Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Trendsetter İstanbul - Kadın Moda Dergisi
Ana Sayfa > Trendsetter İstanbul

Trendsetter İstanbul Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Trendsetter İstanbul adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Trendsetter İstanbul Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Trendsetter İstanbul

Kadın Moda Dergisi

İstanbul'da yürümekten keyif aldığım sokaklar, bulunmaktan mutluluk duyduğum yerler ve yapmaktan hoşlandığım şeyler var. Adaya gitmek, ' karşıya geçmek' gibi...

Geçtiğimiz günlerde Şahkulu Sokak, Meşrutiyet Caddesi ve Galata Kulesi üçgenindeki sokakların her birinde dolaştım. Orada hissettiklerim, beni geçmiş zamanlara götürüp, hayaller kurdurdu... aynı şeyleri Odakule, Tomtom Mahllesi ve Tünel üçgenindeki ara sokaklar için de söyleyebilirim.

Diyeceğim o ki, sokaklar arasında yürümek hep çok güzel. Bunun için illa ki bilmediğiniz bir ülkenin, bilmediğiniz sokaklarında olmanız gerekmiyor. İşte tam da bu yüzden, bu ay daha önce yürümediğiniz yollardan geçmeyi deneyin. Alternatif planları ise asla es geçmeyin. daha önce İstanbul'da yapmadığınız şeylerin, görmediğiniz yerlerin bir listesini yapın. Bir hafta sonu onlardan birini seçin ve düşün yollara, yeni yerler keşfedin, yeni anılar yaratın kendinize... ( Sayfa 26'dan itibaren okuyabileceğiniz listeler, size kendi sıralamanızı hazırlamanız konusunda yardımcı olabilir.)

Mesela ben, 14 Temmuz akşamı, İstanbul Caz Festivali kapsamında Ibeyi ve Kamasi Washington konserlerine katılmak için arkadaşlarımla ilk kez Beykoz Kundura Fabrikasına gitmiştim. Kabataş'tan Beykoz'a kadar deniz yoluyla konser izlemeye gittik, bu müzisyenleri denizin hemen kıyısında, yeşillikler içindeki bir sahnede dinlemek tüylerimi diken diken etmişti! Sanırım geçirdiğim en huzurlu ve büyülü akşamlardan biriydi ve ruhani bir yanı da vardı. Bu, İstanbul'da her gün deneyimleyebileceğiniz tarzda bir şey değil. Gördüğünüz gibi, şehir sürprizlerle dolu.

Az sonra okumaya başlayacağınız Şubat sayımız, orjinal Trendsetter İstanbul içeriğinden biraz daha farklı. 10. sayfada dergimizin temasını ve içeriğini anlatan bir 'manifesto' kaleme aldık. Şehirde üst üste meydana gelen olaylar, kötü yönde değişen ikonik sokakların akıbeti sizi yıldırmasın; madem bir kez yaşama hakkımız var, onu en iyi şekilde değerlendirelim.

Aykut Taşdöner

  • Arşiv Sayısı : 33
  • Son Sayı : Şubat 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Trendsetter İstanbul Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017