Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Marketing Türkiye - Reklam Pazarlama Dergisi
Ana Sayfa > Marketing Türkiye

Marketing Türkiye Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Marketing Türkiye adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Marketing Türkiye Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Marketing Türkiye

Reklam Pazarlama Dergisi

MERHABA,

Global trendleri takip etmek önemli olmasına önemli ancak yeterli değil. Türkiye tüketicisi hep kendine has tüketim alışkanlıklarıyla öne çıktı. Ancak son 10-15 yılda yaşanan siyasi, ekonomik ve sosyal dalgalanmalar, travmatik süreçler ve Türkiye’nin uluslararası arenada değişen stratejileri tüketici beklentileri anlamında da Türkiye’yi global trendlerin bir hayli ötesine savurdu.

Argus Marka Danışmanlığı ve Araştırma’nın hazırladığı “2020’ye Doğru Türkiye Tüketici Trendleri” raporu işte bu değişimin ne denli derinlikli ve çok sesli olduğunu gözler önüne seriyor. Bin 200’den fazla kişiyle Mind-Decoder® derinlemesine görüşme metoduyla yapılan araştırma tüketici trendlerinin yanında sarsıcı bir sosyal analiz de sunuyor. Kimi zaman kesişen kimi zaman birbirinden derin çizgilerle ayrılan 10 trendi gün yüzüne çıkaran rapor; satır aralarında Türk tüketicisini merkeze alan markaların yeni süreçte devrimsel bir anlayışla hareket etmesi gerektiği bilgisini saklıyor.

Markanız Arapça biliyor mu?

Uzunca bir süredir ne yöne baksak Arap turistleri görüyoruz. Milyonlarca Arap turistin tatil ve alışveriş için ilk tercihi artık Türkiye. Üstelik araştırmalar ilerleyen yıllarda Arap turist sayısının hızla artacağını gösteriyor. Küçük esnaf duruma çabuk uyum sağlamış görünüyor.

Vitrinlerdeki Arapça yazılar, Arapça bilen satış görevlileri şehir merkezlerinin olmazsa olmazı artık. Büyük markalarsa şimdilik küçük adımlarla yaklaşıyor bu kitleye. “Yapsak mı yapmasak mı?” karasızlığındalar. “Türk markalarının yeni gözdesi Arap tüketiciler” dosyamız, markalar adına bu sorunun yanıtını arıyor.

40 yıldır muhalif

Akşamdan sabaha dengelerin sarsıldığı, köşelerin sahip değiştirdiği Türk medyasında tam 40 yıldır muhalif görüşleriyle boy gösteriyor Yazgülü Aldoğan. Meslekteki 40’ıncı yılını kutlaması sebebiyle bir araya geldiğimiz Aldoğan yine sözünü esirgemedi. “Türkiye’de haber diye yapılan şeyin yüzde 60’ı PR! Ekonomide hele yüzde 90 PR!” diyen Aldoğan’a göre Türk medyasında hiçbir dönemde şahit olmadığımız bir dışlanma süreci yaşanıyor.

Bu ay çapıcı söylemleriyle sayfalarımıza konuk olan isimler arasında kimler yok ki:

➞ McDonald’s Türkiye Genel Müdürü
Oğuz Uçanlar
➞ Inteltek’in Genel Müdürü Ahmet Sezer
➞ Value Partners MENA Bölgesi Yönetici
Ortağı Ali Güven
➞ Maxus Türkiye CEO’su Neslihan Olcay
➞ Puck Global’in Kurucusu Haluk
Erkmen…

Ancak hepsi bu kadar değil. Dahası ilerleyen sayfalarda sizleri bekliyor.

Keyifli okumalar…

Günseli Özen

  • Arşiv Sayısı : 108
  • Son Sayı : Şubat 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Marketing Türkiye Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017