Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
House Beautiful - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > House Beautiful

House Beautiful Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj House Beautiful adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

House Beautiful Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

House Beautiful

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

HEYECANIMIZ BÜYÜK

İtalyan tasarımcı Alessandro Mendini benim için çok önemli bir isim. Şu anda tam 86 yaşında. Yaşayan efsane olarak da tanımlayabiliriz onu. Sadece tasarımcı kimliğiyle değil meslektaş olarak da çok önemsediğim bir duayen. Beş yıl Casabella, beş yıl Modo ve beş yıl Domus olmak üzere yaklaşık 15 yıl boyunca dergi editörlüğü yaptı. Ve tüm bu zamanlar boyunca tasarım dergiciliğinde yaptığı her işle ustalığını kanıtlardı. Bir tasarımcı olarak ise tasarımda post-modernizmin kurucusu olan Mendini bir objeyi tümüyle yaşayan bir canlı olarak düşündüğünü söylüyor ve bu düşüncesini de söyle ifade ediyor: “Bir obje yaşayan bir canlıdır çünkü onu düşünürsün ve üretirsin. Kendine ait bir yaşamı vardır, sonunda ölür. Objenin hayatını bir parabol gibi düşünebilirsin ve aynı romandaki gibi objelerin hayatları, bu paraboller, birbirleriyle ve bizlerle kesişir. Örneğin; bir insanın minimum 300 objeyle yaşayacağını varsayarsak, 300 objenin hepsinin de bu insanın hayatıyla paralel yaşamları olur.” Evet, bu ay Milano’da yaşayan editörümüz Ayşe Çelebi, ünlü tasarımcıyı stüdyosu Atelier Mendini’de ziyaret etti. Ve Mendini hayranlarının keyifle okuyacağı bir röportaja imza attı.

Her sayı bizim için bir sürü sürprizi de beraberinde getiriyor aslında. Siz bu dergiyi elinize aldığınızda, biz çoktan bir sonraki ayın konularını hazırlamaya başlamış olacağız. Ancak bilin ki her şey bitip elimizle tutulacak şekle bürünene kadar çok şey değişiyor. Başlangıçta kurguladığımız konular şekil değiştirebiliyor bir anda ya da aylar önce yola çıktığımız bir konu yepyeni sürprizlerle farklı bir formata girebiliyor. Bu nedenle çok keyifli bir iş yaptığımızı düşünüyorum her seferinde. Her anı, her saniyesi heyecan verici yeniliklere açık, sürprizlerle dolu bir iş bu.

Umarım bizim pozitif enerjimiz, yaz sezonuna hazırlanırken size de keyifle yansır.

Fatma ÖZEL

  • Arşiv Sayısı : 30
  • Son Sayı : Haziran 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

House Beautiful Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017