Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Şemsiye - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Şemsiye

Şemsiye Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Şemsiye adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Şemsiye Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Şemsiye

Sektörel Dergisi

Trafik sigortasında fiyatını kendin seç

TRAFİK sigortası zorunlu bir sigorta. Yaptırmazsan cezası var. Hele bir de başka bir araç veya kişiye zarar verirsen yandın. Elinde neyin var neyin yok kaybedebilirsin.Geçmişte sektör şirketleri arasındaki rekabet nedeniyle fiyatlar ‘dip’ yapmıştı. 80-90 TL’ye alınan sigortalarla milyon TL’lik korumalar sağlanıyordu. Kanunen 10 yıl geriye dönük hak aramalar yapılabildiğinden bu süreçte biriken özellikle bedeni hasar tazminatlarından dolayı fiyatlar ne yazık ki anormal arttı.Ve ucuz fiyatlara alışan sigortalılar, gerçek fiyatlarla karşılaşınca isyan ettiler. Sigortalı burada sonuna kadar haklı. Ben de olsam ucuz olsun isterim. Neden fazla para ödeyeyim ki?

Önceden hizmet aldığınız acenteden poliçenizi yaptırın

Fiyatlar artınca şirketlerin neden zarar ettiği konusuna hükümet eğildi. Kanunlar çıktı, ama ne yaptılarsa geçtiğimiz senelerden gelen zararlar bir türlü kapanamadı. Hükümet ve Hazine bu konuda önlemler almaya başladı. Fakat sigorta şirketleri olması gereken trafik sigortalarının bu rakamlar olduğu konusunda ısrarcı olup fiyatları istenildiği seviyelere indirmeyince, başka önlemler devreye girdi. Bunlardan biri de tüketicinin bütün trafik sigortası tekliflerini bir arada görme şansının sağlanması. Şemsiye’de bu konu ile ilgili geniş haberimizi ilgiyle okuyacağınızı umuyorum. Burada dikkat edilmesi gereken konular var tabii. Öncelikle en pahalı fiyatı verenin en iyi şirket, en ucuz fiyatı veren şirketin ise en kötü şirket olduğunu zannetmemek lazım. Teminatlar aynı. Sigorta şirketlerinin hepsi Hazine’nin sıkı denetiminde. Ne olabilir derseniz? Birinde çekiciyi çok beklersiniz, aracınız uzun süre serviste kalır. Diğerinde bunların hiçbiri ile karşılaşmazsınız. Fiyat teklifini alın. Geçmişte hizmet kalitesinden memnun olduğunuz şirket ile en ucuz bulduğunuz arasında önemli bir fiyat farkı yoksa eski şirketinizden devam edin derim. Ama şunu da önemle belirtmem gerekir ki, artık eski
fiyatlara trafik sigortası yaptırmak mümkün olmayacak. Diğer bir önemli konu ise; bu fiyatları görüp tercihinizi yaptıktan sonra o şirketin ya da daha önce hizmet aldığınız acentenizden poliçenizi yaptırın. Neden mi? Çok basit cevabı. Hasar anında yardıma ihtiyaç duyduğundam danışabileceğin biri olsun.


Sizlere sağlıklı, mutlu nice bayramlar dilerim.

Can Kantar

  • Arşiv Sayısı : 22
  • Son Sayı : Ekim 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Şemsiye Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016