Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Marie Claire Maison - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > Marie Claire Maison

Marie Claire Maison Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Marie Claire Maison adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Marie Claire Maison Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Marie Claire Maison

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

Sahip olmak değil,olmak

Etrafınızdaki hiçbir insanı ya da objeyi size ait görmeyin. Sahiplenmek pozitif taraflarıyla birlikte negatif yükleri de birlikte getirir. Kendinizi tanımak ve devamlılık içinde ihtiyaçlarınızı anlamak ve onları özgür bırakmak için “vazgeçmeyi” ve sadece “kendinize sahip olmayı” bilmeniz gerekiyor. Eğer siz kendi kendinizi tanıyıp, olduğunuz şeyden zevk almayı başarabilirseniz işte o zaman etrafınız da doğru şekilleniyor. Aynı şey evinizdeki seçimleriniz için de geçerli. Doğru zamanlarda doğru objeleri, dokuları kullanmak, hayatınızı kolaylaştıracak ve güvenliğinizi sağlayacak seçimler yapmak sizin elinizde. İçinize doğru bir kulak kabartmaya bakar.

Sabah yatağınızdan nefis yemek kokularıyla uyandığınızı hayal edin. En güzel uyanmak bu değil mi? Evdeki nefis yemek kokusunun, fırından taze çıkan lezzetlerin nefis sıcaklığının ortamı çok daha yaşanılır hale getirdiği kesin. Belki annemizi, çocukluğumuzu hatırlattığındandır, kim bilir? Neticede koku, evdeki yaşamın olmazsa olmazı.

Şubat sayımızı “yeni yaşam kodları” başlığı altında, sessizlik, yumuşak dokular, evde hazırlanacak ve hep birlikte yenecek yemekler, sıcaklık ve hygge felsefesi üzerine kurguladık.

Hygge, açıklaması da telaffuzu da kolay olmayan bir kavram. Doğru telaffuz için işe önce adeta tezahürat yapıyormuşçasına kalın bir hu ile başlayıp u harfinden sonra ü harfine doğru uzanıp, genzinizi kapatarak “gea” bölümüne geçmeniz gerekiyor. Denemesi bedava. Birkaç alıştırmadan sonra, orijinali gibi olmasa da benzer sesler çıkarmayı başarıyor insan. Felsefeyi kavramak ve yaşamlara adapte etmek ise bir ruh hali. Açıkçası biraz zaman gerektiriyor. Zira hayatınızın akışını da ona göre kurgulamanız lazım. Hygge, tam anlamıyla, mum, ateş, sıcak ve yumuşacık bir ortam, arkadaşlar ve güvende hissetmek üzerine kurulu bir yaşam felsefesi aslında Danimarkalılar için.

2017, iyi hislerin yükselişe geçeceği ve tüm bu hareketin evlerden, kendi alanımızdan başlayacağı bir yıl olsun...

Seda Türen

  • Arşiv Sayısı : 35
  • Son Sayı : Şubat 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Marie Claire Maison Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017