Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Sanalkurs - Teknoloji Bilişim Dergisi
Ana Sayfa > Sanalkurs

Sanalkurs Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Sanalkurs adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Sanalkurs Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Sanalkurs

Teknoloji Bilişim Dergisi

2002 yılından bu yana faaliyet gösteren popüler bilişim eğitim sitesi Sanalkurs.net, her tür bilgisayar programı hakkında üyelerinin kendi bilgilerini ve notlarını paylaştığı muazzam bir arşivdir. Sitede yer alan yazılı ve video dersler, sıfırdan başlayan birinin ileri düzeylere kadar kendini geliştirmesine imkan sağlamaktadır. Alexa verilerine göre ise Türkiye'nin ilk 500 sitesi arasında yer alan prestijli bir eğitim sitesidir. Sitede grafik tasarım, web tasarım, programlama, donanım üzerine birçok yazılıma ait derslere yer verilmekte ve bu derslerin orjinal olmasına çok dikkat edilmektedir. Sitenin yazarlarına ilk şartı, dersleri kendilerinin hazırlaması yönünde olmaktadır. Kopyala yapıştır şeklindeki derslere ise yer verilmemektedir.

Belirli zamanlarda yayınlanan Sanalkurs Dergisi ise, Sanalkurs.net'in internet üzerinden sunulan ücretsiz yayın organıdır. İçeriği tamamen üyeler ve kendi yazarları tarafından oluşturulur; bütün üyeler, fotoğraf, illüstrasyon, resim, çizim vb. çalışmaları ile dergide yer alabilirler. Sadece web ve grafik anlamında değil, programcılıktan ofis programlarına, internet hakkındaki güncel gelişmelere ve bilgisayar sistemleri ile alakalı her tür konuya yer verilmektedir. Türkiye'nin en geniş kapsamlı online bilişim eğitim dergisidir. Dergi DijiMecmua sitesinden yayınlandığı gibi, Windows, Macintosh sürümleri ve diğer sistemler için PDF olarak kendi sitesi üzerinden de bilgisayara indirilerek okunabilmektedir.

Sanalkurs.net'in forum bölümünde ise üyelerin sordukları sorulara en kısa sürede cevaplar verilmekte ve tüm bu içerikler Google'da ilk sıralarda yer almaktadır. Bilgisayar programlarına yönelik derslerin neredeyse tamamından faydalanılan en ciddi kaynaklardan biri olduğu net olarak söylenebilir.

Sanalkurs.net, sanal eğitimlerinin yanısıra üniversitelerde de muhtelif zamanlarda uzman eğitimcileriyle ücretsiz olarak seminerler vermektedir.

  • Arşiv Sayısı : 8
  • Son Sayı : Şubat 2011
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Sanalkurs Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017