Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Risk&Life - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > Risk&Life

Risk&Life Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Risk&Life adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Risk&Life Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Risk&Life

İş Dünyası Dergisi

Değerli Dostlar
NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.’yi kuralı 15 yıl, Global Risk Yönetim Dünyası ile tanışalı tam 32 yıl oldu. Müsaadenizle çalışma arkadaşlarımla birlikte geçirdiğim son 15 yılı iki sayfaya sığdırmaya çalışacağım.

1999 senesinin Ağustos ayında Kore Şehitleri Caddesi’nde bir bodrum katında kurulan NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. kuruluşunun ilk müşterisi olan merhum İbrahim Bodur ve MTU şirketlerini takiben bünyesinde Türkiye’nin yetişmiş sigorta uzmanlarını topladı. NART, ilk yoğun çalışmasını İzmit depreminin hasar gören en büyük dört kurumu olan Toyotasa, Aksa Akrilik, Yalova Elyaf ve Mannesmann Borusan şirketlerine başarılı danışmanlık hizmetleri vererek yaşadı. İlk 10 müşterisi arasında merhum İbrahim Bodur’un yanı sıra, Kavi Holding, Soyak Holding, MTU, Glaxo Smith Klein, L’Oreal, Wacker Makina, BASF, Hoechst Marion Russel (bugünkü Sanofi), Toyotasa, BİM gibi şirket ve şahısları barındıran NART, böylesine seçkin kişi ve kurumların ilk gündeki güvenini arkasına alarak ilk faaliyet yılına başladı.

İlk müşterilerimizden aldığımız bu güç ve kuvvet ve eski işverenlerim olan Nordstern Sigorta, Nordstern İmtaş Grubu ve AXA Oyak bünyesindeki genel müdürlük tecrübesinin beraberinde getirdiği güvenilir ilişkilere dayanan deneyim, ülkemizin yetenekli gençlerini ve tecrübeli sigortacılarını bir araya getirmemizi sağladı. İlk günden bize lütfedilen müşteri güveni ve kıymetli takım üyelerinin oluşması şirketimizi, ülkemizin lider ve güvenilir brokerlik kuruluşu olma hedefine kilitledi. İstanbul ve Marmara Bölgesi’nde müşteri sayısı süratle artan NART, kuruluşunun ilk altı ayında Ankara Bölge Müdürlüğü’nü açtı ve İç Anadolu’daki yatırımcılara hizmet vermeye başladı. 2001 senesinde kendi binasına taşınarak gelecekteki büyümesi ile ilgili mekansal altyapıyı kendi binasında kurdu. Türkiye’nin o tarihe kadar yaşadığı en büyük krizlerden biri olan 2001 krizi ve 11 Eylül olaylarının beraberinde getirdiği dünya sigorta sektöründeki büyük değişime çabuk ayak uydurdu. Şirketimiz fedakar, dinamik ve hem genç hem olgun kadrolarından aldığı güçle krizi fırsata dönüştürerek birçok yeni sigorta ürününü Türkiye’ye getirdi.

Kuruluşunun ilk aylarında Avrupa’nın bağımsız brokerlerinin liderleri arasında yer alan birçok ünlü brokeri Türkiye ve komşu ülkelerde temsil etmeye başlayan NART bugün 23 ayrı brokerin Türkiye ve Ortadoğu’daki hizmet merkezi haline geldi.

Bu şirketler arasında geriye dönüp baktığımızda Alexander Forbes, AJG (Arthur J Gallager), JLT, Lockton, Van Breda, Assiteca, Funk, Grego, Funk, Artus, Diot, Trust Risk, Unison, Cooper Gay gibi dünyanın en ünlü brokerleri arasında yer alan isimler yer aldı.

Yaratıcılıkta lider konumda olan şirketimiz Türkiye’nin ilk call centerini kurarak müşterilerine 7 gün 24 saat hizmet vererek birçok sigortalısının hasar ve kaza anında en hızlı şekilde yanında oldu ve bu sayede onların can ve mal kayıplarını en aza indirdi.

2004 senesinde Türkiye'nin en büyük yerel brokeri olarak faaliyet gösteren NART yine bir ilke imza atarak her sene 300’e yakın katılımcının yer aldığı NART Risk Management Toplantısı’nı gerçekleştirmeye başladı. Aynı sene “Mesleki Sorumluluk Risklerinin Yönetimi, Mesleki Sorumluluk Sigortaları”, “Ürün Sorumluluk Risklerinin Yönetimi ve Korunma Önlemleri, Ürün Sorumluluk Sigortaları” konularını işledi.

