Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
The Rake - Erkek Moda Dergisi
Ana Sayfa > The Rake

The Rake Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj The Rake adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

The Rake Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

The Rake

Erkek Moda Dergisi

MERHABA,

Çok istemekle başlıyor galiba her şey. Ama çok istemek tek başına asla yetmiyor. Dünya üzerinde ‘başarılı’ diye tanımlayabileceğiniz tüm kadın ve erkeklerin ortak özelliklerine baktığınızda ne görüyorsunuz? Fark! Farkı yaratabilenler, zamana, mekana, elinde olanlara meydan okuyabilenler ve en önemlisi içlerinde bunun için hareket edebilecek gücü bulanlar bir adım öne çıkmayı her zaman başarıyor. Yeni Dünya’nın en tanınan mucidi diyebileceğimiz Steve Jobs’un arızalı bir arıza çözücü olduğunu biliyorsunuz. Kural tanımaz bir adamın hikayesine yeni çağda tanıklık etme şansını yakalamış olduk biz de sayesinde. Üniversiteyi bitirmeden terk etmiş, otomobiline plaka takmayı reddeden bu ‘sivri’ kişilik, kovulduğu şirkete en üst düzeyden geri dönen bir çılgın aslında. Farkı, fark yaratmayı bilmesi ve tabii ki yeteneklerinin fazlasıyla bilincinde olması. Dergiyi karıştırdığınızda Jobs’un hayatına rastlayacağınızı düşünmediniz umarız. Sanat, moda ve sinema dünyasının Jobs’ları ile karşılaşacaksınız. Herkesin bildiğini söylemek yerine kendi bildiğini söyleyen çağının önünde gidenler yani…

Kapakta yer alan Charlie Hunnam’dan bahsetmek gerekiyor tam da bu noktada… Kendisiyle dalga geçerek anlattı Kral Arthur: Legend of the Sword filmine kendine yer açma hikayesini. Yönetmen Guy Ritchie’nin film için aklından bile geçmezken filmin başrolünü kapması onun oyunculuk konusundaki dehası değil bize sorarsanız. O rolü hak ettiğine olan sonsuz inancının bir sonucu. “Seçmelere bile almayacak mı beni! Ne demek yani! Bu kadarı da olmaz” isyanı ile başlayan serüveni; Galler’de göl kıyısında yönetmeni Ritchie ile set arasındaki çay keyfine kadar uzanıyor. Hayatının işine dönüşen filme altın harflerle imzasını atması ise onu Rake sayfalarına taşıyor. (Sayfa: 78’de)

Ve Lorenza Cifonelli; moda dünyasının zeki ve yaratıcı adamı. Erkek modasının hem de klasik erkek modasının tekdüzeliğine karşı bir başkaldırış onunkisi… Kendine göre işinin sırrı ‘öngörü’ bize göre değişime korkusuzca en yüksek tramplenden atlayabilmesi. Yaptığı şey yüzyılın icadı değil. Kruvaze ceket! Tek farkı ise geleneksel görüntüye yepyeni bir kumaşla yeni bir boyut kazandırmak. Bu kesim ve formda bir ceket giyenin ise tarz görünmemesine galiba imkan yok. (Sayfa: 96)

Ve bir kadın… Gerçek bir kadın: Jane Fonda! 79 yaşında hala ortalığı karıştıran, hiçbir şeye aldırış etmeyen bir kadın olmaya devam ediyor. Fonda’nın ateşli bir sosyal bilincin etkisi altında olduğuna pek çoğunuz zor inanabilir, daha geçen yılın aralık ayında Standing Rock boru hattı sorunu hakkında yazı yazması; 1972’de karşı çıktığı savaş hakkında bilgi edinmek için Vietnam’a kadar gitmiş olduğunu bilenler için sürpriz olmamalı. Sefa düşkünü bir kadının ters köşeleri; farkının ispatı. (Sayfa: 32)

Tarz erkekler, zeki kadınlar, çağının önünde olan tasarımcılar, tarihe geçecek anılar…
Yaşanmışlıklarda öğrenecek çok şey var! Çevirmeye başlayın.

The Rake

  • Arşiv Sayısı : 2
  • Son Sayı : 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

The Rake Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017