Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
HOME & OFFICE CONCEPT - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > HOME & OFFICE CONCEPT

HOME & OFFICE CONCEPT Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj HOME & OFFICE CONCEPT adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

HOME & OFFICE CONCEPT Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

HOME & OFFICE CONCEPT

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

Kıyasıya yaşayalım!

Bahar kıvamında bir kışı, ardından da gerçek anlamda bahar tadında bir baharı geride bırakıyoruz.

Yaz tatili için geri sayım çoktan başladı. Önce okulları kapatacağız, sonra sınavları hal yoluna koyup, sonbahara kadar ruhumuzu da bedenimizi de "reload" moduna alacağız.

Yaz mevsimi iş yaşamında "standby" modunda geçiyor. Minimum çaba, minimum iş, minimum teşebbüs, minimum çalışma, minimum hareket, minimum enerji tüketimi!..

Sonbahar gelip, yeni döneme başlayana kadar böyle.

Akdeniz ikliminin özelliği midir, Ortadoğu miskinliğinin bir tezahürü müdür?.. Nedendir bilmem, böyle gelmiş böyle gidiyor.

Ama biz yayıncıların ne yazık ki böyle bir “standby” modu yok! Yaz kış, gece gündüz, hafta içi hafta sonu… Yayıncılar için çalışma hayatının molası yoktur. Derginin hazırlığı bitip matbaaya gönderilirken, gelecek sayının çalışmalarına çoktan başlanmıştır bile. Hatta tatil mevsimlerinde biraz daha yoğun çalışılır. Çünkü sekiz on günlük bile olsa denize, yaylaya ya da evde ayaklarını uzatıp dinlenmeye kaçan bir arkadaşımızın yerine de çalışma, onun yokluğunu hissettirmeme zorunluluğumuz vardır.

Şikayetçi miyiz?... Tabii ki hayır! İşini severek yapanlar için günler ne kadar stresli olursa olsun, gene de yaşamaya değer. (Bizlerin ana besin kaynağı stres galiba?!..)

* * *

Yeni iş yerleri açılıyor; mağazalar yeni modeller, yeni ürünler getiriyor, özel davetlerle bu ürünlerin lansmanını yapıyor. Yeni inşaat projeleri başlıyor; restoranlar, kafeler, caddeler, sokaklar insan dolu…

Her şey güllük gülistanlık mı?.. Elbette değil! Görünen o ki, uzunca bir süre de güllük gülistanlık olmayacak gibi. Ne yazık ki gerçek bu. Ancak, hayat devam ediyor. Ne gidecek başka bir yerimiz, ne de gitmeye niyetimiz var. Kalan ömrümüzün her anını bu güzel vatanda yaşayacağız.

Geçen sayımızda “Aynen Öyle” sayfamda, merhum Çetin Altan’ın “Enseyi karartmamak” deyimini yazmış, editör yazımın başlığını da biraz uzun tutmuş, “Çekelim mis gibi bahar havasını içimize, ruhumuz bayram etsin” demiştim.

Baharı geride bıraktık ama önümüzde uzun bir yaz var. Pırıl pırıl güneşin, uzun yaz günlerinin, tatilin tadını çıkaralım. Sıcaktan, nemden, yeteri kadar tatil yapamamaktan şikâyet edelim ama… Hayattan asla şikâyet etmeyelim.

Hayat, her şeye rağmen yaşamaya değer.

Yüreğimizi budaktan esirgemeyelim… Kıyasıya yaşayalım!

Gelecek sayımızda görüşmek üzere…

Mustafa Öncül

  • Arşiv Sayısı : 18
  • Son Sayı : Haziran-Temmuz 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

HOME & OFFICE CONCEPT Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016