Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
İnşaat & Yatırım - Yapı İnşaat Dergisi
Ana Sayfa > İnşaat & Yatırım

İnşaat & Yatırım Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj İnşaat & Yatırım adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

İnşaat & Yatırım Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

İnşaat & Yatırım

Yapı İnşaat Dergisi

15 Temmuz darbe girişimi, Türkiye’nin en karanlık gecelerinden biri olarak tarihe geçti. Ne İslam ne de insanlıkla hiçbir ilgisi olmayan, asker görünümüne bürünmüş, gözü dönmüş, sapkın ruhlu bir grubun ülkemize yaşattıkları kuşkusuz unutulmayacak.

O kara gecede hayatını kaybeden günahsız insanlarımıza, şehitlerimize rahmet diliyorum. Yakınlarının ve tüm ulusumuzun başı sağolsun. Yaralananların da bir an evvel sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyorum.

15 Temmuz 2016 gecesinden başlayarak milletçe sergilenen tavır göstermiştir ki, bu ülkedeki demokrasi ve bütünlüğü ortadan kaldırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Ülkemizin gerçek sahiplerinin halk olduğu bir kez daha en net haliyle anlaşılmıştır. Milletimiz, canını ortaya koyarak, tanklara - ağır silahlara insanüstü bir gayret ile direnerek, demokrasi düşmanlarını alt etmiştir. Şimdi ise ellerinde bayrakları ile meydanlardaki demokrasi nöbetine devam etmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin en önemli kurumlarından biridir. Yaklaşık 40 yıldır, sinsi planlar ile TSK içine sinmeye çalışan FETÖ/PDY terör örgütünün yargı, yürütme, yasama başta olmak üzere ülkemizdeki tüm kurumların içine sızdığı tespit edilmiştir. Vatan haini FETÖ/PDY terör örgütünün gücü ne TSK’yı itibarsızlaştırmaya ne yargı, yürütme, yasamayı ele geçirmeye ne de darbe yapmaya yetmeyecektir.

Gençlerin-insanların beynini yıkayarak, eğitim kurumlarını ele geçirerek, kalleşçe planlar yaparak hatta yüzbinlerce dindar, iş adamı ve yardım severi de kandırarak güç elde etmeye çalışan FETÖ/PDY terör örgütü, kuşkusuz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bitirilebilecektir. Taraf olalım olmayalım Erdoğan’ın bu oluşumun sonunu getirecek gücü ve arkasında halk desteği vardır. Hangi düşünceden olursak olalım ülkemizin geleceği için bu görüşe destek vermeli, devletin yanında olmalıyız. Bu anlamda, çıkarılan OHAL kararının yerinde olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Tabi ki karar doğrultusunda hareket eden tüm kamu görevlilerinin de tabir-i caizse ‘kurunun yanında yaşı da yakmayacak’ şekilde, özenli hareket etmesi oldukça önemlidir.

Demokrasi sadece oy vermek değildir. Demokrasinin tesisinde en önemli konu eğitimdir. Bir kez daha gördük ki, eğitimin devlet eliyle ve köklü bir şekilde yapılmasını ivedilikle temin etmemiz gerekiyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Biz dinimize sahip çıkalım ki, dinimiz cahillerin elinde kalmasın” yönündeki sözleri bugün bir kez daha önemini ortaya koymuştur. Dinin, kendini bilmezlerin elinde, çıkarları doğrultusunda kullanılmasını, bunu da eğitim kanalı ile yapmalarını engellememiz gerekiyor. Hoşgörü dini olan İslam ve demokratik Türkiye bunu asla hak etmiyor.

Ve burada özellikle vurgu yapmak isteğim bir diğer konu “iletişim”. Bu girişim bizlere iletişimin gücünü bir kez daha göstermiştir. Dördüncü güç olarak kabul edilmesi gereken medyanın yanı sıra, sosyal medya mecraları ve tüm iletişim ağlarının sağladığı hızlı haberleşme ortamı darbe girişiminin püskürtülmesinde kesinlikle kilit rol oynamıştır.

Türkiye’de darbeler devri sona ermiştir. Kötü niyetli tüm gruplar artık bunun farkına varmalıdır. Bu ülkede hiçbir darbe girişimi başarılı olamayacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında dinimiz, ırkımız, dünya görüşümüz, yaşam stilimiz farklı olabilir. Ancak biz birlikte güzeliz ve güçlüyüz. Türkiye hepimizin vatanı. Bu vatan hainlerine karşı birlikte mücadele etmeliyiz. Birlik olunca neler başarabildiğimizi bir kez daha gördük. Şimdi gün, bu birlikteliği ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarınları için sürdürme günüdür.

Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi, birkez daha çok iyi anlaşılmıştır ki:

“Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir.”

İyi bir ay geçirmeniz dileğiyle...

Mahmut Kılınç

  • Arşiv Sayısı : 36
  • Son Sayı : Ekim 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

İnşaat & Yatırım Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016