Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Kurumsal Yatırımcı - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Kurumsal Yatırımcı

Kurumsal Yatırımcı Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Kurumsal Yatırımcı adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Kurumsal Yatırımcı Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Kurumsal Yatırımcı

Sektörel Dergisi

Değerli okurlar,

İkinci çeyrek dönemde BİST ve BİST - KYD Endeksleri ile ilgili güncel gelişmelerin anlatıldığı Endeks Tanıtım toplantısı ve CFA Society of İstanbul tarafından düzenlenen “İdeal Özel Emeklilik İçin Önce Yatırımcı Konferansı” isimli önemli etkinliklere katkıda bulunduk.
Bireysel Emeklilik fonlarının performanslarını ortaya koyan ve Ludens Finansal Hizmetler tarafından hazırlanan bir raporu basın ile paylaştık. 27 Ekim 2003 tarihinde başlayan Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) özellikle son üç yılda getirilen teşvikler ve düzenlemeler ile hızlı bir büyüme sürecine girmiş bulunuyor. Emeklilik fonları portföy büyüklüğünün Gayrisafi Yurtiçi Hasıla’ya oranı 2012 yılında %1.4 iken, 2015 sonunda %2.5’e ulaştı.
Dergimizin 34. sayısında BES’e ayırdığımız bölümde, otomatik katılımı da içeren yeni düzenlemeler, sektörümüzün BES’teki rolü ve yeri ve son 10 yılda emeklilik fonlarının GSYH’ye oranını en fazla artıran ülke olan Hollanda BES sistemini irdeleyen makaleler yer alıyor.
Emeklilik ve yatırım fonlarında biriken 106 milyar TL’nin üzerindeki büyüklük, ülkemizde alt yapı yatırımlarını yapan kamu ve özel sektörün yatırım ihtiyacı için başvurabileceği bir noktadadır. Ülkemizde gayrimenkul yatırım fonu, gayrimenkul sertifikaları, girişim sermayesi yatırım fonu, alt yapı gayrimenkul yatırım ortaklıkları gibi alternatif finansman modellerine ilişkin hukuki alt yapı oluşturulmuş, uygulaması da başlamıştır. Dergimizin bu sayısında sukuk konusunda detaylı bir çalışmaya da yer verdik.
Dijitalleşme dünyada portföy yönetimi sektöründe de kendini gösteriyor. Mayıs ayında TSPB’de düzenlenen etkinliğin ardından Algoritmik İşlemler’i dergimize taşıdık ve biri yurtdışı biri yurtiçinden iki uzman konuyu dergimiz için kaleme aldı.
Ayrıca, Merkezi Kayıt Kuruluşu’nun yeni devreye aldığı Kap 4.0 projesini tanıtan bir makale ile Fon Yönetimi bölümümüzde Türk hisse senetlerine yatırım yapan yurtdışında yerleşik fon tanıtımı yer alıyor.
Dergimizin Eğitim bölümünde sektörden üniversiteye geçen duayenimiz Dr. Gürman Tevfik ile bir sohbet var. Geçen sayıdan başladığımız Sanat köşemiz de yine ilginizi çekecek bir içeriğe sahip.
Keyifli okumalar diliyorum.
Saygılarımla,
Dr. Alp Keler,
TKYD Başkanı

  • Arşiv Sayısı : 11
  • Son Sayı : Temmuz-Eylül 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 3 Aylık

Kurumsal Yatırımcı Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016