Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Tenis Dünyası - Spor Dergisi
Ana Sayfa > Tenis Dünyası

Tenis Dünyası Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Tenis Dünyası adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Tenis Dünyası Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Tenis Dünyası

Spor Dergisi

Rio, Çağla ve Serena

Dört bir yılda bir düzenlenen Olimpiyat Oyunları için ‘sporun zirvesi’ tabirini kullanmak yanlış olmaz. Olimpik bir sporla uğraşan her gencin hayali bir kez dahi olsa ülkesini bu dev arenada temsil etmek, bir adım daha ötesi ise kürsüde bayrağını dalgalandırmaktır.

Her ne kadar tenis; atletizm, yüzme ya da cimnastik kadar olimpiyat merkezli bir dal olmasa da geçtiğimiz yıllarda ünlü raketlerin bir olimpiyat madalyası kazanabilmek için nasıl mücadele ettiğini gördük. Özellikle bu yıl başardığı ilklerle deyim yerindeyse Türk tenis tarihini yeniden yazan Çağla Büyükakçay’ın Rio Olimpiyat Oyunları’na katılacak olması bu açıdan büyük önem taşıyor. Türkiye bu yıl Rio Olimpiyat Oyunları’nda 21 spor dalında temsil edilecek. Bu sporlar içinde tenisin yer alması hem Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hem de sponsorların bakışını olumlu etkileyecektir. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nde ‘Sporcu Komitesi Başkanı’ olarak görev yapan Çağla Büyükakçay’ın Rio’ya katılacak olması kendi kariyeri için de yeni bir zirve anlamına geliyor. Bu yıl ‘çocukluk hayalimdi’ dediği Wimbledon’da ana tablo oynayan Çağla, Rio’da bir başka unutulmaz deneyim daha yaşayacak. Bu anlamda Tenis Dünyası Dergisi olarak Çağla’yı ve onun Rio’da yarışabilmesi için ‘wild card’ ihtimali dahil tüm imkanları zorlayan Türkiye Tenis Federasyonu’nu tebrik ediyoruz.

Serena Williams için söylenmedik başarı cümlesi kaldı mı bilmiyoruz. Ama onun tenis aşkını, kazanma azmini ve profesyonelliğini görünce ‘Ne söylense az gelir’ fikrine kapılıyoruz. Sezon başında Avustralya Açık finalini kaybedince, “Artık zamanı doldu” diyenlerin sayısı hayli artmıştı. Ardından Fransa Açık’ı da finalde kaybedince mental olarak yorulduğu yorumları yapıldı. Ama Wimbledon’da rakiplerini birer birer yenerek kupayı kaldırırken onu sevmeyenler bile hakkını veriyordu. Gerçekten Serena bugüne kadar yaptıklarıyla ‘tenis tarihinin en büyüklerinden biri’ olmayı hak ediyor.

Türkiye geride bıraktığımız 15 Temmuz gecesi hain bir darbe girişimi yaşadı. Demokrasiye ve milli iradeye karşı yapılmak istenen darbe girişimine Türk halkı canıyla, kanıyla direndi. Darbe girişiminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Daha önce türlü badireler atlatmış olan Türkiye Cumhuriyeti’nin bu günleri de atlatacağına inancımız tamdır.

Eylül ayı başında buluşmak dileğiyle...

Bülent Gürkan

  • Arşiv Sayısı : 71
  • Son Sayı : Ekim 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Tenis Dünyası Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016