Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Turkishtime - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > Turkishtime

Turkishtime Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Turkishtime adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Turkishtime Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Turkishtime

İş Dünyası Dergisi

GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN İKİ TREND

NAR üretimi, 2002 ile 2013 arasındaki dönemde tam 7 kat arttı. Sadece narda değil birçok meyvede üretim patlaması yaşanıyor. Bunda iç pazardaki talebin artışının ve bu arada meyve suyu endüstrisinin büyümesinin yanı sıra ihracattaki büyümenin de payı var. İhracatta kirazdan siyah incire, elmadan nektarine kadar birçok üründe yoğun talep var. İç pazarda da kivi, badem gibi ürünler çok kazandırıyor. Kapak dosyamız için arkadaşımız Rahime Baş Uçar, meyveciliğin önde gelen isimleri ve büyük şehirleri bırakıp Anadolu’da üretime geçen girişimcilerle, en çok hangi ürünlerin kazandırdığını konuştu. Dosyamızın, girişimcilerin çok işine yarayacağı inancındayım. Son yılların bir başka önemli gelişmesi, hizmet ihracatında yaşanan artış… Türkiye İhracatçılar Meclisi geçtiğimiz yılın sonunda ilk kez Türkiye’nin en büyük hizmet ihracatçılarını açıkladı. Biz de bu sayımız için sektörlerinde zirveye çıkan hizmet ihracatçılarıyla konuştuk ve yeni hedeflerini dinledik. Özellikle yazılım ve eğitimde çok büyük potansiyel var. Bu sayımızda insan kaynaklarıyla ilgili de önemli bir inceleme yer alıyor. Ergene Consulting ile birlikte Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin Turnover oranını, yani görevinden ayrılanların toplam çalışanlara oranını düşürmek için neler yaptığını soruşturduk. Kurumsal şirketlerin, bu konuya özel bir önem verdiğini ve son yıllarda hayli mesafe kat ettiğini gördük.

Son olarak bir habere daha dikkatinizi çekmek istiyorum: Çatıya konulan panellerle güneş enerjisi üretmeye olanak tanıyan mevzuatın bu yıl çıkması bekleniyor. Yeni mevzuatla birlikte binlerce hane enerji üreticisi haline gelecek. Peki evde enerji üretimi nasıl yapılır? Bu sorunun yanıtlarını da Panasonic yöneticileri veriyor.

Başarılı bir ay dileğiyle,

Barış Soydan

  • Arşiv Sayısı : 93
  • Son Sayı : Mart 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Turkishtime Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017