Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Women's Health - Spor Dergisi
Ana Sayfa > Women's Health

Women's Health Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Women's Health adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Women's Health Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Women's Health

Spor Dergisi

SENİN YOLUN…

Frank Sinatra'nın My Way şarkısını o kadar severim ki... Hayatı kendi doğrularınla, kendi bildiğin gibi yaşarken, pişmanlığını ve hatalarını da kabullenebilmeyi; günün birinde geriye baktığında "evet yaptım, iyi ki yaptım!" diyebilmenin hazzını çok güzel anlatır. Endişelerimizin, kafa karışıklıklarımızın, kararsızlıklarımızın ortasında, içimizde "Hadi başla! Hadi git! Hadi yap!" diyen bir ses varsa şayet, onu dinlemememiz gerekmez mi? İhtiyacımız olan şey, bazen korksak bile ilk adımı atmak, yola çıkmak, hatta arkamıza bile bakmamak olamaz mı? Belki de cesur ve güçlü olmak değil, korkunun çığlığına rağmen fısıldayan iç sesimizi duyabilmektir asıl mesele. Hatta etrafımızdaki herkes konuşurken (ve hepsi farklı şeyler söylerken) bile, öncelikle kendi ruhumuzdan gelen sesi dinleyebilmektir.

Dergimize yeni eklenen "spiritüel" sayfalarımızı ayrı bir seviyorum. Bana bu girişi yaptıran da galiba o sayfalar oldu.

Hepimizin daha fazla içine dönmeye ihtiyacı var. Bize verilen 24 saatlik zaman diliminde her şeye yetişebilmemiz giderek zorlaşırken, yoğun tempomuzda ilk defa ettiğimiz kendimize ayırdığımız zaman oluyor. Neden? Bu ay biraz bunu düşünelim istiyorum. Hayatımızdaki diğer her şey, senden daha mı değerli? İşin, okulun, evin, ailen,sosyal çevren, sevgilin... Peki, sen olmadığında bunlar var olacak mı?

Bu "zor" soruları şimdilik bir kenara bırakalım ve biraz daha günlük hayatımıza gelelim. Mesela, şeker bağımlılığından bahsedelim. Yoksa şeker detoksundan mı konuşalım? Bence ikisinden de bahsetmemiz gerekiyor. "Sürdürülebilir" olanın daima sağlıklı olduğu; seni mutsuz etmeyecek, aşırı yormayacak, hayatına kolaylıkla adapte edebileceğin ve "sende işe yarayan" (burası çok önemli!) diyet ve egzersiz planının senin için en doğrusu olduğu bir sır değil. Başaranların sırrı da bu kadar basit aslında. Şeker meselesine gelince... Önce sayfa 80'deki "Şeker Bağımlılığının İç Yüzü'nü oku, ardından kendi yolunu sen çiz derim.

Dergimizi okumaya yeni başlayan, sağlıklı bir hayat tarzına geçiş kararı veren ve bilmediklerini öğrenmek isteyen çok sayıda okurumuz olduğunu biliyoruz. Bu nedenle en temel beslenme ve fitness bilgilerine, "bunu daha önce yazmıştık" demeden sık sık yer vermeye çalışıyoruz. Bu ay editörümüz Sude Orhan, adeta "beslenmeye giriş" niteliğinde bir dosya hazırladı. Sayfa 92'de bulabileceğin "Gıda Etiketlerindeki Gizli Mesajlar" , hem alışverişte en doğru seçimleri yapman, hem de gün içinde hangi besin öğesinden ne kadar alman gerektiğini bilmen için harika bir rehber olacak.

Bu ay, bir zamanlar tabu sayılan (hatta annelerimize sorsak hala tabu olan!) bir konuyu daha masaya yatırdık: Hamilelikte egzersiz. Sayfa 56'daki "Hamile&Fit!" konumuzda dokuz ay boyunca egzersiz yapabileceğini, hatta büyüyen göbeğine rağmen karın kaslarını koruyabileceğini söylüyoruz. Ve inan abartmıyoruz. Üstelik konu sadece gereğinden fazla kilo almamak ve fit bir hamilelik geçirebilmek değil. Egzersiz hem senin hem de bebeğinin sağlığı için son derece faydalı. Elbette ki, altını çizerek söylüyoruz, doktorun buna onay verdiği sürece. Şayet onay aldıysan, her kafadan çıkan sese kulak vermek yerine içindeki sesi dinleyebilir ve kendi yolunda ilerlemeyi sürdürebilirsin. Ben hayatındaki hiçbir dönemi bahane etmeden spor yapmayı sürdüren kadınları hayranlıkla izliyorum. Hayat, senin hayatın. İçini nasıl dolduracağın sana kalmış.

Kendi yolunda kararlılıkla ilerlediğin, sağlıkla, sporla, heyecanla ve tabii ki AŞKla dolu bir Şubat ayı geçirmeni diliyorum.

Sevgimle...

Sibel Yeşilçay

  • Arşiv Sayısı : 35
  • Son Sayı : Şubat 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Women's Health Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017