Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Men's Health - Erkek Moda Dergisi
Ana Sayfa > Men's Health

Men's Health Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Men's Health adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Men's Health Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Men's Health

Erkek Moda Dergisi

Neden Pes Ediyoruz?

Olağan Şüphelileri Bertaraf Edin

YİNE KARŞINIZDAYIZ VE YİNE DAHA FİT VE SAĞLIKLI BİR ADAM olmanıza rehberlik edecek bir sayı hazırladık. Siz de dergiyi elinizde tuttuğunuza göre buna niyetlisiniz. Ancak başarıp başaramayacağınız maalesef henüz belli değil. Bazılarınız hedefe ulaşacak, bazılarınız hayalindeki vücudu inşa etmek için gerekenleri sonuna kadar yapamayacak ve pes edecek. Peki, pes edenlerle etmeyenler arasında ne fark var? Pes edenler nerede hata yapıyor?

1 Aceleci Olmak

Kendinize büyük hedefler koymanız güzel ama sabırlı olduğunuz sürece. Mevcut haliniz belirlediğiniz hedeften çok uzaksa, ulaşması da zaman ister. Tabii siz bir an önce olsun istiyorsunuz, kim istemez? Ama maalesef işler bu şekilde yürümüyor. Nihai hedefiniz büyük olsa da, buna ulaşmak için önce kendinize küçük hedefler koyun. Örneğin fazla yağlarınızdan kurtulup 15 kilo kadar zayıflamak mı istiyorsunuz? İlk önce o 1 kiloyu verin. Kasları büyütme, kondisyonu artırma, daha güçlü olma gibi hedefler için de aynısı geçerli. Adım adım gitmek hem size sabırlı olmayı öğretecek hem de küçük hedeflere ulaştıkça motivasyonunuz artacak. Kilo vermek demişken, işe 10 adımlık rehberimizle başlayabilirsiniz (s.90).

2 Beslenmeye Önem Vermemek

Bunu bilmek için sadık bir Men’s Health okuru olmanız bile gerek yok. Yaptığınız antrenmanları düzgün bir beslenme planıyla desteklemeden sonuç almanız çok zor. Pek çok erkek aynı sağlıksız beslenme düzenini bozmadan, sadece antrenman yaptığı için beklediği sonuçları alamıyor. Bu yüzden, antrenmanlarınız gibi beslenme düzeninizi de programlamalısınız. Sağlıklı beslenme üzerine onlarca tavsiye ilerleyen sayfalarda sizi bekliyor. “Zamanım yok” bahanesini de çürütüyoruz. Mesela güne enerjik başlamanızı sağlayacak en pratik kahvaltılık seçenekleri sayfa 68’de.

3 Güçsüz Yanlarınızı Yok Saymak

Hepimiz aynı hataya düşüyoruz. Her erkeğin fiziksel olarak güçlü ve güçsüz olduğu yönler vardır. Bu da bazı hareketleri ve çalışmaları çok iyi yapıyorken, bazılarında zorlanmamıza neden olur. İyi yaptığınız egzersizlere antrenmanınızda daha çok yer vermek zevkli gelebilir ama gerçekten forma girmek için güçsüz yanlarınızı kuvvetlendirmelisiniz. Misal çoğu erkek karın, göğüs ve kol kasları için deli gibi çalışırken, bacak kaslarını ve sırtını ihmal edebiliyor. Siz de bu dengesizliğe imza atıyorsanız, antrenör İnanç Akbaş’ın programıyla (s. 122) simetrik bir anatomiye kavuşabilirsiniz.

Bu arada, kapağımızda konuk ettiğimiz Atakan Arslan’ın da hedeflerinize ulaşmak konusunda size öğretebileceği şeyler var. Onun asla pes etmeme ve her zaman elinden gelenin en iyisini yapma felsefesi, yukarıda saydığımız maddelerin hepsinden daha önemli aslında. Bunu şiar edindikten sonra zaten gerekeni yapıyor olacaksınız.

Biz önümüzdeki ay size destek vermek için yine burada olacağız.

Keyifli bir ay geçirmeniz dileğiyle,

Fatih Büyükbayrak

  • Arşiv Sayısı : 31
  • Son Sayı : Ekim 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Men's Health Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016