Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Trendsetter İstanbul - Kadın Moda Dergisi
Ana Sayfa > Trendsetter İstanbul

Trendsetter İstanbul Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Trendsetter İstanbul adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Trendsetter İstanbul Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Trendsetter İstanbul

Kadın Moda Dergisi

Bir zamanlar bu dünyadan kopmak için uzak diyarlara gitmem gerektiğini düşünüyordum. Yeni Zelanda gibi mesela... Esasında Alaska da çok uzakta, Arjantin de, Kiribati de... Ancak niyeyse bir Yeni Zelanda'dır gidiyor.

Kitapların bambaşka bir gücü var, yapmaktan hoşlandığım diğer bazı şeylerde olmayan. Sanırım her şeyde bir gerçeklik payı arıyorum. Hayal gücüm sınırlanmasın ancak çok da fantastik olmasın.

Ama kitaplar öyle değil.

Üst üste denk geldi. Kısa bir süredir okuduğum kitaplar sırasıyla Güney Kore, Danimarka, İzlanda ve Kuzey Carolina'da geçiyordu. Evet, sayfalar arasında kaybolurken bu ülke ve şehirlerin müzelerini gezemeden, sokaklarının kokusunu alamadım ama ülkedeki aile düzeninin nasıl olduğu, şehirler arasında trenle seyahat ederken tanışabileceğiniz insanları ya sa Kuzey'de bir adada saat 20.00'den sonra insanların ne yaptıklarını gözlemleyebildim. Bunlar tıpkı o ülkelere gittiğimde yapabileceğim şeyler.

Eminim daha güzel ya da şiirsel bir dille bunu söyleyen vardır ama hayatta seyahatlerden aldığım zevkin benzerini bir de kitaplar yaşattı bana.

Eda Bayraktar bu ay Trendsetter İstanbul için beş farklı tarzdan kitapçıyı gezmek üzere yollara düştü. Ofise her geri gelişinde elinde bir torba kitap vardı, her seferinde büyük bir heyecanla anlattı aldıkların ve okumak için nasıl sabırsızlandığını. Zeynep Merve Kaya ise Türkiye'de Fantastik Edebiyatın geçmişini araştırmaya daldığında Jules Verne'le yolculuğa çıkmış gibiydi.

Neticede kitapçılar yalnızca kitap alını satılan yerler olmadıkları gibi, kitaplar da sadece harflerden ve sayfalardan oluşmuyor.

Gelin keşfe birlikte çıkalım.

Aykut Taşdöner

  • Arşiv Sayısı : 32
  • Son Sayı : Ocak 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Trendsetter İstanbul Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017