Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Korusu - Gıda Tarım Broşürü
Ana Sayfa > Korusu

Korusu Broşürü Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Korusu adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Korusu Broşürü Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Korusu

Gıda Tarım Broşürü

Korusu Doğal Kaynak Suyu, 650 yıllık geçmişi olan tarihi Hamamlıkızık Köyü halkı tarafından keşfedilmiştir. Bursa'nın güneydoğusunda 1350m yükseklikte Uludağ – Yayla mevkii, Yeniceyurt kaynağından çıkmaktadır.

1994 yılında Korusu Memba Suları A.Ş. adıyla kurulan şirket, öncelikle 1 kaptaj ve 8 maslaktan oluşan ishale hattını, orman Bakanlığından gerekli izinleri alarak yapmaya başlamıştır. İshale attı aynı zamanda Sağlık Bakanlığı'nın ilgili yönetmeliklerine göre inşa edilmiştir.

Kaptaj ve maslaklar dışarıdan sızmaları önleyecek şekilde izolasyonları yapılmış, içerisi tavanlar dahil seramik ile kaplanmıştır. İç bölmeleri PVC ile ayrılmış, kapıları ise paslanmaz çelikten yapılmıştır. 6800 mt'lik boru hattıyla Hamamlıkızık Köyünde çevresi yapılaşmadan uzak bir şekilde tesislerinde 1100 tonluk depolarına ulaştırılmaktadır.

Depolarda dinlendirilen sular Sağlık Bakanlığı'nın yönetmeliklerine uygun bir şekilde ve suya hiçbir şekilde müdahale etmeden suyun yeryüzüne çıktığı andan ambalaja girene kadar ki zaman içinde suyu sadece koruyarak üretim yapmaktadır. Su kademeli filtrelerden geçirilerek ambalaj edilmektedir.

Korusu Doğal Kaynak Suyu 0,5 Lt, 1,5 Lt, 5 Lt, ve 10Lt, Pet ve 19 Lt P.C. damacana üretimi yapmaktadır. Üretim teknolojisi son derece gelişmiştir. Türkiye'deki yaygın bayii ağı ile tüketicilere ulaştırılmaktadır.

b>Korusu Doğal Kaynak Suyu Sağlık Bakanlığı'ndan aldığı 98 no'lu ruhsat ile üretim yapmaktadır. Ayrıca 0,4 Fr sertlik derecesiyle "Türkiye'nin En Yumuşak Suyu" olarak ün yapmıştır.

  • Arşiv Sayısı : 1
  • Son Sayı : 2011
  • Yayın Türü : E-Broşür
  • Yayın Süresi : Tek Sayı

Korusu Broşürü Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017