Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Sigortacım - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Sigortacım

Sigortacım Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Sigortacım adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Sigortacım Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Sigortacım

Sektörel Dergisi

Değerli Meslektaşlarım,

Sigorta acentelerinin önemli sorumluluklarından ve sorunlarından biri de tahsilat yükümlülüğü. Sigortalının poliçelerinden doğan prim borçlarının acente üzerinde kalması.

Ayrıca MASAK kapsamında acente üzerine düşen sorumluluklar. Sektör kimyasının trafik sigortası tarafından bozulması sonrası, üzerinde konuşmamız gereken birçok konuyu tamamen unuttuk.

Acentenin tahsilat sorumluluğu nedeniyle yaşamış olduğu zaman ve maddi kayıplarını ortadan kaldırarak, acentelerin ve sektörün önünü açmanın sektör üretimine ciddi katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Tahsilat için harcanan zamanın, alınmayan paraların yarattığı sorunların yeni satışları engellediğini söylemek sanırım yanlış olmaz.

Bu nedenle Avrupa’da bazı ülkelerde olduğu gibi tahsilat işlemlerinin acente üzerinden sistem dahilinde, banka üzerinden gerçekleşmesi, vade tarihlerinin poliçe yürürlük kurallarıyla birlikte bir düzene sokulması gerekmektedir.

Önerim özellikle MASAK uygulamasına konu olan 20.000 TL üzeri poliçelerinin ödemelerinin banka üzerinden direkt sigortalı sorumluluğunda yapılmasıdır. Bu konunun tartışılması ve doğru yöntem bulunması sektöre ciddi katkı getirecektir. Ayrıca MASAK kimlik tespit uygulaması da üstümüzden alınmış olacak. Her şirketin eğitimine girmekten de kurtulacağız.

Federasyon Yönetim Kurulu olarak diğer konularda da meslektaşlarımıza katkı vermeye devam ediyoruz. Akaryakıt giderlerinden indirim alabilmeleri amacıyla BP ile bir anlaşma yaptık.%5,75 indirim ve kredi kartı ile ödeme kolaylığının dışında artık fişle uğraşmayıp, adreslerine gelen faturaları muhasebeleştirecekler.

Kampanya duyurularımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederim. Beraberinde kırtasiye ve büro malzemeleriyle ilgili indirim anlaşması hazırladık, yakında duyuracağız.

Sektörün dijitalleşmesi uzun zamandır konuşuluyor. Acentenin mevcut maddi yapısıyla bu yatırımı yapması mümkün gözükmezken, yakın zamanda çok kolay bir yöntemle, çok az maliyetle acentenin dijital satış yapmasının yolunu açıyoruz.

Bizi izlemeye devam edin,

Saygılarımla,

Murat Büyükçelebi

Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu Başkanı

  • Arşiv Sayısı : 20
  • Son Sayı : Kasım 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Sigortacım Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016