Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
İnşaat & Yatırım - Yapı İnşaat Dergisi
Ana Sayfa > İnşaat & Yatırım

İnşaat & Yatırım Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj İnşaat & Yatırım adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

İnşaat & Yatırım Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

İnşaat & Yatırım

Yapı İnşaat Dergisi

2016 ülkemiz için zorluklarla geçen bir sene oldu. Yılın olayı tartışmasız terör örgütü FET֒nün hain darbe girişimidir. Yıl boyunca yaşanan terör olayları ise maalesef ülkemize büyük acılara neden oldu. Rusya krizi, Suriye’deki iç savaş, Irak sınır ötesi operasyonlar bizi doğrudan etkileyen gelişmelerdi. Ayrıca global ölçekte ABD’de FED’in faiz arttırımı, İngiltere’nin AB’den çıkma kararı, petrolün düşüşü ile birlikte petrol üreten ülkelerdeki sıkıntılar ve gelişmekte olan ülkelerdeki ekonomik daralma, dünyada önemli gündem maddeleri olurken, ülkemizi de önemli ölçüde etkileyen başlıklardandı.

2016 yılını uğurlarken, meşhur bir atasözümüzü hatırlatmak istiyorum: ‘’ Bir musibet bir nasihatten iyidir.’’ Yıl boyu yaşanan olumsuz olaylar tarifsiz acılara neden olmuş, ülkemizi büyük bir yasa sokmuştur. Cumhuriyet’in 100. Yılına yaklaşırken, maalesef demokrasi kültürünün hala eksik olması ve diyalog ortamının oluşmaması, 15 Temmuz sonrası da etkilerini göstermektedir. 2017 yılına girerken ülke olarak tüm bu olumsuzluklardan ve acılardan gereken dersleri çıkarmış olmayı umuyorum. Hepimizin kesinlikli en son ihtiyaç duyduğu konu ‘’barış ortamı’’ ve ‘’umut’’tur. Bir an önce gelmesi en büyük temennimizdir.

Türkiye hiç şüphesiz jeopolitik açıdan çok önemli bir ülke olmanın yanı sıra, çeşitli riskleri de taşımaktadır. Dört mevsimin yaşandığı vatanımızın en önemli değeri ise şüphesiz genç nüfusu ve müteşebbis ruhlu milyonlarca insana sahip olmasıdır. Bu konuda dünyanın en şanslı ülkelerinin başında geliyoruz. Adeta müteşebbis fabrikasıyız diyebiliriz. 2017 yılında, global ekonomideki olumlu gelişmeler, bölgemizdeki kargaşanın sona ermesi, savaş ortamının barışa dönmesi, ülkemizdeki her türlü işbirliği ile terörün önünün kesilmesi, ülkemizi parlak bir geleceğe taşıyacaktır.

2017’nin ilk çeyreğinin zor, ikinci çeyreğinin daha iyi geçeceğini ümit ediyoruz. 2017 yılı dilerim ki, tüm insanlar ve ülkemiz için terör ve savaşların sona erdiği; barış, hoşgörü, iletişim, demokrasi ve umudun hakim olduğu bir yıl olur.
İyi bir yıl geçirmeniz dileğiyle…

Mahmut Kılınç

  • Arşiv Sayısı : 39
  • Son Sayı : Ocak 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

İnşaat & Yatırım Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017