Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Makinatek - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Makinatek

Makinatek Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Makinatek adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Makinatek Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Makinatek

Sektörel Dergisi

Fabrika Kontrol Teknolojileri

Bir fabrikadaki tüm proseslerin analizi ve optimizasyonunu içeren fabrika kontrol sistemleri her geçen gün gelişiyor. Maliyet, verimlilik ve yüksek kalite ile doğrudan bağlantılı olan fabrika kontrol teknolojileri, zorlu rekabet ortamında oldukça belirleyici bir rol oynuyor. Bu sistemlerde kullanılan güç kaynakları, hız kontrol cihazları, motor ve sürücüler, PLCler, operatör panelleri, CNC kontrol üniteleri, enkoderler, sensörler ve endüstriyel üretim araçları gibi geniş bir ürün yelpazesinin yanı sıra fabrika kontrol teknolojisi konusundaki en yeni gelişmeleri ve teknolojileri sunuyor.

Fabrikaların, gelişmiş üretim yönetimi amacıyla Cloud teknolojisi ile birbirine bağlanması yönündeki ihtiyaç kendisini her geçen gün daha fazla hissettiriyor. Bu bağlamda Cloud teknolojisine dayalı olmayan üretim yürütme ve kalite yönetim sistemleri için gerçek zamanlı bir kapasite, güvenlik ve üstün güvenilirlik avantajlarını sunuyor. Nesnelerin İnterneti teknolojisine dayalı fabrika kontrolörü, üretim bölümü ile Cloud platformu arasında gerçek zamanlı bir bağlantı kurulabilmesi için çeşitli çözümlere entegre edilmesi gerekiyor. Söz konusu entegrasyon, sistemin dinlenmesine, veri manipülasyonuna, yetkisiz erişime ve diğer siber saldırılara karşı korumak amacıyla dayanıklı bir güvenlik sistemi içermesi gerekiyor.

Kapsamlı verilerden faydalanan öngörü sahibi bakım ve teşhis faaliyetlerinin, geleceğe yönelik üretim işlemlerinin önemli bir parçası haline gelmesi bekleniyor.

Üretim hatlarındaki sensörler ve benzer donanımlardan elde edilen çok sayıda veri, fabrikalardaki veri işleme kapasitesinin arttırılması ihtiyacını gündeme getirecek ve böylece nesnelerin interneti teknolojisine dayalı fabrika kontrolörü, ölçeklenebilir yapısı sayesinde veri işleme kapasitesini esnek bir biçimde arttırmak üzere çalışabilecek. Bazı durumlarda çok sayıda üretici ekipmanı ile Cloud bağlantısı kurmak için erişim kontrolüne yer verilmesi gerekiyor. Nesnelerin İnterneti teknolojisine dayalı yeni fabrika kontrolörü, bakım operatörleri tarafından önceden kaydedilen belirli üretim makinelerine erişim sağlayabiliyor.

Oya Eşenli

  • Arşiv Sayısı : 49
  • Son Sayı : Mayıs 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Makinatek Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017