Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Şamdan Plus - Şehir Yaşam Dergisi
Ana Sayfa > Şamdan Plus

Şamdan Plus Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Şamdan Plus adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Şamdan Plus Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Şamdan Plus

Şehir Yaşam Dergisi

MODA TUTKUNU ÜNLÜLER FASHION WEEK İSTANBUL İÇİN ZORLU PSM’DE KAMP KURDU

New York’ta başlayıp Paris’te sona eren, dünya moda başkentlerindeki moda haftalarından sonra sıra İstanbul’a geldi. Türkiye’nin en önemli uluslararası moda etkinliği olan Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul geçen hafta gerçekleşti. 8. sezonundaki etkinlik, Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde moda tutkunlarıyla buluştu. Marka ve tasarımcıların 2017 ilkbahar-yaz koleksiyonlarını sergiledikleri Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul, her zamanki gibi iş, cemiyet ve sanat hayatının ünlü kadınlarından büyük ilgi gördü. Ünlüler dört gün süren moda haftası boyunca Zorlu PSM’de adeta kamp kurdu. Defileleri izleyen ünlülerin sıklıkları dikkat çekiciydi; bazen mankenleri bile kıskandırdılar! Defilelere, defileleri izleyenlere ve moda haftası kapsamındaki parti ve davetlere geniş yer ayırdık. Önümüzdeki yaz için, Türk marka ve tasarımcılar neler hazırlamış merak ediyorsanız Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul sayfalarımızı okumadan geçmeyin.

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da defile yapan modacılardan biri de Bora Aksu idi. Dünyaca ünlü modacımız Londra Fashion Week’in ardından 2017 yaz koleksiyonunu bu kez İstanbul’da görücüye çıkardı. Büyük ilgi gören Bora Aksu ile röportaj yaptık. Bora Bey ile Londra’da başlayan moda yolculuğunu, markasının geldiği noktayı, hedeflerini ve 2017 yaz koleksiyonunu konuştuk.

Moda haftası dışında başka etkinlikler de oldu; şimdi de onlardan kısaca söz edeyim. Bu etkinliklerin basında, ünlü İtalyan ayakkabı markası Aquazzura’nın Beymen Zorlu Center’daki pop-up butiğinin açılısı geliyor. Markanın kurucusu ve tasarımcısı Edgardo Osorio’nun katılımı ile gerçekleşen davete, cemiyet hayatından ünlü isimler büyük ilgi gösterdi.

Sürdürülebilir modanın öncüsü H&M de, geçen hafta bir sergi açtı. 3. İstanbul Tasarım Bienali’nin atölye sponsoru olan marka, genç tasarımcılar tarafından ortaya çıkarılan isleri ‘Geleceği Giydirmek/Fashioning the Future’ isimli bir sergiye dönüştürdü. Serginin açılısı, ünlü isimlerin katıldığı bir davetle gerçekleşti. Davete, H&M Kreatif Danışmanı Ann-Sofie Johansson, H&M Türkiye Ülke Müdürü Thomas Coellner ve H&M Türkiye İetişim Müdürü Pelin Atay Kuran ev sahipliği yaptı.

Geçen hafta Raffles İstanbul Zorlu Center’ın spa’sında da bir etkinlik vardı. Yasam Koçu Şeyda Coşkun’un, yaz sonrası şehre geri dönüş zamanı yapılması gerekenler konusunda ilgi çekici bilgiler paylaştığı spa sohbeti, ünlü isimleri buluşturdu.

Son olarak Antalya’dan bir haber vereyim. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel ile Festival Direktörü Elif Dağ-deviren’in ev sahipliğinde düzenlenen 53. Uluslararası Antalya Film Festivali hafta sonu start aldı. 23 Ekim’de sona erecek olan ve Türkiye ve dünyadan birçok ünlü ismi bir araya getiren festival görkemli bir törenle açıldı. Turkuvaz Medya Grubu’nun ana medya sponsoru olduğu ve merakla beklenen festivalde bu yıl bakalım kimler ödül alacak...

Haftaya görüşmek üzere...

Hoşçakalın

Bülent Cankurt

  • Arşiv Sayısı : 43
  • Son Sayı : 26 Ekim 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Haftalık

Şamdan Plus Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016