Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Popular Science - Bilim Sağlık Dergisi
Ana Sayfa > Popular Science

Popular Science Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Popular Science adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Popular Science Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Popular Science

Bilim Sağlık Dergisi

Yeni Eğitim Modellerine İhtiyaç Var

Türkiye Zeka Vakfı’nın düzenlediği, benim de moderatör olarak katıldığım IV. Zeka ve Yetenek Kongresi bir hayli keyifli geçti. Kongrede ister normal ister üstün zekalı olsun çocukların anlayabildiği dilden konuşmanın öğrenmede ne kadar önemli olduğunu anlatan harika sunumlar vardı. Kuşkusuz çoğu eğitim sisteminin en büyük problemlerinden biri, çocukları kafalarına bilgi depolanması gereken küçük insanlar olarak görmeleri. Çocuklar yetişkin bir insanın küçültülmüş hali değil oysa ki. Dünyayı algılayışlarındaki farklılıklar onlar için farklı öğrenim/öğretim modelleri gerektiriyor. Bu aslında her çocuk için geçerli. Fakat üstün zekalı çocuklarda durum iyice dramatik bir hal aldığı için konu daha dikkat çekici oluveriyor.

Öğrenme konusunda yetişkinlerin sahip olduğu çoğu dezavantajın çocuklarda olmaması, müfredat hazırlanması işinin, gerçek eğitim uzmanları tarafından yapılması gereken bilimsel bir olgu olduğunu ortaya koyuyor. Maalesef mevcut eğitim sistemimiz dahilinde bu konuda bilimsel ve özgün diyebileceğimiz bir yaklaşım izlemediğimiz gibi, eğitimde dünya lideri ülkeleri takip etmek gibi bir niyetimiz bile yok.

Peki çocuklar neden daha kolay öğrenebiliyor? Yetişkinlere göre öğrenme konusunda sahip oldukları avantajlar neler? Dahası, biz yetişkinler bu dezavantajlarımızdan nasıl kurtulabiliriz? Bu soruların cevaplarını yazarımız Tuna Emren’in “Beyin Hack” yazısında bulacaksınız. 2016’nın bu son sayısında size harika bir dergi hazırlamaya çalıştık.

ŞAHİN EKŞİOĞLU

  • Arşiv Sayısı : 6
  • Son Sayı : Aralık 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Popular Science Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016