Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Yaşayan Bursa - Şehir Yaşam Dergisi
Ana Sayfa > Yaşayan Bursa

Yaşayan Bursa Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Yaşayan Bursa adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Yaşayan Bursa Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Yaşayan Bursa

Şehir Yaşam Dergisi

Dizilerin dönemi bitti mi?

Bana sorarsanız bitti. Zaten artık 2 sezonu gören dizi sayısının bir elin parmaklarının sayısını geçmediğini görenler, dizilerin o şaşaalı döneminin çoktan bittiğinin farkında...

Neden böyle bir konuyu ele aldığımı merak edenler için bir açıklama yapmam gerekiyor; diyorlar ki bu yıl hangi dizileri izliyorsun, hangi dizi tutar, hangi dizi en az 2 sezon görür? Soruları çoğaltmak mümkün... Fakat ben dizi sektörü için doğru soruların yukarıda saydıklarım olduğunu düşünmüyorum.

Şunu belirtmekte fayda var, dizi çekilmemesi taraftarı değilim sadece prime time denilen akşam 20:00 ile 22:00 saatleri arasında Türk halkının tek derdinin diziler olduğu dayatmasının karşısında durmak istiyorum. Keza, Türk halkı son yıllarda öyle dramlar yaşıyor ki sektörde bu dramı anlatacak en ufak bir sinyali göremiyoruz.

-10 yılda bir darbe yaşamış ve demokrasisi sürekli askıya alınmış bir coğrafyada yaşıyoruz.

-Kundaktaki bebeklere tecavüz edilen, her yıl binlerce kadının namus bahanesiyle katledildiği topraklarda yaşıyoruz.

-Açlık sınırı asgari ücretin neredeyse 1,5 katına denk gelen bir ülkede yaşıyoruz.

-783.562 kilometrekarelik bir ülkede yaşamamıza rağmen bazı şehirlerdeki trafik yoğunluğu yüzündeki sürekli bir cinnet hali içindeyiz.

-3 milyon Suriyeli sığınmacıyla birlikte yaşıyor, kendi sorunlarımız yetmezmiş gibi bir de onların sorunlarıyla boğuşuyoruz.

-Ve son olarak FET֒cü hainlerin insanların manevi duygularıyla oynayıp ülkeyi dış güçlere satmaya çalıştığı bir dönemi güç bela geride bıraktığımız bir dönemi yaşıyoruz.

Soru şu; canını hiçe sayıp tankın önüne yatmış bir milletin bunca sıkıntısına dokunmadan çektiğiniz bu dizileri, Türk halkı daha ne kadar izleyecek?

Türk halkı;
-Daha fazla bağırış ve çağırışı mı,
-Daha fazla öldüren aşkı ve çürümüş ilişkileri mi,
-Daha fazla psikopatlığı ve daha fazla cinayeti mi,
-Daha fazla silahı, daha fazla çatışmayı mı,
-Daha fazla kokuşmuşluğu ve daha fazla mafya hesaplaşmalarını mı izleyecek?

Ve dahası bu benzer yapımları; yüzü eskimiş, her yerde boy gösteren oyuncu ve kendini oyuncu sananlarla mı çekmeye devam edeceksiniz?

Özgür Acer

  • Arşiv Sayısı : 92
  • Son Sayı : Kasım 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Yaşayan Bursa Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016