Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Şemsiye - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Şemsiye

Şemsiye Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Şemsiye adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Şemsiye Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Şemsiye

Sektörel Dergisi

Trafik sigortalarında neler oluyor?

SON birkaç ayda sigortalılar trafik sigortalarında yapılacağı açıklanan indirimi bekliyor. Özetlemek gerekirse geçtiğimiz sene artan trafik sigortası fiyatları referandum öncesi Hükümetin müdahalesi ile düşürüldü. Sigorta şirketleri, Hazinenin açıkladığı fiyatları yetersiz buldu. Bu fiyatlardan satılacak trafik sigortalarından zarar edileceği, sigorta şirketlerinin iddiası. Ve bu fiyatlardan satmak istemiyorlar.

Hükümet daha önce et fiyatlarına da müdahale etmişti ama hiçbir kasap açıklanan fiyatlar üzerinden et satmadı. Şimdi et yemek zorunlu değil, ama trafik sigortası öyle mi? Mutlaka yaptırılması gerekiyor. Sigorta şirketleri trafik poliçesi satmak istemeyip ayak sürüdükleri için acenteler çok zor durumda. Acenteler, şirketler ile sigortalılar arasında kaldı. Trafik sigortası satın almak isteyip de alamayan sigortalılar da birçok sigorta şirketinin taksiti kaldırması nedeniyle mağdur ve mutsuz.

Son durumda sigorta sektörü tümden sıkıntıda. Her ekonomik konuda serbest piyasa koşullarını savunan Hükümet ne yazık ki bu konuda devletin müdahale etmesi yolunu seçmiş görünüyor.

Çözüm için alternatifler denenmedi

Sorunun bu duruma gelmesinde her yol denendi mi? Ne yazık ki hayır. Kişiye özel trafik sigortası, araçlara takılacak kara kutu ile araç kullanım takibi ile iyi sürücünün daha az prim ödemesi gibi bir alternatif de denenmedi. Fakat sigorta şirketlerinin de bu konuda hataları yok mu? Pekâlâ var. Hükümet her fırsatta trafik sigortalarındaki indirimleri yetersiz bulduğunu açıklıyordu. Fakat bu ikazlara sembolik indirimlerle cevap veren sigorta şirketleri bu sonucu pek öngöremedi. Sigorta şirketleri son beş yılda trafik fiyatlarını rekabet sonrasında çok indirmişlerdi. Ve oluşan zararın altından kalkılamayacağını anlayınca ani fiyatları artıran şirketler, bence en büyük hatayı yaptı. Sigortalıların ikiye katlanan bu fiyatlara tepki göstermesi çok doğal. Hâlbuki son beş yılda her yıl enflasyon oranı kadar fiyatlar artırılmış olsaydı bu sorunlar yaşanmayacaktı.

Şimdi sigorta şirketleri ya bu sigortayı bu fiyatlardan satacak ya da ruhsatını Hazineye iade edecek. Bekleyip göreceğiz, bu işe dengeli bir çözüm gerekiyor.

Allianz ‘en itibarlı sigorta şirketi’ seçildi

TÜRKİYE İtibar Akademisi tarafından 6’ncısı gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi (TİE) 2016 Araştırması sonuçlandı. 20 farklı sektörün masaya yatırıldığı araştırmaya 3 bin 808 kişi katıldı. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nce raporlanan TİE’ye göre sigorta sektörünün en itibarlı markası Allianz seçildi. Genel değerlendirmede ise “Türkiye’nin En İtibarlı Markası” unvanını Koç Holding elde etti.

Güneş Sigorta’nın iki yeni kasko ürünü piyasada

GÜNEŞ Sigorta, Muafiyetli Genişletilmiş Kasko ve Pert Kasko ürünlerini piyasaya sundu. Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, yenilikçi ve çözüm odaklı yaklaşımla müşterilerine hizmet sunduklarını belirtti. Çetin, “Kasko ürün grubunda her ihtiyaca ve her bütçeye uygun ürün sunabilmek amacıyla Güneş MuafiyetliGenişletilmiş Kasko ve Güneş PertKasko adını verdiğimiz iki yeni ürünümüzün çalışmalarını tamamladık” dedi. Muafiyetli Genişletilmiş Kasko’da ‘gerçek kişi’ araç sınıfının ‘otomobil’ ve kullanım amacının ‘hususi’ olması halinde 2 bin 500 lira muafiyetli kasko teklifi oluşturuluyor.

Çocuğunuzun hayallerini gerçekleştirmek için bir adım

ANADOLU Hayat Emeklilik’in ‘Çocuğum İçin Yatırım Sigortası’ ile ebeveynler, yeni doğan çocuğu için her ay ödeyeceği 300 lira primle, 15 yılda 182 bin lira biriktirilebiliyor. Çocuğum İçin Yatırım Sigortası için hayalolarakkalmasin.com isimli web sitesi hazırlayan Anadolu Hayat Emeklilik, sitede sigortanın tüm detayları paylaşıyor. Site, çocuğun hangi mesleğe ilgisi olduğunu da ebeveynlere söylüyor.

Can Kantar

  • Arşiv Sayısı : 29
  • Son Sayı : Mayıs 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Şemsiye Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017