Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Marketing Türkiye - Reklam Pazarlama Dergisi
Ana Sayfa > Marketing Türkiye

Marketing Türkiye Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Marketing Türkiye adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Marketing Türkiye Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Marketing Türkiye

Reklam Pazarlama Dergisi

MERHABA,

Uzun, yorucu ancak bir o kadar da heyecan verici bir hazırlık sürecinin ürünü “Social Media Awards Turkey”…

Reklam yarışmalarının üvey evladı “Sosyal Medya”nın da bağımsızlık bildirisi aynı zamanda.

Marketing Türkiye ve BoomSonar’ın iş birliğiyle hayata geçen yarışma pek çok açıdan ilk.

Tam da sahiplendiği alan gibi yenilikçi bir değerlendirme sistemine sahip.

Evet, bir jürisi var ancak saygın isimlerden oluşan geniş katılımlı jüri sosyal medyanın kreatif çalışmalarını yine sosyal medyanın objektif verileri ışığında değerlendiriyor. 30’a yakın sektörde ödüllerin sahiplerini bulacağı “SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri” kategorisinde ise karar sadece verinin… Haliyle bu kategoride bir başvuru da yok.

“Social Media Awards Turkey”in sektöre uzun yıllar hizmet etmesi ve katkı sağlaması dileğiyle…

A.L.F.A. markalar

Mayıs ayının pazarlama sektörü için bir başka heyecanı ise Deneyim Tasarımı & Yönetimi Zirvesi (XCO)... Bu yıl ikincisini gerçekleştireceğimiz zirvede katılımcıları farklı bir konferans deneyimi bekliyor. İlham veren oturum ve konuşmacıların yanı sıra katılımcılar Kemer Country Club’ı da deneyimleyecek.

Ancak sanıyorum zirvenin markaları en çok heyecanlandıran bölümü A.L.F.A. Awards… Yarışma yenilenen metodolojisiyle bu yıl 25 sektörde deneyimin A.L.F.A. markalarını belirleyecek.

Başka bir pazarlamacı profili

Öyle bildiğiniz pazarlamacılardan değil Uludağ İçecek Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Zengin. Ezber bozan söylemleriyle pek çok pazarlama klişesini alaşağı ediyor. Zengin’in söyleşisini okuyunca Uludağ’ın zorlu içecek pazarında global rakiplerine kafa tutmasının gerisinde nasıl bir akıl olduğunu da görüyorsunuz. Her cümlesi sarsıcı bir pazarlama dersi adeta…

Belediyelerden sosyal medya dersleri…

Kabul edelim sosyal medyanın en renkli hesapları belediyelere ait. Birbirine yaptıkları göndermeler, vatandaşa olan samimi tutumları ve elbette akıl dolu mizahi yaklaşımları resmi kurumların somurtkanlığından bir hayli uzak. Bu alanda birer fenomene dönüşen belediyelerin sosyal medya stratejilerini sayfalarımıza taşırken gördük ki markaların onlardan öğreneceği çok şey var.

İki yıl önce kurumsal kimlik değişim sürecimizi başlatıp o günden beri kapaklarımızı tasarlayan ekip yeni bir oluşumla tasarım dünyasına giriş yaptı. İsimleri artık “Brandberry Strateji ve Dizayn...” İddiaları ise büyük: “Markalara kalabalık alışveriş dünyasında fark edilen marka kimlikleri sunarak farklılaşmalarını sağlamak.”

Marketing Türkiye olarak Brandberry’ye bu zorlu yolculukta başarılar diliyoruz…

Keyifli okumalar…

Ferruh Altun

  • Arşiv Sayısı : 111
  • Son Sayı : Mayıs 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Marketing Türkiye Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017