Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Art'ı Mekan - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > Art'ı Mekan

Art'ı Mekan Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Art'ı Mekan adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Art'ı Mekan Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Art'ı Mekan

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

Ruhum

“Sarıl bana ruhum,
Ne olur sar beni...
Çığlıklar geçti üstümüzden,
Bulutlar geçti.
Ve o gençlik günlerimizde
Sen ve biz.
Seni öldün sandım ruhum,
Biliyor musun?”

Gençlik yıllarımın isyan günlerinde başa sarıp sarıp dinlediğim bir şarkının sözleriydi bunlar. O yıllarda “yaşamaya alışmış olma”nın nasıl bir duygu olduğunu tam kestiremezken cevabını da veriyordu aslında Yaşar Kurt. “Sensiz yaşamaya alıştırdılar galiba. Özledim ruhumu...”

Ruhunu özleyen sayısız yaşamlar arasında kaybettiklerimizi geri kazanmanın, yerine yenilerini yaratmanın peşine düştüğümüz zorlu zamanlardayız.

Görsel dünyanın içinde gözümüze ve gönlümüze dokunan görüntüleri derleyerek bize iyi geleni bulup çıkardığımız süreçlerimiz boşluklarımızı doldurmak için birebir.

Huzur ve güven yaratma duygusuyla giderek içe kapattığımız kapılarımızı var gücümüzle açmaya çalışmak kendimiz için yapabileceğimiz en iyi şeylerden biri diye düşünüyorum. İçerden gelemeyen her şey için dışarıdan destek alacağız. Antidepresanımız bahar; yeşili, çiçeği, böceğiyle içimize girdi bir kere... Ruhumuz gibi özlemişiz baharı.

Aralanan kapılardan giren bahar havası içini ürpertecek önce, tüm boşluklarını dolduracak sen de inat etmeyeceksin ama bırakacaksın taptaze nefese kendini...

Biz baharın sunduğu sayısız güzelliklerin yanında onu daha iyi hissedebilmen için minik rotalar sunduk bu sayımızda. Kamp önerilerinden karavan yolculuklarına, bohem çadırlardan çiçekli sofralara...

Bir bahar akşamı kaybettiğin ruhu yine bir bahar akşamı bulasın diye. Gerçi şarkıda “uçaktan atlarken düşürdüm galiba” diyordu ama biz nerede düşürdük diye aramak yerine yeni ruhların peşinden gitmeyi tercih ettik. Ruhuna hayran olduğumuz evlerin kapılarını ardına kadar açtık. Ey ruh geldiysen çık demek için ekip olarak kenetlendik. Şimdi sıra sende!

Fatoş Altıntaş Yılmaz

  • Arşiv Sayısı : 50
  • Son Sayı : Mayıs-Haziran 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Art'ı Mekan Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017