Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Women's Health - Spor Dergisi
Ana Sayfa > Women's Health

Women's Health Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Women's Health adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Women's Health Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Women's Health

Spor Dergisi

YENİ YIL, YENİ BİZ!

Bir yılı daha geride bıraktık. Bu bizim için 12 sayı demek. Ocak sayısını hazırlamaya Kasım sonlarında başladığımız için aslında "yeni yıl" heyecanına çok çabuk giriyor ve uzun süre o ruh halinde yaşıyoruz. Bu bana çok iyi geliyor. Yeni bir başlangıç kadar beni heyecanlandıran çok az şey var.

Alışkanlıklarımı ne kadar sevsem de, yeniliğin verdiği tazelenme hissini de çok seviyorum. İşte bu yüzden, WH'in yenilenen tasarımı beni çok heyecanlandırıyor. Sayfarımızın büyük çoğunluğunda göreceğin bu yeniliği umarım sen de seversin.

2017'nin ilk sayısında, yeni yıl kararlarını destekleyecek bir içerik hazırlamaya çalıştık. Mutlaka spor salonuna gitmeyi, birçok ekipman kullanmayı ya da sürekli bir spor eğitmeninin gözetiminde olmayı gerektiren egzersiz planlarının uzun vadede Sürdürülebilir olmadığını biliyoruz. Ama yeni yıl kararlarımızın birinci maddesinde de "düzenli egzersiz yapmak" yer alıyor, değil mi? Şimdi, sayfa 88'deki Hareketi Seç! Harekete Geç! konumuza göz atmanı istiyorum. Günde beş dakika yapacağın tek bir hareketin bile yeterli olması imkansızmış gibi geliyor ama değil. Gerçekten istiyorsan, beş dakika zaten sana yetmeyecek. Bir bakmışsın o süre günde yarım saate çıkmış.

Sürdürülebilir olanın, her yerde ve her koşulda uygulayabileceğin, sahip olduğun zamana uyum sağlayacak bir plan olduğunu biliyoruz. Kendini en iyi motive edebilecek kişi ise sensin. Bu yıl kendine belirli koşullara bağlı olmayan bir program hazırla ve bunu sürdürmek için kendine söz ver. Bahane ve gerçek engelleri birbirinden ayır. Örneğin kötü bir gün geçirmiş olman veya takip ettiğin dizinin yeni bölümünün yayınlanmış olması bir "bahane" iken, hastalanman ve evde dinlenmek zorunda olman gerçek bir "engel"dir. Bu ince çizgiyi ayırlabildiğine egzersiz hiç çıkmamak üzere hayatına yerleşmiş olacak.

Ben bu yıl çok soğukta dışarıda koşmak istemediğimi kabullendim ve havalar biraz ısınana kadar koşu rutinimi spor salonunda sürdürme kararı aldım. Salonda ağırlık çalışmayı sevmediğimi de kabullendim ve birkaç ağırlık satın alıp haftada iki gün evde çalışmaya başladım. Haftanın üç günü ise koşmaya gidiyorum ve günleri tamamen hava durumuna göre seçiyorum! Çantamda spor kıyafetlerim daima hazır. Eğer hava karlı veya yağışlıysa evime gidip ağırlık çalışmaya, yağış yoksa salona gidip kşmaya gün içinde karar veriyorum. (Bu kararıda yağışlı bir havada salona gitmeye çalışırken şiddetli rüzgardan şemsiyemin kırıldığı mutsuz bir gecede verdim!) İlkbahara kadar sürdüreceğim bu plan, bende işe yarayan plan. Sende neyin işe yarayacağını ise en iyi sen biliyorsun.

Bu ay çok önemli bir konuyu masaya yatırdık: Yeme bozuklukları. Ne yazk ki günüzümde bir çok genç kadın, bedensel ve ruhsal sağlığını, iş hayatını, ilişkilerini, hatta hayatını tehdit eden bu problemle savaşıyor. Çocukken doğal olarak sahip olduğumuz, acıktığımız için ve sadece karnımız doyuncaya kadar yeme yeteneğimizi ne yazık ki büyüdükçe kaybediyoruz. Sağlıklı veya sağlıksız, diyete uygun ya da değil ayrımını yapmaya başlıyoruz. Bir noktaya kadar doğru olan bu yeni alışkanlığın bir probleme dönüşmesi ise gerçekten an meselesi. Beslenmeyle ilişkimizin nasıl bozulduğunu incelediğimiz bu dosyada, yeme bozukluğu yaşayan gerçek kişilerin hikayelerine de yer verdik. Editörümüz Sude Orhan'in, beslenme uzmanı, psikolog ve psikiyatrist görüşlerini de alarak hazırladığı bu özel dosyamızı sayfa 94'te bulacaksın.

Hayattaki dengelerini daima koruduğun, sporla, sağlıkla, aşkla dostlukla dolu bir Ocak ayı diliyorum.

Sevgimle.

Sibel Yeşilçay

  • Arşiv Sayısı : 34
  • Son Sayı : Ocak 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Women's Health Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017