Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Şamata Magazin - Şehir Yaşam Dergisi
Ana Sayfa > Şamata Magazin

Şamata Magazin Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Şamata Magazin adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Şamata Magazin Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Şamata Magazin

Şehir Yaşam Dergisi

İnan Kendine

Falcılara inandık, medyumlara inandık,
Bize her söylenene inandık…
Herşeye inandık ta bir tek kendimize inanmadık.

Şu hayatta her şeyin başı kendine inanmak. Zira her insan kendine inandığı kadar var oluyor. Hatta bence “Düşünüyorum o halde varım” değil; “İnanıyorum o halde varım” olmalı.

Garip bir sezgim vardır, bazen Tanrı vergisi olduğunu bile düşünürüm haddim olmadan. İçimden bir ses “işte bu” der onca ıvır zıvır arasından bir torbayı bir poşeti bir zarfı işaret ederim. İçinden ne mücevherler çıkar. Mücevher derken yanlış anlamayın; benim için değerli şeyler.

Bazen neyin doğru neyin yanlış olduğunu bir tek iç ses söyleyebilir. İç sesle konuşmayı öğrenmek gerekir. Aslında yapılması gereken, her gün kendisiyle başbaşa kalması için zaman ayırmalı ve kalbini dinlemelidir insan. Başka şekilde hissetmek için ya da ikna etmek için değil, gerçekten ne hissettiğini bulabilmek için dinlemeye çalışmalı kendini. Bazen iç ses bize çok zor geleni yapmamızı söyleyebilir ya da duymak istemediklerimizi söyleyebilir. Korkmadan içimizdeki sesi dinlemek gerekir.

İşte kendine inandığın bu çizgide içindeki ses gelir dile..

Biz herşeye inandık ta kendimize inanmadık,
Oysa ki başarmak ta başaramamak ta bizim hakkımız,

Zaten günümüzün trend mesleklerinden, yaşam koçları, terapistler, spor eğitmenleri, diyetisyenler hatta doktorlar bile tedavilerinde de kullanmaya başladı; “önce kendine inan” demeyi. Kendine inanmakla başlıyor. Kendinize inanma işini hallederseniz zaten başarmışsınız demektir.

İçinizdeki sesi duyarsanız o size doğru yolu gösterecektir.
Endişeleri düşünürsen başarısız olursun. Zaferi düşünürsen başarılı olursun.

Kişi kendi düşüncelerinin ürünüdür. Büyük düşünün.
Başarınızı, başaracağınıza olan dürüst ve saygılı inançla, atak bir biçimde başlatın.
Büyük düşünün ve büyük gelişin.

Marmaris Gibi Güzel
Marmaris Kadar Güzel

Bence yaz demek Marmaris demek, kim ne derse desin Marmaris’e en çok yaz yakışıyor. Mart ayında başlayan yaz etkinlikleri hala sürüyor. Amatörden profesyonele varan bir dizi bisikletli etkinlik düzenlendi; Oto yarışları nefes kesti, Aquamasters ile yüzdük, RunMarisRun ile koştuk, Kültür Evi’nde bir sergide 7 bin eser sergilendi, engeller aşıldı, kardeş kentler kuruldu, salsa ve tango danslarında yarıştık, Spor Kenti Marmaris’te yüzme, vücut geliştirme ve tekvando dallarında dünya birincisi olduk, dünyanın en büyük süperyatı Marmaris’te üretildi, doğaya zarar vermeyen çöp arıtma tesisinde Muğla’da en iyisi olduk, “Üretken Çocuklar Atölyesi”nde bilim çocuklarını gördük. Bunların hepsini ve daha fazlasını Marmaris’te yaşadık. Birileri buna inandı, düşündü, ve tasarladı…

Şimdilerde ise Marmaris’te büyük bir heyecanla beklenen Türk Hava Kuvvetleri’nin gururu SOLOTÜRK’ün deneyimli pilotları F16’larla Marmaris Körfezi üzerinde yarım saatlik bir gösteri uçuşuna şahit olacağız. 23 Temmuz’daki bu gösteriyi sakın kaçırmayın.

İnanmakla başlıyor her şey, bunca etkinlikte Marmaris Belediyesi’nin büyük payı var, inanarak yapılan tüm projeler bir bir gerçek oluyor, Marmaris’te yaşam daha da güzelleşiyor.

İç sesin gücünü hissettiğiniz anda başlıyor aslında..

Bundan 1 yıl kadar önce güzel bir düşe şahit oldum. Şimdi ise o düşü içiyoruz. :) Evet evet içiyoruz. Hem de buz gibi. “Goca Marmaras Gazozu”. Baysal Şirketi’nin sahibi ve Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal hayalini gerçekleştirdi. Tabi önce inandı. Şimdi ise Marmaris’e bir marka daha kazandırdı. Keyifle içtiğimiz bu gazozun hikayesini ise önümüzdeki sayı yazacağız.

Tatsız haberler de alıyoruz, üzülmenin, umutsuzlanmanın kime faydası var,
Sabah uyandığımızda yürünecek biraz daha fazla yolumuz olduğunu gösterir bu,
Daha çok çalışmamız gerektiğini,
Daha çok inanmamız gerektiğini gösterir.
Hepsi bu başarmaya inanacağız,
Önce kendimiz başaracağız.

Havaların ısınması, okulların tatil olması, bayramın gelmesiyle başlayan hareketle biz de iç sesimizi dinledik ve size Marmaris’i yaşatmak için elinizdeki bu dergiyi hazırladık.
Keyifle okumanız dileği ile


Seycan Akman

  • Arşiv Sayısı : 47
  • Son Sayı : Eylül 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Şamata Magazin Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016