Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Sofra - Yemek Mutfak Dergisi
Ana Sayfa > Sofra

Sofra Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Sofra adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Sofra Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Sofra

Yemek Mutfak Dergisi

Nasıl bir 2017 istersiniz?

İnsanız, hepimizin dönem dönem karamsarlığa kapıldığı, moralimizin bozulduğu, enerji olarak yerlerde hissettiğimiz anlar oluyor tabii ki. Bazen de toplumsal olarak acının hüznün yoğunlaştığı sınav dönemlerinden geçiyoruz… Koşullar ne olursa olsun, her insanın hayatında mutlaka şükredecek, kutlanacak bir şeyler vardır… Minik bir bebeğin aileye katılması, yeni iş, yeni bir yaş, annenizin tahlil sonuçlarının iyi çıkması, başarılı geçen bir sınav, yeni yıla sağlıklı bir şekilde adım atıyor olmak, hatta aldığımız her nefes birer kutlama sebebi… Aslında neler yaşadığımızdan çok, yaşadıklarımızı nasıl algıladığımız değil mi önemli olan?

Yeni yıla girerken kendinize bir mektup yazmaya ne dersiniz? Gelecek yıla dair niyetlerinizi, hayallerinizi yazın… Kendinize irili ufaklı hedefler koyun… Sevdikleriniz için, aileniz için, ülkemiz ve tüm dünya için iyi dileklerde bulunmanın yanı sıra lütfen ama lütfen öncelik sıralamasında kendinizi en başa yerleştirin. Unutmayın, siz mutlu, umutlu, güçlü ve enerjik olduğunuzda, ışığınız en parlak haliyle etrafınıza da yansıyacaktır. Hedefleriniz, planlarınız hayata geçtikçe kendinizi kutlamayı da ihmal etmeyin. Gerçekleştiremedikleriniz için hayıflanmak yerine, realist olun biraz! Her gün açık havada yarım saat yürüyüş yapmak, içinizde ukde kalan bir uğraşla ilgili eğitim almak, dans-müzik veya resim atölyesine katılmak, pastacılık kursuna gitmek, balkonunuzu-pencerenizi çiçeklerle donatmak, sigarayı bırakmak, bir sosyal sorumluluk projesine dahil olmak, çok istediğiniz bir seyahate çıkmak…

Bunlardan biri, birkaçı ya da hepsi olabilir listenizde… Doğum gününüzde, yıl dönümünüzde sizi en mutlu edecek hediyeyi en iyi siz bilirsiniz, değil mi? Bu fikri içinizde tutup birilerinin hissetmesini bekleyerek hayal kırıklığına uğramak yerine, bunu önceden dile getirin mesela! Ya da bırakın başkalarından sürpriz beklemeyi, siz organize edin kendi kutlamanızı! Bir arkadaşımın en büyük hayali 40 yaşına girerken gökyüzünde olmakmış mesela… Geçen yıl Kapadokya’da balon seyahati ayarladı ve en yakınlarını davet etti. Bunu anlatırken gözlerindeki mutluluğu görmeliydiniz! Siz de çekinmeyin, söyleyin beklentilerinizi ya da bizzat harekete geçin!

Biz de Aralık sayısı vesilesiyle yeni yıla heyecanla, umutla, aynı masa etrafında buluşarak girelim istedik… Buna vesile olmak için de Sofra yazarları ve aşçılarının tümü kolları sıvayıp hem gözlere, hem damaklara hitap edecek şahane tarifler hazırladı. Tatlıdan tuzluya, hindiden pastaya, mezelerden balkabağına, mevsime uygun ve kutlama sofralarına yakışacak tariflerimiz sadece yeni yıla girerken değil, kış ayları boyunca sofralarınıza lezzet katacak türden… Bu arada unutmadan; dergimizle ilgili deneyimlerinizi sosyal medya aracılığıyla paylaşmanız da bizi ayrıca çok mutlu ediyor; bunu da özellikle belirtmek isterim.

2017’nin, hayatın her alanında mutlu hissedeceğiniz, hepimiz için sevgi, huzur, barış ve hoşgörü ikliminde bir yıl olmasını diliyorum.

Tadı damağınızda kalacak Sofra’larda buluşmak üzere…

Esra Düzdağ

  • Arşiv Sayısı : 24
  • Son Sayı : Aralık 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Sofra Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016