Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Women's Health - Spor Dergisi
Ana Sayfa > Women's Health

Women's Health Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Women's Health adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Women's Health Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Women's Health

Spor Dergisi

KENDİ MUCİZENİ YARAT

En çok neye ihtiyacın var bugünlerde? ‘ Biraz güneşli havaya!’ dediğini duyar gibiyim. Haksız da sayılmazsın. Güneşin verdiği enerjiyi hepimiz özledik. Ama sanki o günlere biraz daha vakit var… Peki, ne yapacağız? Koşmayı, yürüyüş Women’s Health tam da bunun için yanında. En çok ihtiyacın olanın aslında ‘motivasyon’ olduğunu biliyor; bunun için öğrenmen gereken, hatırlamanda her ay a fayda olan ya da sadece kendini iyi hissetmeni sağlayacak konularla dolu, benzersiz içeriklerle karşına çıkıyoruz.

Bizler her gün tam bir motivasyonla mı doluyuz peki? Hayır elbette! Bizim de yataktan çıkmak istemediğimiz, konfor alanımızda kalmak için her şeyi yapabileceğimiz, kahve sipariş ederken ‘şu tatlıdan da alsam ne olur ki’ dediğimiz, makarna tabaklarına gömülmek istediğimiz günler oluyor. Sonuçta insanız ve elbette bir de dalgalanan sevgili hormonlarımızla devamlı mücadele etmek durumunda olan kadınlarız! Sayfa 96’da göreceğin üzere, fitness editörleri bile bazı günleri pijamayla tv karşısında dizi izleyerek geçirmek isteyebiliyor. İşte o anlarda önemli olanın, neden böyle hissettiğini bulmak olduğunu söylüyor bir editörümüz. Psikolojik olarak kötü bir dönemde misin? Egzersizi ya da diyeti abarttın ve şimdi parmağını kıpırdatacak enerjiyi bulamıyor musun? Yoksa sadece kabullenmen gereken ve geçecek olan bir ‘mola verme’ döneminde misin? Bu soruları sorup doğru cevaplara ulaştığında, kendini suçlamayı bırakıp o günü bir şekilde atlatmanın da yolunu bulacaksın. Ve emin ol, motivasyonun geri gelecek.

Bu ay seni motive edeceğine emin olduğum biri var sayfamızda. Bir yandan mesleği olan öğretmenliği sürdürürken, diğer yandan antremandan antremana, yarıştan yarışa koşan bir isim: İpek Onaran. Gerçekten istediğin zaman hiçbir koşulun sana engel olamayacağını kanıtlayan bu süper kadınla yaptığımız söyleşi (sayfa 47’de bulabilirsin), eminim seni de harekete geçirecek. İpek’in beni en çok etkileyen cümlesi şu oldu: ‘Mucizeler konfor alanından çıktıktan sonra başlar.’ Oradan çıkabilecek olan ise sadece sensin. Birileri belki sana elini uzatabilir ama kimse senin yerine koşamaz. İstediğin bedeni, sağlıklı yaşam stilini, mutlu ruh halini ve içsel huzurunu ancak sen oluşturabilirsin. Elbette ihtiyaç duyduğunda yardım alman gerekebilir, hatta yardım alman gerekebilir, hatta yardım alman bazen şarttır. Ancak sonuçta karar senin kararın, hayat senin hayatın…

Yeni yıla girerken aldığın o kararlar var ya? İşte onlar için sınav zamanı… Kendine verdiğin sözleri tuttukça kendini daha çok seveceğini unutma. Ve her şey, kendini sevmenle başlıyor! Diyetisyenimiz Elvan Odabaşı’nın bu ayki yazısında (sayfa 70’de) dediği gibi, bedenin de ruhunun da aç kalmasında izin verme.

Sen bu ayki dergini okurken ben sağlık nedeniyle ara vermek zorunda kaldığım antremanlarıma geri dönmüş olacağım. Hayatın bana verdiği bu zorunlu mola, egzersizin benim için nasıl vazgeçilmez olduğunu daha iyi anlamamı sağladı. Önümde katılacağım epeyce koşu ve yeniden eski hızıma kavuşabilmek için yapacağım epeyce antreman var. Şimdilerde bunun heyecanıyla doluyum!

Kendi mucizeni yaratabileceğine inandığın, gücünün farkında olduğun bir ay olsun… 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz kutlu olsun.

Sevgimle...

Sibel Yeşilçay

  • Arşiv Sayısı : 37
  • Son Sayı : Nisan 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Women's Health Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017