Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Marketing Türkiye - Reklam Pazarlama Dergisi
Ana Sayfa > Marketing Türkiye

Marketing Türkiye Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Marketing Türkiye adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Marketing Türkiye Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Marketing Türkiye

Reklam Pazarlama Dergisi

MERHABA,

Türk toplumu yine bir demokrasi virajında. Kamuoyu “Evet mi, Hayır mı?” sorusuna odaklanmışken partilerin seçim kampanyaları da gün yüzüne çıktı. Oldukça ilginç bir kampanya süreci bizi bekliyor.

Şu bir gerçek ki, geride bıraktığımız 15 yılda AK Parti Türk siyasi tarihinin en başarılı siyasal iletişim kampanyalarına imza attı. Ancak bu defa efsanevi reklamcısı, 15 Temmuz şehidi Erol Olçok’tan yoksun... Şahsi fikrim Olçok’un yokluğunun şimdiden kendini hissettirdiği yönünde. Önemli bir değişim ise CHP cephesinde yaşanıyor. CHP daha kucaklayıcı, daha ılımlı bir iletişim tonuyla seçmenle direkt iletişim kurarak referanduma gidiyor. Üstelik bu defa tüm stratejilerin merkezinde “kararsız seçmenler” var.

Bıyıklı medya!

Her gün medyadan okuyup izliyoruz kadınların toplumsal hayatta ne denli ayrımcılığa uğradığını. Peki, medyanın kendisinde durum ne? Mesela size, “Türk medyasında aklınıza gelen kadın genel yayın yönetmenlerini sayın” desek kimleri hatırlarsınız? Türk medyasında çığır açmış onca kadın gazeteciye rağmen bu sorunun yanıtı pek de iç açıcı değil. Bu tablo gösteriyor ki Türk medyası yönetim kademesinde kadına yönelik ayrımcılığın amiyane deyişle “kralını” yapıyor.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü arifesinde hazırladığımız ve “En Başarılı Kadın Gazeteciler”i gözler önüne seren Mart sayımızın kapağı işte bu tabloya bir tepki niteliğinde…

Tüketici kazansın…

Pazarlama sektörüne iyi haber Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’undan geldi. Zira kurul serbest elektrik faturası limitini 120 TL’den 82 TL’ye indirdi. Yani artık milyonlarca abone elektrik şirketini kendisi belirleyecek. Bu da elektrik şirketlerinin çetin bir kampanya ve promosyon savaşına girişeceğini gösteriyor ki, bundan en kârlı çıkacak alanlardan biri de pazarlama sektörü. Dileriz süreç içinde GSM sektöründeki gibi keyifli bir rekabet ortamı şekillenir ve sonunda kazanan daima tüketici olur…

Kriz mi, manipülasyon mu?

Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA)’nin palm yağlarıyla ilgili raporu gıda sektöründeki pek çok markayı bir anda krizle burun buruna getirdi. İş belli markaların raflardan toplatılacağı söylentilerine kadar vardı. Ancak işin aslını öğrenmek için görüşlerine başvurduğumuz kimi uzmanlara göre işin içinde global bir manipülasyon kokusu var!

Palm yağları tartışması ve daha fazlası ilerleyen sayfalarda sizleri bekliyor.

Keyifli okumalar…

Günseli Özen

  • Arşiv Sayısı : 109
  • Son Sayı : Mart 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Marketing Türkiye Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017