Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Konforum - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > Konforum

Konforum Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Konforum adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Konforum Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Konforum

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

Emek dediğin…

Zamanın birinde zengin bir babanın para harcamaktan başka bir işi olmayan bir oğlu varmış. Zamanla maddi durumu kötüleşen babanın bu gidişe bir dur demesi gerekmiş. Oğlunu karşısına alıp:

‘Oğlum senden hayatım boyunca bir şey istemedim, ama bugünden itibaren senden bana her gün ‘1 altın para’ getirmeni istiyorum’ demiş.

Çocuk her gün babasına gerek annesinden gerekse arkadaşlarından borçlanarak 1 altın getiriyormuş. Babası da bu altını alıp çocuğunun gözü önünde denize atıyormuş. İlk haftalarda bu duruma çocuk gülüp geçiyormuş. Gel zaman git zaman, artık borç bulamayan çocuk ‘Bir iş yapıp bu parayı mutlaka babama vermeliyim, ama ben ne iş yapabilirim ki?’ demiş. Neyse ki pazara gidip hamallık yapmaya karar vermiş. Tüm gün sırtında 1 altın kazanacak kadar yük taşıyor ve parayı babasına ulaştırıyormuş. Babası da o 1 altını alıp çocuğun şaşkın bakışları arasında denize atıyormuş. İkinci haftanın sonunda babası tam çocuğun kazandığı altını denize atarken çocuk babasının kolundan tutarak:

‘Baba çıldırdın mı? Sen ne yaptığını zannediyorsun’ diyerek babasının altını denize atmasını engellemiş.

Babası da ‘Bugüne kadar senin bana yaptığını yapıyorum’ demiş.

Çocuk artık kazandığı o altına değil de emeğine sahip çıkmaya başlamış.

Nezihe Doğan

  • Arşiv Sayısı : 31
  • Son Sayı : Kasım-Aralık 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Konforum Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017