Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Otomasyon - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Otomasyon

Otomasyon Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Otomasyon adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Otomasyon Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Otomasyon

Sektörel Dergisi

OTOMASYON VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Küreselleşen dünyada ulusal ve uluslararası rekabet her geçen gün artıyor. Tüketicilerin kendi ihtiyaç ve beklentilerine uygun şekilde tasarlanmış ve üretilmiş ürünler talep etmeleri nedeniyle, ürün yaşam süreleri giderek kısalmakta ve ürün çeşidi artmaktadır. Üreticiler çok çeşitli ürünleri hızlı bir şekilde geliştirerek piyasaya sunmak, ürünlerde sürekli tasarım değişiklikleri yapmak, bunları düşük maliyetle gerçekleştirmek ve kaliteden taviz vermeyerek rekabet avantajı yaratmanın yollarını aramaktadırlar. Günümüzde oluşturulacak çözümlerin büyük bir kısmı geleceğin otomasyon çözümlerinden geçiyor.

Dijital çağın en önemli ve hassas yapılarından biri de şüphesiz veri merkezleridir. Dünyanın en büyük elektrik tüketicileri arasında yer alan ve veri merkezlerinde karşılaşılan zorluklar, yönetim karmaşıklığından enerji verimliliğini arttırma ve güvenliği sağlamaya kadar geniş bir alan kapsıyor. Potansiyel riskleri önleyerek verinin korunmasını sağlamak, maksimum çalışma süresine ulaşmak hizmete erişilebilirlik sunmak kadar önemli oluyor dolayısıyla.

Özelleştirilmiş entegre çözüm ve servisleri, veri merkezlerinin sürekliliğini ve kârlılığını etkileyebilen geniş bir aralıkta durumları tespit ederek bu durumlara uygun yanıtlar arıyor. Bu durum da maksimum çalışma zamanı sunan ve giderek artan veri depolama talebini karşılayan, güvenilir, çevreci ve verimli veri merkezleri için kapsamlı çözümler geliştirmekten geçiyor. Enerji paradoksuna odaklanan yenilikçi çözümler sunmak üzere çalışan şirketler, şehirleri yeniden şekillendirmek, endüstrilerini dönüştürmek ve buna hizmet eden ürünler ve servisler aracılığıyla amacıyla nesnelerin İnterneti ve inovasyonun gücünden faydalanıyor. Çünkü artık herkes daha verimli, esnek, kolay ve rekabetçi ürünler üretme isteğinde. Bu bağlamda mevcut altyapının ne durumda olduğunun bilgisinin paylaşılması gerekiyor. Bu da entegre olmaktan, etkileşim içinde olmaktan ve üretime zeka kazandırmaktan geçiyor.

Makinadan başlayarak bir entegrasyon oluşturmak ve daha sonra üst katmanlara çıkmaya olanak sağlayan bir sistem otomasyonda sürdürülebilirliğin anahtarı olabilir.

Gelecek sayıda görüşmek üzere...

  • Arşiv Sayısı : 45
  • Son Sayı : Ocak 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Otomasyon Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017