Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Maison Française - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > Maison Française

Maison Française Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Maison Française adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Maison Française Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Maison Française

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

BAHARLA YENİDEN. . .

Şu anda dünya üzerinde belirsiz, kaotik, hatta toksik meselelerden payını almamış bir bölge yok. Politika sahnesinde yaşanan şok sonuçlar, kutuplaşmış toplumlar ve yüksek dozda kızgınlık hissi, her gün defalarca hissettiğimiz bir makro-gerçek. Oxford Dictionaries, 2016 yılının kelimesini ‘post-truth’ (post-gerçek) olarak açıkladığında bunu öngörmüştü. “Kamuoyu görüşünün objektif gerçeklerden ziyade duygular ve kişisel inançlarla şekillendiği durumlar”a atfedilen bu kelime, önemli bir global sinyal daha veriyordu: İktidarlara, medyaya, şirketlere ve sivil toplum örgütlerine duyulan güven neredeyse dip noktadaydı.

Peki böyle bir dönemde markaların neler yapması gerekiyor? Tüm güçlüklere rağmen “daha iyi bir gelecek” için düşünmeye, çalışmaya ve yenilik geliştirmeye devam eden markaların bu dalgalı dönemden galip çıkacağı söyleniyor. Yenilikleri ve sloganları şeffaflık, tutku, tolerans ve pozitif etki kavramları üzerine inşa etmek ise her zamankinden önemli. Artık hedef kitleler yok; hedef bireyler var. Tüketicilerin bireysel ruh iklimini en doğru gören trendforecaster’lar, iç mekânlarda güven, rahatlık, sakinlik ve eğlence kavramlarının üzerine kurulan tasarımların yükseleceğine işaret ediyorlar. Soft renkler ve yuvarlak formlar en önemli oyuncular.

Doğaya bakın, vitrinlere bakın... Tüm baharlardan daha pembe bir bahar geldi. Umut etmeye ve güzelleştirmeye çalışmaktan başka çaremiz yok.

Melda Narmanlı Çimen

  • Arşiv Sayısı : 62
  • Son Sayı : Nisan 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Maison Française Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017