Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
House Beautiful - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > House Beautiful

House Beautiful Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj House Beautiful adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

House Beautiful Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

House Beautiful

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

Her şeyden biraz

Eklektik, estetik açıdan sanat tarihinin en anlamlı tarzını ifade etmez. Sanatta tümüyle özgün nitelikte olmayan, başka üslup, akım, çağ, uygarlık ya da kişilerden devşirilmiş biçim ögeleri ya da görüşlerden yeni bir bileşim yaratmayı deneyen davranışları, bu davranışlar doğrultusunda gerçekleştirilmiş yapıtları ya da bu anlayışa sahip sanatçıları niteler. Kafası karışık, kişiliğini tam anlatamayan gibi de düşünülebilir bir başka açıdan. Durum böyle olunca da eklektik sözcüğü biraz da hor görülür aslında. Oysa ben bunun tam tersini düşünüyorum. Çok seslilik doğru kullanıldığında nasıl kulağa güzel gelirse, farklı tarzları birlikte kullanmayı bilmek de güzel bir melodi yaratabilme yeteneği demektir. Her şeyde olduğu gibi onda da ölçülü olmak şartıyla. Eklektik, çok renkli hikayelere olanak tanır. Çünkü bir araya gelen birbirinden farklı zaman ve mekanlardan toplanmış eşyaların birlikteliği bir tesadüf değildir. Bu buluşma ya da diğer bir değişle ‘karşılaşma’ yeni bir başlangıcın kaynağı olduğu için de önemli değerleri korur ve besler. Her zaman olduğu gibi bu ay da eklektik evler bulacaksınız dergimizde. Çoğunluğu şehir evlerinden oluşan bu seçki konforlu bir yaşama dair ilham verecek dekorasyon fikirleriyle yine dopdolu.

Fatma ÖZEL

  • Arşiv Sayısı : 25
  • Son Sayı : Ocak 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

House Beautiful Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017