Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
A Plus Garden - Doğa Yaşam Dergisi
Ana Sayfa > A Plus Garden

A Plus Garden Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj A Plus Garden adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

A Plus Garden Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

A Plus Garden

Doğa Yaşam Dergisi

Sonbahar hüznüne karşı yeşil enerji

Bir kez daha yaza veda ederken, bu defa ülke gündemimiz sebebiyle hepimiz buruk ve hüzünlüyüz. Hatta hissettiğimiz duygunun ağırlığı şüphesiz sonbahar hüznünü bile dağıtır nitelikte… Hem gündemden uzak kalamıyor hem de gündemi takip ettiğimiz her an yaşananlara, kaybettiğimiz evlatlara üzülüyoruz. Pek çokları gibi benim de temennim odur ki, yaşamın değerinin bilindiği, kavga ve savaş yerine barışın, birliğin, hayatın seçildiği bir boyuta, anlayışa geçebiliriz. Buna hepimizin gerçekten ihtiyacı ve hakkı var!

İşte ülke gündemine hakim olan bu kara atmosferin yüreğimde uyandırdığı olumsuz duyguları ben yine bahçemde çiçeklerimden, bitkilerimden ilham alarak atlatmaya çalışıyorum. Onların yaşam enerjisi bana aslında doğanın “yaşam gücü”ne sahip çıktığımızda, hepimizin çok daha değerleneceğini ve iyi olana, güzel olana saygı göstermeyi bu dünyaya bir borç bileceğimizi fısıldıyor. Bitkilerin arasında geçen bir mesleğe sahip olmak ne mutlu bana ki bir nevi her an terapi halinde yaşamaya benziyor.

Benim faydalandığım bu yeşil enerjinin yansımalarını siz de fark etmek ve hayatınızda hissetmek isterseniz, yine özenle hazırladığımız dergimizin sayfalarında keyifli bir yolculuğa çıkmayı ihmal etmeyin. Bu ay Survivor yarışmasının en dikkat çekici isimlerinden olan Hasan Yalnızoğlu ile yaptığımız söyleşiyle, bu macera adamının doğal yaşama dair izlenimlerini ve hayalindeki bahçeyi öğrenme şansına sahip olacaksınız. Bahçelerde sonbahar etkisi, sebze bahçesinin püf noktaları, çimleri şımartmanın sırları, evin girişini daha şık ve etkileyici hale getirecek 7 göz alıcı fikir, bahçede böceklerle mücadele yöntemleri gibi “bahçecilik” konularının yanı sıra, özellikle çocuklar için hazırladığımız “bitki saklama yolları” konusunun da ilgiyle okunacağını düşünüyoruz.

Elbette yine yaşama dair renkli konuları da sizlerin beğenisine sunmayı ihmal etmiyoruz. Yelken sporunun incelikleri, başarılı yazar Süleyman Dilsiz’in yeni kitabı Kahvaltılık Lezzetler’den özel tarifler, tüm dünyada etkisini giderek artıran wellness kavramı sizin için seçtiğimiz diğer konular arasında.

Eğer siz de şu an içinde bulunduğumuz ortamdan az da olsa uzaklaşıp, yeşil bir dünyada keyifli bir mola vermek ve ruhunuzu dinlendirmek isterseniz, şu an doğru adrestesiniz.

Sevgiyle, barışla ve dostlukla geçirilecek bir sonbahar diliyorum.

Ayşe Şirin

  • Arşiv Sayısı : 11
  • Son Sayı : Eylül- Ekim 2015
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

A Plus Garden Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017