Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Risk&Life - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > Risk&Life

Risk&Life Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Risk&Life adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Risk&Life Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Risk&Life

İş Dünyası Dergisi

Değerli Dostlar

Risk&Life Dergisi geçtiğimiz sayısı sizlerden çok beğeni topladı. Geri dönüşlerden çok mutlu oldum. 15 yıllık başarılarla dolu süreci geride bırakan NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği, bir yayın ile tüm bu başarıları daha kalıcı yol ile sizlerle paylaşmayı amaçladık. Ne de olsa bir iletişim çağındayız ve iletişim araçları bize anlık ve hızla tüketilen enformasyonlar sağlıyor. Biz bunları iletişim çağına uygun araçlarla ile zaten sizlerle paylaşıyoruz. Bu nedenle masamızda kütüphanemizde saklayacağımız bir dergi yerine bunu cebinize, bilgisayarınıza sığdırmayı tercih ettik. Risk&Life Dergisi’nin geçtiğimiz sayısı 16 bin 789 kişi tarafından dijital ortamdan ulaşılıp okunmuş. Bize gösterdikleri bu ilgi için sigorta endüstrisine ve iş ortaklarımıza çok teşekkür ederim. Sigortamedia Yayıncılığı ve Can Kantar'ın yayıncılık tecrübesinden büyük destek almamıza rağmen, şimdilik dergi periyodlarını uzun tutuyoruz ama biz bu işe alıştıkça bu süreci daha sıklaştıracağımızın müjdesini verebilirim. Bize gerek telefon ile gerekse mail yoluyla ulaşıp beğenilerini ileten dostlarımıza çok teşekkür ederim.

15'inci yıl gururu

Geçtiğimiz sayımızı NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği'nin 15'inci yılına ayırmıştık. Bu bizim gururumuzdu. Bu sayıdan itibaren biraz daha bizden haberlerin yanısıra, iş ortaklarımızın faydalanacağı türden içeriklere daha çok yer vereceğiz. Bu dergi katalog gibi bir yıllık olsun istemiyoruz. Okuyan, özellikle iş ortaklarımızda yaptığımız haberlerle farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Sigorta sektöründe neler olup bittiğini ve kendilerine fayda sağlayacak haberlere yer vereceğiz. Evet bu sayımızda Anadolu Sigorta Genel Müdürü İlhami Koç ile yaptığımız çok önemli bir röportajımız var. İlgi ile okuyacağınızı umut ediyorum. Sayın Koç, sigorta sektörünün temel argümanı olan "risk" ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Ayrıca sigorta sektörünün duayeni David Kohen ile söyleşimiz var. Sayın Kohen sigortacılık tarihinin neredeyse hafızası olarak kabul edilir. Bu röportajında çok önemli bir konuya vurgu yaptığını göreceksiniz. Kohen, “Bir ülkede yatırımlar varsa, büyüme varsa sigorta sektörü de kalkınır ve büyür” diyor. Sayın Kohen'e bize gösterdiği yol için şükranlarımızı sunarım. Ve dergimizde Otomatik Katılım ve şirketlerin riskli bölgelerde sigorta şirketlerinin önemine dikkat çeken
haberimizi de okuyabileceksiniz.

Sektör için patenaj

Evet sigorta sektöründe neler oluyor derseniz? Türkiye ekonomisinin son 3-4 yılda dikkati dağılmış gibi. Fakat buna rağmen yatırımlar, büyük projeler azalsa da devam ediyor. Biz sigorta brokerleri de bu riskleri değerlendirip Türkiye büyürken bu büyümeyi sigortalamaya gayret gösteriyoruz. Büyüme arttıkça sigorta sektörünün ekonomiye katkısı o oranda artacaktır. Yeni ürünler çıkararak ve dev projelere teminat vererek ülkemizin yanında olmaya çalışıyoruz.

Sigorta sektörü ne yazık ki zorunlu trafik sigortalarına sıkışıp kalmış durumda. Trafik sigortalarının şirketler ve özellikle sigorta acentelerinin enerjisini aldığını düşünüyorum. Ve son olarak trafik sigortalarında serbest ekonomi kuralları yerine tarife dönemine geri dönülmesi ne yazık ki sektöre çok şey kaybettirecektir. Bu bizim sektörümüz içinde bir patenajdır. Ve portföylerini trafik sigortasının oluşturduğu acenteleri ne yazık ki zor günler bekliyor. Gelecekte özellikle orta ve küçük ölçekli acentelerin birbirleriyle birleşmesi ya da bizim gibi büyük broker firmalarının gücü altında toplanması yolu kaçınılmaz görünüyor.

NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği olarak konjonktürden kendimizi soyutlamadan geleceği planlamaya devam ediyoruz. Kurumumuz yıllardır yenilikçi ve etkin kurum kültürü ile sektöründe saygın bir yerdedir. Bunu daha da ileri taşımayı planlıyoruz. Özellikle Otomatik Katılımın Bireysel Emeklilik Sistemi'ne büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Yeni ürünlerimizle iş ortalarımıza hizmetimizi sürdürmek en büyük amacımız. Enseyi asla karartmıyoruz ve ülkemize güveniyoruz.

Bir marka olan NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği'nin kaliteli hizmet anlayışını daha yukarılara taşımaya kararlıyız.

LEVENT NART
Yönetim Kurulu Başkanı

  • Arşiv Sayısı : 2
  • Son Sayı : Mart-Nisan 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Risk&Life Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017