Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
SUBCONTURKEY - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > SUBCONTURKEY

SUBCONTURKEY Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj SUBCONTURKEY adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

SUBCONTURKEY Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

SUBCONTURKEY

Sektörel Dergisi

Umut

23 Kasım akşamı elinizdeki dergiyi baskıya hazırlarken, Beşiktaş-Benfica maçı oynanıyordu. İlk yarısı 3-0 Beşiktaş yenilgisiyle biten maçta, ikinci yarı için beraberlik veya galibiyet Kaf dağının arkasında gibi uzaktı. Ancak ne var ki, 2. yarı Beşiktaş müthiş bir geri dönüş ile maça ortak oldu, hatta galibiyeti elinden kaçırdı, maç berabere bitti. Bu şampiyonlar liginde 2. kez yaşanan olağan üstü bir geri dönüş hikayesiydi. Maçın sonucuna etki eden en büyük etken, seyircinin ilk yarı bittiğinde takımı çağırması desteğini sürdürdüğünü, inandığını umudunu yitirmediğini yürekten ifade etmesiydi.

Neymiş, hiçbir zaman umudumuzu yitirmeyeceğiz.

"Bilimsel bir araştırmadan bahsedelim. Bir deney yapılıyor. Karanlık bir ortamda su dolu bir kavanozun içine bir kurbağa atarlar. Bakarlar kurbağa üç dakika yüzer. Sonra hafif bir ışık verip bir başka kurbağa atarlar. Tam 36 saat yaşar ikinci kurbağa ve birinci kurbağadan tam 700 kat daha fazla yüzer."

Peki, bu farkı ne sağlıyor? Farkı umut sağlıyor. Umudunuzu kaybederseniz her şeyinizi kaybedersiniz.

insanlar aç olarak 1O gün, susuz olarak 4 gün, havasız olarak 4 dakika yaşarlar. Umutsuz olarak sadece 4 saniye yaşarlar. İntihar eden insanlar, intihar etmeden 4 saniye önce umutlarını kaybettikleri için intihar ederler. Karşılaştığınız zorluklar ne kadar büyük, ne kadar güçlü olursa olsun onları yenmenin her zaman bir yolu vardır. O engelleri geçmenin yolu güçlüklerden daha güçlü olabilmektir.

Bulutların arasında pırıl pırıl parlayan bir güneş var. Başarıyı yakalayanlar o ()ÜÇiükier karşısında daha güçlü olanlardır. Vazgeçenler başarısızlığa mahkum olanlardır. inancınızı kaybetmeyin .

Hayatta bir dününüz, bir bugününüz ve bir de yarınınız vardır. Umutsuzluğa kapıldığınızda yarınınızı çoktan belirlemiş olursunuz. Çünkü her şey sizin umutlarınız doğrultusunda gerçekleşir. (Anonim-Alıntıdır)

Bugünü iyi yaşıyorsanız, dün umudunuzu yitirmediğiniz içindir.

15 Aralık 2004'te 'Evet' pankartlarıyla Türkiye'nin AB ile üyelik müzakerelerinin başlamasına onay veren Avrupa Parlamentosu, yarın (24 Kasım'da) Türkiye ile pazarlıkların askıya alınmasını öngören tasarıyı oylamak için toplanıyor. Kabul edilmesine kesin gözüyle bakılan belgede Türkiye ile müzakerelerin geçici olarak dondurulması talep ediliyor. Türkiye'nin Avrupa Birliği'yle üyelik müzakerelerine başlamasına 15 Aralık 2004'te birçok dilde 'Evet' yazan pankartların açıldığı bir oturumda onay veren Avrupa Parlamentosu, sürecin geçici olarak dondurulması için AB Komisyonu ve üye ülkelere çağrı yaptığı karar tasarısını oylayacak . Avrupa Parlamentosunda oylamaya sunulacak ve tüm grupların destek vermesi nedeniyle kabul edilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Avrupa Parlamentosu., Birlik üyelerinin bu metni görmezden gelemeyecek olmasından hareketle 'geçici dondurma' çağrısının hayata geçirilmesini umuyor. Bu bağlamda, 15-16 Aralık'ta AB liderlerini Brüksel'de bir araya getirecek olan zirveden çıkacak olan karar, Türkiye-AB ilişkilerinin geleceği açısından kritik öneme sahip olacak.

Belki de bizim için yeni bir dönem başlayacak! Üzüm yemek varken bağcıyı dövmek niye?

Neyse biz yine de umudumuzu yitirmeyelim, Avrupa'yla, komşu ülkelerle ve diğer dünya ülkeleriyle daha pozitif ilişkiler kuracağımız gelecek güzel günlerin umuduyla, işlerimize bakalım.

Sağlıkla kalın...

Vedat Gökçe

  • Arşiv Sayısı : 36
  • Son Sayı : Aralık 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

SUBCONTURKEY Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016