Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Kurumsal Yatırımcı - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Kurumsal Yatırımcı

Kurumsal Yatırımcı Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Kurumsal Yatırımcı adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Kurumsal Yatırımcı Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Kurumsal Yatırımcı

Sektörel Dergisi

Değerli okurlar,

TKYD olarak 8. Sektör Toplantımızı 13-14 Ekim tarihlerinde Antalya’da portföy yönetimi sektörümüz, Sermaye Piyasası Kurulu, Takasbank, Sermaye Piyasası Lisanslama Kurumu, Emeklilik Şirketleri, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği, Rating Şirketleri ve yabancı konukların katılımı ile gerçekleştirdik. Verimli bir çalışma sonucu sektörümüzün sorunlarını dile getirme, çözüm yollarını tartışma imkanı bulduk. Katılımcılara bir kez daha teşekkür etmek isterim.

Dergimizin 35. sayısında Antalya sektör toplantımızda görüşülen konuların bir özeti yer almaktadır. Otomatik katılım, Takasbank’ın TEFAS konusunda gündemde olan yeni projeleri ve Varlık Yatırım Fonu konusunda toplantıda yapılan değerlendirmelere ayrıca yer verdik.

Sektör analizi bölümlerinde Fon Sepeti Fonları ve dünyada ilginin her geçen gün arttığı Borsa Yatırım Fonları konusunu sektörümüzden uzmanlar dergimiz için kaleme aldı.

Son aylarda hızlı bir büyümenin yaşandığı Serbest Fonlar konusunda da sektörümüzün iki değerli kuruluşu, hem değerlendirmelerini hem de yeni fon stratejilerini paylaştılar. Ayrıca Döviz cinsi yatırım fonlarının ilk örneklerinden birine de Fon Yönetimi sayfamızda yer verdik.

Ekonomist köşemizde ABD başkanlık seçimlerinin ve faiz artırım beklentilerinin küresel etkilerini irdeleyen bir makale ile Portföy Yöneticisi Gözüyle bölümümüzde de dördüncü çeyrek dönem beklentilerini bulabilirsiniz.

TSPB, Portföy Yönetim Şirketleri altı aylık finansal veriler çalışmasını dergimiz için özetleyen bir makaleyi kaleme aldı. Eğitim bölümünde Finansal Planlama Derneği’nin çalışmalarını anlatan bir makale, Serbest Kürsü köşemizde ise ihraççının ihraçtan elde edilen fonların yenilenebilir enerji, sürdürülebilirlik, çevre koruma gibi yeşil projelerde ve faaliyetlerde kullanılacağını kamuya deklare ettiği ve dünyada gittikçe yaygınlaşan Yeşil Tahviller konusunda bir çalışma yer alıyor. Sanat sayfamızı da özellikle koleksiyonerliğe ilgi duyanlar mutlaka incelemeli.

Keyifli okumalar diliyorum.

Saygılarımla,

Dr. Alp Keler,
TKYD Başkanı

  • Arşiv Sayısı : 12
  • Son Sayı : Ekim-Aralık 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 3 Aylık

Kurumsal Yatırımcı Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016