Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Aktüel Arkeoloji-Actual Archeology - Kültür Sanat Dergisi
Ana Sayfa > Aktüel Arkeoloji-Actual Archeology

Aktüel Arkeoloji-Actual Archeology Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Aktüel Arkeoloji-Actual Archeology adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Aktüel Arkeoloji-Actual Archeology Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Aktüel Arkeoloji-Actual Archeology

Kültür Sanat Dergisi

Aktüel Arkeoloji Dergisi, Türkiye ulusal basınında Arkeoloji, Kültürel Miras, Tarih, Sanat Tarihi, Mimarlık ağırlıklı yayınlanan ilk geniş kapsamlı dergidir. Yılda altı (6) sayı olmak üzere 2 (iki) ayda bir yayınlanan Aktüel Arkeoloji Dergisi’ne abone olduğunuzda, Türkiye’den ve dünyadan güncel tüm Arkeoloji, Tarih ve Kültür - Sanat haberlerine, sergilerine, sempozyumlarına ve önemli gelişmelere ulaşabilirsiniz. Bu şekilde hem Türkiye’deki hem de dünyadaki gelişmeleri takip ederek kendinizi yenileyebilir ve son çalışmalara ulaşabilirsiniz.

Anadolu, uygarlıkların ilk doğduğu yerdir. Hatta bugün binlerce arkeolojik alan ve antik kenti ile Anadolu, dünyanın en eski coğrafyası denebilir. Yılda yaklaşık 30 milyon yabancı turistin ziyaret ettiği Anadolu’da, Turizm Bakanlığı’na bağlı 10.000’in üzerinde kokartlı turist rehberi, 5.000’in üzerinde turizm acentesi kültür ve arkeoloji turları için hizmet vermektedir.

Bugün Türkiye’de 30’un üzerinde özel ve devlet üniversitesinde üç farklı anabilim dalında 10.000’in üzerinde öğrencisi olan arkeoloji, ilerleyen yıllarda Türkiye’nin turizme yönelik parlayan yıldızı olmaya aday. Her yıl yaklaşık 20 milyon yerli turist, kültür turları ile birlikte arkeolojik alanları ziyaret etmekte ve buralara ilişkin yayınları takip etmekte. Son birkaç yılda arkeoloji üzerine yayın yapan onlarca yayınevi kuruldu. Aktüel Arkeoloji Dergisi, herkesin uzaktan yakından merakını uyandıran, milyonlarca insanın kalıntılarının arasında dolaştığı bu uçsuz bucaksız dünyanın topluma ulaşan penceresini oluşturuyor.

3 ayda bir yayınlanan İngilizce sayımız Actual Archaeology Magazine ise Rezan Has Müzesi sponsorluğunda, Danimarka, İtalya, Almanya, Yunanistan, İsveç, Avusturya, Türkiye, ABD, Kanada ve Japonya’ya dağıtılarak dünya okuyucularıyla buluşuyor. Anadolu’nun kültürel ve arkeolojik mirasını dünyaya tanıtmak ve korunmasına yardımcı olmak amacıyla yayın hayatına başlayan Actual Archaeology Magazine, dünyanın önde gelen arkeoloji dergilerinden biri ve Türkiye’nin kendini tanıtması yolunda vazgeçilmez bir yüz olmayı hedefliyor.

  • Arşiv Sayısı : 9
  • Son Sayı : Kasım-Aralık 2013
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Aktüel Arkeoloji-Actual Archeology Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017