2004 senesinde meslektaşlarımın da teveccühü ile Brokerler Derneği Başkanlığı’na seçilerek Türkiye Brokerler Derneği’ne başkan seçilmesinin ikinci yılında Brokerler Derneği’ni, 1960 senesinden beri özlemi duyulan Uluslararası Brokerler Derneği’ne BIPAR'a (Uluslararası Aracılar Birliği) üye yapma onuruna sahip olduk.

Alacak Risklerinin Yönetimi’nde yeni bir yaratıcılığa imza atan NART çalışanları, Coface, Euler Hermes, Attradius şirketleri yöneticilerinin konuşmacı olarak hazır bulunduğu "Alacak Risklerinin Yönetimi "adlı NART Risk Management Toplantısı’nı 2006 senesinde gerçekleştirdi .

2007 senesine girildiğinde 60 personele ulaşan şirketimiz, Bursa Bölge Müdürlüğü’nü açtı. 2007 senesinde Avrupa’nın iki önemli Brokerler Network’ü ile anlaşma imzalayan NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş., Brokerslink ve Trust Risk kuruluşlarının Türkiye Stratejik Ortağı haline geldi.

2008, 2009 yıllarında "İlaç, Kimya, Kozmetik Risklerinin Yönetimi" ve "Enerji Risklerinin Yönetimi" konularını işleyen ve kitap haline getiren NART aynı sene Antalya Bölge Müdürlüğü’nü açtı.

2010, 2011 senelerinde "Gıda Risklerinin Yönetimi" ve "İnşaat Risklerinin Yönetimi" adlı forumları gerçekleştiren NART bu konularda basılan kitaplarını yayın hayatına sokarak müşterilerine ve risk yöneticilerine yeni bilgi hazinelerini sundu. 2011 senesinde gruba ait MLN Gayrimenkul Geliştirme ve Danışmanlık A.Ş.'nin hazır ofis markası NART Business Center Levent Polcenter'da 5 bin m2’lik kendi binasında hizmete girdi.

2012 Yılında "Otomotiv Risklerinin Yönetimi" işlenerek kitabı basıldı ve yayına kondu. Toplam çalışan sayısı 100 kişiye çıktı. Almanya’nın sigorta sektörünün inşaat alanında uzmanlaşmış 1 numaralı 100 senelik kuruluşu olan VHV Holding’e ait VHV VerwaltungsAG, NART Grubu'nun ana şirketinin % 40 hissesini satın aldı. NART bu ortaklık sırasında 2,4 milyar Euro cirolu 3 bin 800 çalışanı olan Almanya'nın en itibarlı sigorta kuruluşu ile evlenerek ‘kurumsallaşma'ya geçişte önemli aşamalar kaydetti. 2013 yılında "Sanat ve Kültür Varlıklarının Korunması" konusunu işleyen NART ilk yurtdışı şubesini Kuzey Irak’ın Erbil kentinde açtı.

2014 senesinde gelişen şirketimizin ihtiyaçlarını başarılı personelimizin daha mutlu hizmet vereceği Kavacık’taki 10 katlı bina satın alınarak NART Plaza olarak adlandırıldı. Aynı sene Diyarbakır Bölge Müdürlüğü açıldı.

2015 senesinde 15. faaliyet yılını kutlayan şirketimiz "Siber Risklerin Yönetimi" adlı toplantıyı gerçekleştirerek 100 milyon Euro kapasiteli teminat yapısını Türk sigorta sektörünün hizmetine sundu.

NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. Türkiye'de 6 şubesi, 100’ün üzerinde çalışanı, 130 ülkedeki 25 bin çalışanı olan iş partnerleri ile birlikte, dünyanın 5 kıtasında sayısı 60 bini aşan yerel ve global endüstri, hizmet ve finans şirketlerine risk yönetimi, sigorta satın alması ve hasar danışmanlığı hizmeti veren ülkemizin ve dünyanın bölgesel hizmetleri ile tanınmış en önemli markası haline geldi.

Şirketimizin bu günlere gelmesinde bize güvenen tüm müşterilerimize, aramızda mevcudiyeti devam eden ve geçmişte hizmetleri geçmiş kıymetli ve fedakar çalışanlarımıza, sigorta sektörünün tüm sigorta, ekspertiz kuruluşlarına ve tecrübeleri ile bizlere yol gösteren başta başkanımız Yavuz Canevi olmak üzere, tüm Danışmanlar Kurulu üyelerimize teşekkürü bir borç bilirim.


LEVENT NART

NART Sigorta ve
Reasürans Brokerliği A.Ş.
Genel Müdür & Yönetim
Kurulu Başkanı

  • Arşiv Sayısı : 1
  • Son Sayı : Kasım-Aralık 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Risk&Life Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016