Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Antgiad - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > Antgiad

Antgiad Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Antgiad adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Antgiad Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Antgiad

İş Dünyası Dergisi

"Antgiad" Antalya Genç İşadamları Derneği 1989 yılında 17 genç işadamın bir araya gelmesi ile kuruldu.

Genç İşadamları Dernekleri (Giad); bulundukları şehirlerde ve bölgelerde faaliyet gösteren genç işadamlarının bir araya gelerek, bilgi alışverişinde bulunmak, ortak proje ve aktivitelere imza atmak, şehirlerini ve bölgelerini kamuoyuna tanıtmak amacıyla kurdukları sosyal derneklerdir.

Antgiad olarak Antalya'da faaliyet gösteren genç işadamlarını tek doğruda birleştirerek birlik beraberlik, dayanışma maddi ve manevi yardımlar, Antalya'nın sorunlarına çözüm önerileri bulmak, üyelerimize ve Antalya halkına faydalı olmak için 1989 yılında Birol SELÇUK başkanlığında Şarampol Sigorta Kavşağı civarında faaliyetlerimize farklı iş kollardan 17 kurucu üyeyle maddi ve manevi destekleri ile başladık.

1992 yılına kadar lokal bir dernek olan Antgiad 1992 yılında Denizli Genç İşadamları Kurultayına katılarak, Türkiye ayağı ve yapılan faaliyetlerin boyutunu gözlemledikten sonra derneğin siyaset üstü çalışması gerektiğini fark eder. Antgiad olarak derneğin tüzel kimliğinin siyasetten uzak çalışması için o dönemin başkanı siyasi faaliyetlerinden dolayı başkanlığı bıraktı.

1992 yılından itibaren Antgiad gelişme trendine girdi. Diğer iller ve KKTC ile güçlü birliktelikler sağlandı.

Türkiye Genç İşadamları Kurultayını, Konfederasyon yapmak için 8 yıl çaba harcadı. Konfederasyon olabilmek için "Kamu Yararına Çalışıyor" olması gerekiyordu. Zamanın Siyasilerinin sözleri yerine getirilemediği için Tügik adını kullandık ama resmi böyle bir hüviyetimiz yoktu.

Sonunda Aralık 2003'te Türkiye'nin 5 bölgesinde Genç İşadamları Federasyonu oluşturuldu. 03.09.2004 yılında TÜGİK Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Kurularak yasal bir çatı altında Antalya ve tüm Türkiye ile köklü bir kuruluş olarak halen 2006 yılında taşındığımız derneğimizde çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

1989 yılında bugüne kadar sürede 13 başkanımız görev yapmışlardır. Kamuoyu yararı ve üyelerimiz için sağlıklı iletişim ve birlik ve beraberlik çerçevesi içinde kurduğumuz komite ve komisyonlarla üyelerimiz ve Antalya için iyiye değil en iyiye, en güzeline ulaşma gayretindeyiz.

  • Arşiv Sayısı : 1
  • Son Sayı : Ekim-Kasım 2008
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Antgiad Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017