Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Popular Science - Bilim Sağlık Dergisi
Ana Sayfa > Popular Science

Popular Science Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Popular Science adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Popular Science Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Popular Science

Bilim Sağlık Dergisi

Dünyayı değiştirenler

Çoğu kişi için neredeyse internetin kendisi kadar önemli bir mecra olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’i ve vizyonunu anlatan ilginç bir yazımız var bu ay. Zuckerberg’in sadece doğru zamanda doğru yerde bulunan bir fırsatçı olduğunu düşünüyorsanız, bu yazı fikrinizi değiştirebilir.

2016, bilim dünyası açısından yeniliklerle dolu bir yıl oldu. Kütleçekimi dalgalarının ilk defa gözlenmesinden sonra kuantum fiziğinin de sandığımız kadar Newton –ya da Einstein- fiziğinden bağımsız olmadığına dair ilginç gelişmeler var. Bu noktada, çoğu kişi adını ilk kez Breaking Bad adlı TV dizi sayesinde duymuş olsa da Heisenberg ve tabii ki Einstein, son dönemde oldukça popüler. Kütleçekimi ve kuantum fiziğine ilgi duyuyorsanız yazarımız Kozan Demircan’ın yazısını severek okuyacaksınız.

Yazarımız Tuna Emren ise yazısında, başta Sosyoloji ve Biyoloji olmak üzere pek çok bilim dalından aldığı donelerle ahlaki çelişkilerimizin temeline ışık tutuyor. Aslında diğer yandan, bizi biz yapan değerleri kendimizde nasıl topladığımızı ve bunları “kişilik” potasında birleştirip görece tutarlı bir hale getirme çabamızın da öyküsü bu.

Bu ay dehalara epey sayfa ayırdık. Fakat yapay zekayı da unutmadık. YZ hakkında sürekli sorulan sorulara ilginç yaklaşımlarla yanıtlar veren bu yazıları beğeneceğinizi düşünüyorum.

ŞAHİN EKŞİOĞLU

  • Arşiv Sayısı : 4
  • Son Sayı : Ekim 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Popular Science Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016