Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Women's Health - Spor Dergisi
Ana Sayfa > Women's Health

Women's Health Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Women's Health adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Women's Health Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Women's Health

Spor Dergisi

DENGENİ KORU

Ve şu anki hâlimden bahsetmenin en gerçek ve samimi paylaşım olacağına karar verdim. Belki benzer bir durumdaysan seninle şu an gerçek anlamda dertleşmiş oluruz. Ya da ileride aynı şeyi yaşamaman için sana fikir vermiş olurum. Koşmaya bebek adımlarıyla başlamak gerekirken, ben biraz hızlı bir başlangıç yaptım. Şöyle ki, henüz 10K’yı yürüme molası vermeden tamamlayamayan biriyken, ilk antrenman haftamda (toplamda) 30K hedefledim. Ve bu hedef katlanarak arttı. İlk üç haftanın mutluluğunu sana anlatamam: Her gün kendimi biraz daha geçmenin adeta sarhoşluğunu yaşıyordum. Dördüncü haftada vücudum sinyal vermeye başladı. Önce uykusuzluk, sonra nedensizce huzursuz bir ruh hâli, dünyaları yese doymayan bir mide ve evet, dizlerde başlayan minik iğne batmaları şeklinde anlık acılar…

Dinlendim mi? Hayır! Bir gün bile mola versem suçluluk hissiyle koşuya geri dönüyordum. 8. haftanın sonunda aralıksız 12K koşabiliyordum, hızım da artmıştı ancak artık sadece koşarken mutlu olabilen birine dönüşmüştüm. Gerisi, kan ter ve gözyaşı! Evet, doğru tahmin ettin: Doktor muayenesi, kan testleri, MR ve sonuç: Dizlerde ödem, kıkırdak hasarı ve iyileşene dek (ki ne yazık ki belirsiz bir süre) koşmak yasak…

Şu an sana bunları yazarken dizimde bir havlu, üzerinde de bir buz torbası var :)

Şimdilerde bacak güçlendirici pilates egzersizleriyle kendimi toparlamaya çalıştığım (ve koşmadığım, hatta tempolu yürümemin bile yasak olduğu) bir sakatlık sürecindeyim. Bu kelimeden nefret ediyor olmam durumu değiştirmiyor.

Rüyalarımda bazen koşuyorum. Ve bu beni mutlu ediyor. Acıklı mı? Aslında evet. Murakami’nin Koşmasaydım Yazamazdım’ını okurken devamlı dolan gözlerimi silip burnumu çekiyorum. Ama kendime kızmıyorum. Ben çok ciddi bir şey öğrendim. Bunu öğrenmem gerekiyordu belki de. Kendi bedenimi gerçek anlamda dinlemeyi öğrendim. Laf olsun diye değil. O, gerçekten neye ihtiyacı olduğunu söylüyor. “Limitlerini zorla” ya da “kendini aş” derken, konfor alanının dışına çık demek istiyoruz. İstersen yaparsın diyoruz. Motivasyon her şeydir diyoruz ama (kocaman bir AMA) bunu yanlış anladığında ve kendini “aşırı” zorladığında başına gelen, benim yaşadıklarıma benziyor! Kıssadan hisse, sevdiğin şeyleri (bunlar ne olursa olsun) hayatındaki diğer şeylerle dengele. Uyku, beslenme, kendine ve sevdiklerine zaman ayırma, egzersiz ve tutku duyduğun her ne ise o… Hepsi belli bir dengede olmalı. Bunların üzerine kurulu olduğu hayatının ince dengesini bozduğun anda, her şey tepetaklak olabiliyor.

Sen şimdi Women’s Health Kasım sayısını keyifle okurken, biz yine çok sıkı çalıştığımız bir ayı geride bırakmış ve 100. sayımızı hazırlamaya başlamış olacağız. Aralık sayımızda tam 100. kez seninle buluşacak olmanın heyecanını şimdiden yaşıyoruz!

Kasım boyunca da kahve molalarına, battaniye altındaki çay keyiflerine, kahvaltı saatlerine, ofis ya da okul ve ev arasındaki seyahatlerine eşlik edebilmeyi diliyoruz. Bu eşlik anlarının fotoğraflarını bizimle paylaştığında çok mutlu oluyoruz! Spor salonuna giderken de dergini yanına alabilir ve egzersiz programlarımızı uygulayabilirsin. Unutmadan, bu ayki hashtag’imiz #WHileFormdayım ile Instagram paylaşımlarını da bekliyor olacağız.

Zihin ve beden sağlığını en iyi şekilde dengelediğin, modunun asla düşmediği, enerji dolu bir Kasım geçirmen dileğiyle…

Sevgimle…

Sibel Yeşilçay

  • Arşiv Sayısı : 33
  • Son Sayı : Ağustos 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Women's Health Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016