Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Şamata Magazin - Şehir Yaşam Dergisi
Ana Sayfa > Şamata Magazin

Şamata Magazin Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Şamata Magazin adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Şamata Magazin Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Şamata Magazin

Şehir Yaşam Dergisi

Öylesine Tutkulu Ol ki...

Tutku, vizyonu eyleme dönüştüren enerjidir. Bize hayallerimizin peşinde koşacak gerekli gücü verir. Doğru şeyi yaptığına inanıyorsan tutkun da o kadar güçlü olur.

Eğer hayallerin gerçeğe dönüşmüyorsa içinceki güce enerjiye, arzularının tutkularının derinliğine bakmalısın.

Öylesine tutkulu ol ki aşk gibi
Bir tutkusu olmalı insanın…

Elbet hepimizin hayalleri vardır, bu hayallere ulaşmak için hepimizin de gayreti var; kiminde az kiminde çok. İşte tam da burada diyorum ki ben; bu gayreti çoğaltalım, hedeflerimize göre düzenleyelim; tutkumuz yani içimizdeki güç eğer doğru terbiye edilir, doğru yönlendirilirse sonsuz bir kaynağa dönüşecektir zaten.

Bu güç içimizdeki yaşama sevincine bağlıdır.

Çünkü insan işini hayallerini tutkuyla yaparsa sever, aşık olur, bağlanır, hayattan zevk alır, işini yaparken beslenir, zorlukları aşacak gücü kendinde bulur, tutku içten gelir, eylem ise onun dışa vurumudur.

Bir tutkusu olmalı insanın…

Bırakın tutkusu olsun çocuğunuzun; belki motorlara, belki arabalara, belki spora, bırakın koşsun, yüzsün, bırakın yarışsın, bırakın dans etsin, müzik yapsın, enstrüman çalsın çocuğunuz, ister bilimi ister sanatı ama tutkuyla yapsın. Siz sadece izleyin; içten, taa derinlerden gelen bu eylemi, bu gayreti doğru terbiye edin doğru yönlendirin.

Biz de bir tutku ile çıktık yola, bir şehri yaşama ve yaşatma tutkusu,

Marmaris oldu adı, bir tutkuya dönüştü Marmaris’te yaşamak. Tam 9 yıl önce bu tutkumuzu yazdık, resmettik, konu ettik sayfalarımıza, bir mavi oldu gezi yazılarımızda, bir resim oldu sanat sergilerinde. Birlikte eğlendik, birlikte güldük, bize de bu anları resmetmek kaldı… Adına Şamata dedik. Sizlerle buluştuğumuz ilk günün heyecanı ile karşınıza geldik 9 yıldır. Elinizde tuttuğunuz bu dergi sayfalarında yüreklerimizden gelen tutku var, derinden bir aşk hikayesi, bir sevgi bizimkisi.

Hep iç geçirdiğimiz bir konu var, bayramlar…Siz de nerede o eski bayramlar diyenlerdenseniz, Prof. Mustafa Ayyıldız ve değerli eşi Dr. Mualla Ayyıldız’ın özel yazısını okuyun. Biz 29 Ekim’i coşku ile kutlayanlardanız Cumhuriyetin Kalesi Marmaris’te. Size yansıttığımızın da ötesinde bir çoşku vardı. İlerleyen sayfalarımıza taşıdık. “Dostlarla bir meyhanede eğlenmeyeli çok oldu, mezelerin tadını özledim” diyorsanız “Meyhane” sayfalarımızdaki bir mekan tam size göredir mutlaka.

Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır ya hani.. işte büyük üstad Can Yücel’in arkasındaki başarılı kadın da Güler Yücel. Ressam, yazar, araştırmacı büyük bir ruh. 80. Yaşında hala kitap yazıyor. Yakında yayınlanacak... İşte bir tutkusu olmalı insanın dedik ya… Güler Yücel de eşi gibi tutkusunun peşinden gidenlerden...

Bir tutku hikayesi de 2. Uluslararası Marmaris Kısa Film Festivali’nde büyük başarı gösteren MarmarisSANart Topluluğu’ndan geldi. MarmariSANart topluluğu Başkanı Şeref Öztürk de hayallerinin peşinden gitti. Önümüzdeki yıl planlarının daha da büyük olduğundan hiç kuşkumuz yok.

Tutkumuz şehri yaşamak ve yaşatmak,
Elinizde tuttuğunuz bu dergi hayallerimizin eyleme dönüşmüş hali.

Keyifle okumanız dileği ile.

Seycan Akman

  • Arşiv Sayısı : 48
  • Son Sayı : Kasım 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Şamata Magazin Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016