Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
ALL Decor - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > ALL Decor

ALL Decor Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj ALL Decor adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

ALL Decor Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

ALL Decor

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

Yaşadığınız dünya sizi her geçen gün daha çok ekranın, sesin, gürültünün, koşuşturmanın ve kalabalığın içine çekerken bir anda her şeyden uzaklaşıp sessiz, sakin ve huzurlu kalabildiğiniz bir yer hayal edin. Hafta sonlarını evde dinlenerek geçirmenin bile lüks olduğu bu zamanlarda, yeni tatil yerleri keşfettiğiniz, doğada bol bol vakit geçirdiğiniz, kaos yerine huzur bulduğunuz bir yer... Bu yılki Maison&Objet fuarı tam da bu hislerimize hitaben temasını ‘silence’ yani ‘sessizlik’ olarak ele aldı. Gürültülü şehirlere karşı geniş, sessiz ve boş alanları, öne çıkararak etrafta deliler gibi koşturmaktansa yavaşlamayı, maksimalist bir yaklaşım yerine minimalist bir yaşama yönlendiriyor bizi. Elizabeth Leriche, hayatınıza küçük bir mola verebileceğiniz hatta bir çeşit sessiz meditasyon yapabileceğiniz alanları hatırlatırken bir yandan da sessizliğin derinliğini keşfetmenizi sağladı fuar boyunca. Artistler ve tasarımcılar, sessizliğe ait düşüncelerini serbest bıraktılar. Ross Lovegrove, Paul Smith, Ilse Crawford, Tom Dixon gibi moda ve tasarım dünyasının hayranlık uyandıran isimleri; yani İngiliz tasarımcıların işgali de söz konusu yeni sezonda. İngiltere merkezli stüdyo Giles Miller’ın yenilikçi yüzeyler ve malzemeler kullanarak yarattığı heykelsi yapıda işleri, Londra tabanlı illüstratör John Booth ve renkli silüetleri, bunların başını çekenler arasında. Bahar aylarının bir diğer ilham kaynağı, renk sihirbazı Pierre Charpin. Endüstriyel ürünlerinin yanı sıra el yapımı eserleri ve hatta çizimleri takip edilmeye değer.

Parlak ve canlı renkler, iç içe girmiş kareler, yuvarlaklar, elipsler, yamuklar ve çokgenler ile çok renkli bir soyutlamaya ulaşarak Op Art hareketinin kurucusu olan Victor Vasarely’nin geniş çaplı retrospektif sergisi, Arkas Holding tarafından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı. 20. yüzyıl sanatında, Pop Art’tan Minimal Art’a uzanan bir çizgide, ardıllarını etkileyen derin izler bırakmış olan sanatçının sergisi, ılık günlerde keyifle gezilebilir. Şehrin göbeğindeki Penthouse, bu sayının görülmesi gerekenleri arasında. Evinde kalabalık davetler vermekten hoşlanan, dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, boş zamanlarında yeni nesil teknolojik oyuncaklarıyla vakit geçiren, 30’lu yaşlarının başındaki genç ve bekar bir iş adamının evi burası. Proje uygulaması iç mimar Serra Özbay’a ait. Kapak evimiz ise Danimarkalı Thor Jensen’in 58 metrekarelik yaşam alanı. Burası tam da içinizi ısıtacak cinsten; sıcak ve samimi. Ne az, ne de çok felsefesi ile ihtiyaca göre şekillenmiş. Bir klasik olacak ama her zaman akıllı uygulandığında, küçük detayların ne kadar büyük farklar yarattığına da mükemmel bir örnek oluşturuyor.

Fulya Bozkurt Berksoy

  • Arşiv Sayısı : 66
  • Son Sayı : Mart-Nisan 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

ALL Decor Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017