Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Şemsiye - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Şemsiye

Şemsiye Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Şemsiye adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Şemsiye Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Şemsiye

Sektörel Dergisi

Ya aracın yanar veya çalınırsa!

ZORUNLU trafik sigortası fiyatlarının son yıllarda hızlıca artması, araç sahiplerini isyan ettirmişti. Geçmiş yıllarda trafik sigortası primleri şirketlerin amansız fiyat rekabeti nedeniyle çok, hem de çoook ucuzdu. 80 TL’ye trafik sigortası yaptırılıyordu ve kaza sonrası bu araç içinde hayatını kaybeden kişilerin yakınlarına 100 bin TL'lere varan tazminatlar ödeniyordu. Şirketler bu işten ciddi zararlar edince fiyatları olması gereken seviyelere çekti ve olan oldu. Sigortalılar haklı olarak isyan etti.

Kanunlar çıktı, yeni uygulamalar yürürlüğe girdi, hükümet sigorta şirketlerine fiyatların düşürülmesi için baskı yaptı, ama inmedi, inecek gibi de görünmüyor. Bu arada Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin (SBM) sitesinden fiyat araştırma imkanının tüketicilere sağlanması da fiyatların gerilemesini sağlamadı. Uygulamada yapılan sorgularda 600 TL ile 2 bin 500 TL arasında bir fiyat aralığı görebilirsiniz. Burada yüksek fiyat veren şirketlerin bu işten zarar edeceğini düşündüğünden, trafik sigortası yapmak istemediği için fiyatı yüksek tuttuğunun altını çizmem gerekiyor.

Kasko ve trafik birbirinden farklı sigortalar

Trafik sigortası zorunlu bir sigorta ve herkes yaptırmalı. Ama bir mesuliyet sigortası olduğunu unutmamamız gerekir. Yani sizin değil, zarar verdiğiniz karşı tarafın mağduriyetini önlüyor. İşte tam bu sırada kasko sigortası devreye giriyor. Kasko, aracınızın tüm hasarlarını karşıladığı gibi, kendisi hatalıysa karşı tarafın da maddi hasarlarını karşılayabiliyor. Kaskonun trafik sigortasından ayrıldığı en büyük nokta kaza sonucu vefat, sakat kalma gibi bedeni hasarlar için bir tazminat ödenmemesi.

Kaskonun en büyük özelliği aracınızın, çalınması, yanması veya komple pert olması gibi durumlarda kaybınızın karşılanıyor olması. Ayrıca sigortalılara asistans hizmetleri (çekici, kiralık araç, çilingir) gibi önemli avantajlar sağlıyor. Trafik sigortası zaten yaptırmak zorundasınız. Ama bu farklılıkları bilerek çok ucuzlayan kasko sigortasını da bütçeniz el veriyorsa yaptırmanızda fayda var diyorum.

Allianz, marka değerini üç basamak birden yükseltti

INTERBRAN’İN 2016 yılı global en iyi markalar (Best Global Brands) sıralamasında Allianz markası, bir önceki yıla göre 3 basamak birden yukarı çıkarak 51’inci sıraya yükseldi. Allianz’ın marka değeri de 2015’e göre yüzde 12 artarak 9.5 milyar dolara ulaştı. Interbrand’in 2016 yılı sıralamasında, Allianz’ın özellikle 2015’teki rekor finansal sonuçları etkili oldu. Allianz’ın “gerçek müşteri odaklılık” hedefine yönelik stratejileri, kararlı dijitalleşme yaklaşımı ve sürdürülebilir büyümesi sıralamada dikkate alındı.

Vakıf Emeklilik WhatsApp’ta hizmette

VAKIF EMEKLİLİK, internet ve mobil şubesinin ardından şimdi de WhatsApp şubesini hizmete açtı. Sektörde ilk olan bu çalışma sayesinde müşteriler, ürün ve hizmetlerle ilgili tüm soruların cevaplarını artık WhatsApp şube üzerinden hızlıca öğrenebiliyor. İki farklı müşteri hizmetleri numarası (0549 802 47 79 – 0 549 802 47 75) üzerinden müşteri temsilcisi ile anında iletişime geçebiliyor. Vakıf Emeklilik’in son şubesi olan WhatsApp şube; hafta içi 09.00 – 17.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Aksigorta’nın kaskosu sınırsız sorumluluk teminatlı

AKSİGORTA, araç sahiplerinin üçüncü şahıslara verebilecekleri olası zararlar sonucu, yüksek bedelli maddi yükümlülüklerin altında kalmalarını engellemek amacıyla, kasko ürünlerine isteğe bağlı olarak Sınırsız İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) teminatı ekledi. Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen trafik sigortası limitleri her geçen yıl belirli oranlarla artmasına rağmen bazı hasarlarda yetersiz kalabiliyor. İMM teminatı da araç bedellerinin ve onarım maliyetlerinin giderek yükselmesi nedeniyle her geçen gün hayatiyet kazanıyor.

Can Kantar

  • Arşiv Sayısı : 23
  • Son Sayı : Kasım 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Şemsiye Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016