Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Popular Science - Bilim Sağlık Dergisi
Ana Sayfa > Popular Science

Popular Science Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Popular Science adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Popular Science Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Popular Science

Bilim Sağlık Dergisi

BİLİNCİMİZİN ALTI VE ÜSTÜ

Gördüğümüz rüyalar, istemsizce ağzımızdan çıkan bir söz, farkında olmadan yaptığımız bir mimik ya da ansızın aklımıza gelen bir fikir çoğunlukla ondan kaynaklıdır nazarımızda. Evet bilinçaltımızdan bahsediyorum. Kontrolümüzde olmadığını düşünürüz ama onu tanımaya başlayınca acaba belki de onun bizi kontrol ettiği yargısına varabiliriz. Bilinçaltı hakkında pek çok şey bilsek de hala belli ölçüde gizemini koruyan bu karanlık yanımız üzerindeki sır perdesi belki tam anlamıyla hiç kalkmayacak. “Zihnimizin Gizli Süper Güçleri” başlıklı yazımızda ise bilinçaltımız hakkında kafanıza takılan pek çok soruya cevap bulurken aslında ne kadar önemli bir parçamız olduğunu da okuyacaksınız.

Yazmak, daha doğrusu iyi yazabilmek, tıpkı güzel konuşmak gibi temelde doğuştan gelen fakat zamanla geliştirilebilen harika bir beceridir. Diğer yandan yazmaya çalışmak –ortaya çıkan yazı etkileyici olsun ya da olmasın- insanı çok geliştirir. Yazarken, düşüncelerimizi odaklayıp yoğun bir konsantrasyon içine gireriz. Sadece bu bile beyin için ciddi bir egzersizdir. Dahası çoğunlukla sadece düşüncelerimizi yazmak yetmez, yazdıklarımızı destekleyip zenginleştirecek farklı kaynaklar aramak, yazma serüvenimizi ilginç kılarken bize paha biçilmez değerler de katar.

Yazarımız Tuna Emren ile birlikte her ay bir kez DreamTV’de yayımlanan DreamBox adlı programa konuk oluyoruz. Son programın konusu ise “Yazmak” oldu. Programın videosuna ulaşmak için https://goo.gl/W3Q5Bg adresini ziyaret edebilirsiniz.

ŞAHİN EKŞİOĞLU

  • Arşiv Sayısı : 14
  • Son Sayı : Ağustos 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Popular Science Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017