Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Otohaber Test Yıllığı - Otomobil Araba Dergisi
Ana Sayfa > Otohaber Test Yıllığı

Otohaber Test Yıllığı Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Otohaber Test Yıllığı adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Otohaber Test Yıllığı Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Otohaber Test Yıllığı

Otomobil Araba Dergisi

Emek ve tecrübe

Yaptığınız iş ne olursa olsun, verdiğiniz emek ve mesleğinize gösterdiğiniz saygı, o işi anlamlı ve değerli kılar. Eğer yaptığınız işe saygınız varsa, bilgi ve tecrübeniz yeterliyse ve gerçekten emek harcıyorsanız, başarı zaten gelir. İşte Otohaber’i özel kılan da bu unsurlar. “Genç ama tecrübeli ekip” değiliz. Aksine “orta yaşlı ve tecrübeli” bir ekibiz.

Tecrübeyi birkaç yıl çalışınca kazanılan bir özellik olarak görmüyorum. Yaptığınız işin hakkını verebilmek için o işin farklı kademelerinde çalışmak, hakkıyla üst kademelere geçmek, mesleğine saygı duymak, öğrenmekten bıkmamak gibi unsurların bir arada olmasına gerektiğine inananlardanım. 1994 yılından bu yana içinde olduğum otomobil gazeteciliğinin bence en karmaşık ama en keyifli tarafı otomobil dergiciliği. Çünkü otomotivin her alanında bilgi sahibi olmanızı gerektiriyor ama asıl olan, otomobilleri teknik açıdan çok iyi bilmek. Teknik açıdan derken, otomobillerdeki her parçanın nasıl çalıştığını ve ne işe yaradığını, hangi parçaların birbirleriyle etkileşimde olduğunu, otomobilin sürüş karakterinde hangi parçaların nasıl etkide bulunduğu gibi bilgilerden bahsediyorum. Bu bilgiye sahip olduktan sonraysa, otomobili hissetmeyi ve test etmeyi öğrenmek, rakip analizi ve karşılaştırma yapmak geliyor.

Bir otomobili değerlendirirken, yer aldığı sınıfın ihtiyaçları, rakiplerin neler sunduğu gibi bilgilere de haiz olmanız gerekiyor. Tabii bilgiden kastım sadece kağıt üzerindekiler değil. Bir otomobil kullanmadan, kağıt üzerindeki bilgilerle yazacağınız her yazı eksik olacaktır. İşte tecrübe burada daha da önem kazanıyor. 1994 yılından bu yana 2.000’den fazla, farklı otomobil kullandım. Bunların içinde klasik otomobiller de var, aynı modelin farklı motor versiyonları da. Sonuçta her yeni nesli eskisiyle karşılaştırabilme, rakipleriyle farklarını hissedebilme, bizim işimizin temelini oluşturuyor. Otohaber, bu açıdan yani gerçek tecrübe açısından çok zengin bir dergi. Bilgili, tecrübeli, işini seven, mesleğine saygı duyan çalışma arkadaşlarıma buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Çünkü böyle başarılı bir dergi ancak iyi bir ekiple yapılabilir.

Otohaber’in sıkı takipçileri zaten biliyordur, biz Türkiye’de en gelişmiş test cihazıyla gerçek testler yapan tek dergiyiz. Kriterlerimiz, uluslararası kabul görmüş, net, tartışmaya yol açmayan ve tecrübeyle yoğrulmuş unsurları içerir. Otohaber’in her sayfası bilgi doludur ama test ve karşılaştırmalar konusunda rakipsiz olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Sonuçta Otohaber’in Türkiye’nin en çok satan, açık ara lider otomobil dergisi olmasında bu konudaki ciddiyetimiz önemli rol oynuyor.

Test Yıllığı 2016, kütüphanenizde saklayacağınız, yıllar sonra bile bilgi ihtiyaçlarınızı karşılayacak, başvuru kaynağı olacak özel bir yayın. Testler ve karşılaştırmaların yanı sıra sadece Otohaber’de yayınlanmış sürüş izlenimleri de Test Yıllığı 2016’da yer alıyor. Son 1
yılın test, karşılaştırma ve sürüş izlenimlerini içeriyor gibi görünebilir ama Test Yıllığı 2016 da çok uzun yılların birikimini yansıtıyor…

Halit Bolkan

  • Arşiv Sayısı : 1
  • Son Sayı : 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Yıllık

Otohaber Test Yıllığı Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017