Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Hotel Çelik Palas - Turizm Otelcilik Haberleri ve Reklamları
Ana Sayfa > Hotel Çelik Palas

Hotel Çelik Palas


1900 yıllarının en iyi mimarı Guilio Mongeri, Çelik Palas'a başlamadan önce en muhteşem panoramanın yerini tespit etmek için aylarca Bursa'da yaşamış ve oteller kralı cesar Ritz'in sloganı esas alınarak bir otel için en önemli kararın lokasyon olduğu gerçeğiyle 360 derecelik panoramaya sahip bugünkü Çelik Palas'ın yeri belirlenmiştir. Çelik Palas'ın lokasyonu Türkiye'deki en iyi konumlardan biridir. Mimar Mongeri'nin kitapları bugün halen Avrupa üniversitelerinde okutulmaktadır. Bilinmelidir ki Mustafa Kemal Atatürk için başka mimarlarla çalışması düşünülemezdi. Yüce önder her zaman olduğu üzere bu önemli proje için en iyi mimarla çalışmayı seçmiştir. Çelik Palas'ın Altın oran kurallarına göre planlanmış olması ve mimarisinin kusursuzluğu Gulio Mongeri'nin mimari dehasını yansıtmaktadır.

Projenin inşasında Çekoslavakya'daki Termal su kaynaklarını iyi bilen Mustafa Kemal Atatürk, Çelik Palas'ta termal suyla kullanabilecek sütunsuz muhteşem kubbeli termal havuzu yaptırmıştır. Roma hamamları esas alınarak emsalsiz alanlar yaratılmıştır .Termal suyun muhteviyatı nendeniyle uzun yıllar birçok kral, kraliçe ve önemli şahsiyetler bu güzelliklerden yararlanmıştır.

Projenin Türkiye'de başka benzerinin bulunmamasının nedeni, ünlü Mimar Guilio Mongeri'nin Çelik Palas'tan başka projesinin bulunmamasıdır.

Çelik Palas, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla 1935 yılında, onun özellikle işaret ettiği yerde inşa ediliyor. Böylelikle Atatürk'ün hatırası olması özelliğiyle de tarihi bir önem ve değer kazanıyor.

2009 yılının şubat ayında başlayan renovasyonla birlikte Çelik Palas markasının ticari misyonunun yanı sıra tarihten ve çok büyük önem arz eden manevi değerlerinde korunmasına titizlikle hassasiyet gösterilmiştir. Bugün Çelik Palas projesinde en iyisinin ötesinde geçmiş ve yenilemenin geldiği noktada insan aklının yaratabileceği en muhteşem mekanlar yaratılmıştır.
 
 
"Denizden gelen lezzetlere Çelik Palas'ta yelken açalım...
11 Haziran 2011 Cumartesi
   
"Sultan Sofrası, Osmanlı'nın en leziz yemekleri şimdi Çelik Palas'ta...
11 Haziran 2011 Cumartesi
   
"Sonsuz bir lezzet ve zengin bir tarihi buluşturan ilk ve tek mekan...
11 Haziran 2011 Cumartesi
   
"Çelik Palas'ta Rengarenk Bir Çingene Gecesine Hazır Olun!
11 Haziran 2011 Cumartesi
 
 
 
"Çelik Palas'ın sizler için özenle hazırladığı programlara katılmak ve Mayıs ayını dolu dolu yaşamak için hemen yerinizi ayırtın.
26 Mayis 2011 Persembe
   
"Sadece bir kaç saat içinde sizi tamemen yenilemek için Çelik Palas Thermal & SPA Merkezi, Kaan SPA güvencesi ve profesyonel ekibiyle beraber...
19 Mayis 2011 Persembe
 
 
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017