Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Art'ı Mekan - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > Art'ı Mekan

Art'ı Mekan Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Art'ı Mekan adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Art'ı Mekan Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Art'ı Mekan

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

İyimser Olmayan Umut

Terry Eagleton’a göre umudun “geleceğin kaybının hissedildiği bir çağda merak uyandırıcı bir biçimde ihmal edilmiş bir kavram olması” üzerine masaya yatırması, zamanlama açısından da önemliydi bizler için.

Ülke olarak 2017’nin simsiyah gökyüzüne uyandığımız ilk sabahında hissettiğim şeyin umutsuzluk değil büyük bir kötümserlik olduğunu anlıyorum şimdi. Tüm edilgenliği ile yüreğime çöreklenen duygu, umutsuzluğun asiliğine benzemiyordu çünkü…

Yazara göre umutsuzluk daha radikal bir tutumdu çünkü... Bizi içinde olduğumuz durumun dönüştürülmesi gerektiğine ikna eden, eleştirel bakmamızı sağlayan, içinde bulunulan durumu gerçekçi olarak tahlil etmemize sebep olan bu bakış, koşullara karşı daha isyankâr bir tavır geliştirebilmemizin anahtarıydı.

“Umutsuzluğa kapılmak” denen şeyin bizlerdeki tanımının iyimserliğini kaybetmemek üzerine boş bir çabadan ibaret olduğunu anlamam beni hüsrana değil aksine umuda sürüklüyor.

Artık iyimser olmadığımı biliyorum. İyimserlerin iyi bir geleceğe duydukları inancın, şimdinin özünde iyi olduğuna dair duydukları güvenden kaynaklandığını bildiğim ve değişim için lüzum görmeyen muhafazakarlardan olduklarını bildiğim için.

Umudun bir erdem olduğunu, ne kadar gerçek olduğunu hissettiğimiz anda mücadelemiz de o kadar değerli oluyor.

Bizler mücadelemizin 10. yılındayız. Gerçeğiz, değerliyiz, umutluyuz. Dergimiz çatısı altında birleşen herkesin enerjisiyle güçlüyüz.

Bu 10 yıllık serüvenimizde bizlere heyecan, enerji, güç ve en önemlisi umut veren her şeye ve herkese sonsuz teşekkürler…

Nice 10 yıllara…

Fatoş Altıntaş Yılmaz

  • Arşiv Sayısı : 48
  • Son Sayı : Ocak-Şubat 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Art'ı Mekan Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017