Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Trendsetter İstanbul - Kadın Moda Dergisi
Ana Sayfa > Trendsetter İstanbul

Trendsetter İstanbul Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Trendsetter İstanbul adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Trendsetter İstanbul Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Trendsetter İstanbul

Kadın Moda Dergisi

31 Aralık akşamlarının birleştirici bir gücü olduğunu düşünüyorum. Sıradan bir akşamla karşılaştıramazlar. Doğum gibi de değiller. Evet, mesela kimi doğum gününü kutlamaktan hoşlanmaz, kimi de bunu büyük bir olaymışçasına kalabalık arasında kutlamaktan hoşlanmaz. Ancak yeni yıl arifesinde kimsenin yalnız kalmak istemeyeceğini zannetmiyorum.

Bu yıl pek kutlama havasında olduğumuz söylenemez. Belki biraz adetten yine de heyecanla bekliyoruz bu geceyi. Gerçi ben genelde 31 Aralık'tan daha çok, ay boyunca o günün gelmesini bekleyenlerdenim. Yalnız değilim bu konuda, değil mi?

Haziran başında başlayan ''Ee, yaz tatilinde nerelere gidiyorsun?'' sorusu, Aralık ayının gelişiyle ''Yılbaşı akşamı ne yapıyorsun?'' halini alıyor. İtiraf etmek gerekirse iki sorudan da pek hoşlandığım söylenemez ama belki ''Yeni yıla nasıl Hazırlanıyorsun?'' sorusu sorulursa, konuşmalar daha keyifli bir hal alabilir.

İlk iş listeler. İnternette yazı okumakla pek haşır neşir olmasam da bu sıralarda yayınlanan bütün ''Top 10''ları harfi harfine takip ederim mesela. Sonra Noel sebebiyle bir sene boyunca bekleyen ağaç dolaptan dışarı çıkar, düzenlemek için bir konseptin bulunmasının ardından bu ruhu yaşamak için geyikli, kar taneli ve Noel renkleriyle örülen kazakları sıra sıra giymeye başlarım...

90'lı yıllarda kapıdan, camdan, evin arka balkonundan heyecanla hediye getirmesini beklediğim Noel Baba'yı bekleme seremonisi ya da ''34. Cadde'deki Mucize'' filmindeki Susan Walker'ın gözlerindeki umut dolu ışık pek kalmamış olabilir artık; ancak yine de 2016'ya bir ''elveda'' demek, kutlamaya değer.

''Yeni yıla nasıl hazırlanıyorsun? sorusuna dönecek olursak... Boğaz kıyısında farklı mutfaklara sahip üç mekan Trendsetter İstanbul için özel yılbaşı masası hazırladı. Gecenin simgelerinden şampanyanın tarihçesine daldık. Aytül Ayke Fıratoğlu ve Yonca Bagana'dan kalabalık bir kutlama gecesini en az hasarla atlatmanın yollarını dinledik. (Hediye rehberi ve bu sene hafta sonuna denk gelen kutlamaları otel konforunda yaşamak isteyenleri de unutmadık elbette). İlknur Eşsiz'in bizim için kaleme aldığı polisiye türündeki hikayeyi okumanızı da tavsiye ederim. Umarım Madam Margret'in yolculuğu gelecek sayılarda da devam eder. Noel Baba'ya yazılmış bir mektup ve iyi dileklerle süslenmiş sayfalar da sizi 2017'ye hazırlayacak.

Yeni yıl masalarını fotoğraflarken yaşadığımız heyecanın bir benzerini de kısa bir süre sonra Türkiye turnesine çıkacak Hedwing ve Angry Inch müzikalinin kulisine sızarak, yakaladığımız sahne arkası görüntülerde tattık. İzlemek için her türlü fırsatı değerlendirmenizi öneririz.

Daha sevinçle kutlamaya değer günlere...


Aykut Taşdöner

  • Arşiv Sayısı : 31
  • Son Sayı : Aralık 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Trendsetter İstanbul Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016