Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Maison Française - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > Maison Française

Maison Française Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Maison Française adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Maison Française Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Maison Française

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

DOĞAYLA BİR OLMANIN VAZGEÇİLMEZ KEYFİ

2019 yılında Moskova’nın merkezinde, Kızıl Meydan’ın çok yakınında gerçek bir ormanın içinde dolaşabileceğiz. New York’ta eski tren yolunu şehir parkına dönüştüren High Lane projesini de yaratan ekip tarafından tasarlanacak bu alan, ‘wild urbanism’ olarak adlandırılan akımın son temsilcilerinden biri. Kırsal bölgelerden şehirlere doğru akan göçün sadece insanla sınırlı kalmayıp doğayı da kapsamasını öngören bu akım, mevcut kent binaları ile doğal unsurlar arasında karşılıklı bir etkileşim yaratan alanlar oluşturmayı amaçlıyor. Aynı amaçla yapılan bir diğer yeni proje, Lozan’da Tour des Cedres ismiyle inşa edilen 117 m. yüksekliğindeki dikey bahçe-bina.100 ağaç, 6 bin yeşil bitki ve 18 bin çiçeğin dikileceği bu yeşil gökdelenin iskeleti, farklı iklimlere uyum becerisi yüksek, dayanıklı ve kimi kültürlere göre kutsal sayılan sedir ağacından yapılacak. 2500 yıl yaşaması planlanan doğal bir anıt... Mimarı Stefano Boeri, daha önce Milano’da yaptığı Bosco Verticale binasıyla da çok ilgi görmüştü.

Makro yaşam alanlarımız olan şehirlere yerleştirilen bu oksijen kaynağı mikro coğrafyalar, iç mekân ve ürün tasarımlarına yapılan ilavelerle uzun bir süredir evlerin içine de taşınıyor. Dekorasyonu doğanın bir uzantısı gibi kurgulamak, yaptığımız renk, malzeme ve stil seçimlerine yön veren güçlü bir dürtü oldu. Trend ajanslarının sunduğu pek çok yeni tema ve fikre rağmen, önümüzdeki kış da yeşil keşiflerden vazgeçemeyeceğiz gibi görünüyor.

Yılın en ışıltılı ayında yeniden görüşmek dileğiyle,

Melda Narmanlı Çimen

  • Arşiv Sayısı : 57
  • Son Sayı : Kasım 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Maison Française Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016