Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Women's Health - Spor Dergisi
Ana Sayfa > Women's Health

Women's Health Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Women's Health adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Women's Health Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Women's Health

Spor Dergisi

YENİ BİR MEVSİM

Tam anlamıyla sonbaharı hissetmeye başladığımız bugünlerin, yaz sıcakları ve tatil rehaveti de geride kalmışken, yeni hedefler belirlemek için en ideal zaman olduğunu düşünüyorum. Ben eskiden beri yeni yıldan ziyade sonbaharda karar alır ve kendime hedefler koyarım. Bunda bir tür “okula dönüş” heyecanının etkisi olduğu muhakkak. Birçok kişi için de böyle olduğunu biliyorum. Okulların açılması, işlerin yoğunlaşması ve günlerin kısalması telaşımızı arttırırken, güneş altında mayıştığımız günler bir rüya gibi geride kalıveriyor. Keyfimizi kaçırmak yok! Yaşadığımız mevsimin de -görmek istediğimizde- tadını çıkarabileceğimiz bir sürü güzel tarafı var.

Benim için sonbahar, yağan yağmurda hafif üşürken hızlı adımlarla yürümek, sıcak bitki çayımı tutarken kupamla avuçlarımı ısıtmak, lattemin köpüğünden daha bir keyif almak, mutfağımda bol baharatlı kekler, çorbalar pişirmek, uzayan akşamlarda daha fazla okuyabilmek, film izleyebilmek ve daha birçok keyif demek… Evet, spora gitmek için erken kalktığımda havanın karanlık olacağını düşünmek biraz tatsız olabiliyor, ama sporumu yaptıktan sonra önümde zamanı daha iyi kullanabileceğim koca bir günün olduğunu bilmek beni motive ediyor.

Senin de bu aralar biraz motivasyona ve yeni hedefler belirlemeye ihtiyacın varsa, dopdolu içeriğiyle ekim sayımızı seveceğini düşünüyorum. Bu ay öncelikle koşmaya yeni başlayanların çok işine yarayacak geniş bir koşu dosyası hazırladık. Koşu sporu kadınlar arasında hızla yaygınlaşıp tutkuya dönüşürken, bu spora başlarken ve hedeflerine doğru ilerlerken bilgi sahibi olman gereken konular var. Bu dosyada koşuyla ilgili teknik bilgilerden koşu öncesi-sonrası beslenme önerilerine, seçebileceğin koşu ayakkabılarından ilham veren kadın koşucuların tavsiyelerine kadar, bilmen gereken her şeyi bulacaksın. 5K, 10K ve 21K için hazırlık planımız bile var. Gerisi, ayakkabılarını bağlamana ve kendini evden dışarı atmana kalıyor! İstedikten sonra her şeyi yapabileceğini unutma.

Fitness ve beslenme ayrılmaz bir ikili. Biri olmadan diğeri eksik kalıyor, birindeki aksama diğerinden iyi sonuç almanı engelliyor. Güçlü, sağlıklı, sıkı bir bedene ve pozitif bir ruh hâline sahip olabilmen için ikisini dengelemen şart. Ancak birçok yerden beslenme tavsiyesi duymaya başladığını ve kafanın karıştığını çok iyi bildiğimizden, bu ay antrenörlerin ve diyetisyen olmayanların diyet tavsiyesi vermesinin ne kadar doğru olduğu konusunu masaya yatırdık. Sayfa 68’deki araştırmamızı okuduktan sonra, Instagram’da gördüğün bazı “uzman” önerilerini uygulamakla doğru mu yaptığını tekrar düşünebilirsin. Sorgulamaktan ve aklına takılanları bize sormaktan hiçbir zaman çekinme. Sorularını yanıtlarken uzmanlarımıza danışıyor ve herkese mutlaka dönüş yapıyoruz.

Instagram demişken, bu ay #WHileSonbahar hashtag’li paylaşımlarını bekliyor olacağız. Belki sarı kızıl sonbahar yaprakları da ilişiverir o fotoğraflara ve belki dumanı tüten kahvenin kokusunu bile alırız, neden olmasın değil mi?

Sevgimle…

Sibel Yeşilçay

  • Arşiv Sayısı : 31
  • Son Sayı : Ekim 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Women's Health Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016