Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Banka&Sigorta - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Banka&Sigorta

Banka&Sigorta Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Banka&Sigorta adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Banka&Sigorta Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Banka&Sigorta

Sektörel Dergisi

Merhaba

Banka&Sigorta’nın Ağustos sayısında, banka ve sigorta sektöründen güncel haberlerin yanı sıra araştırmalar, röportajlar, dönemsel göstergeler ve piyasaların nabzından oluşan dopdolu bir sayı hazırladık.

Türkiye Sigorta Birliği istatistiklerine göre bankaların 2017 yılının ilk yarısında hayat dışı branşta sahip olduğu prim üretimi payı yüzde 15,5. Son yıllarda etkinliğini artıran banka sigortacılığının gelecek yıllarda yükselen başarı grafiğini sürdüreceği düşünülüyor. Sigorta sektörü bankaların satış paylarını artırmak için banka müşteri segmentine uygun ürünler geliştirilmesi ve teknolojinin önemine dikkat çekiyor.

Bankacılık Sektöründe Mart 2017 itibarıyla; 34 adet Mevduat, 13 adet Kalkınma Yatırım ve 5 adet Katılım Bankası olmak üzere toplam 52 banka faaliyet gösteriyor. En fazla banka mevduat bankalarında görülürken en fazla şube ve personelin yerli özel bankalarda olduğu ortaya çıkıyor. Bir önceki çeyrek olan Aralık 2016’ya göre şube sayısı 24 adet azalmış, personel sayısı 176 kişi artış göstermiş bulunuyor. Ilk çeyrek sonunda sektörün şube sayısı 11 bin 723 adet ve personel sayısı 211 bin 062 kişi olarak görülüyor.

2017 yılının ilk yarısı sonunda Bireysel Emeklilik Sistemi’nde katılımcı sayısı 6 milyon 811 bin kişiye yükseldi. Sistemin toplam fon büyüklüğü önceki yıla oranla yüzde 25,02 oranında artarak 60 milyar 732 milyon TL olarak ortaya çıkarken devlet katkısı fon tutarı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %43,94 artışla 9 milyar 7 milyon TL’ye yükseldi. Bu dönemde sistemden emekli olmaya hak kazanan katılımcı sayısı 55 bin 535 olarak ortaya çıktı.

Sigorta ve emeklilik sektörünün en önemli dağıtım kanallarından biri olan bankalar, bireysel emeklilik ve hayat sigortalarının satışı konusunda etkinliklerini ve uzmanlıklarını her geçen yıl daha da artırıyor. 2017 yılının ilk yarısı itibariyle hayat branşındaki satış payını yüzde 82,5’e yükselten bankasüransın Türkiye’deki gelişimi, dünyadaki örneklerine paralel olarak sürüyor.

Teknolojik gelişmelerin ve dijitalleşmenin en çok etkilediği sektörlerin başında bankacılık sektörü geliyor. Bankalar sürekli olarak kendilerini geliştiren ve yenileyen kurumlar olarak teknolojik uygulamaları ile hem müşterilerinin hayatını kolaylaştırıyor hem de ekonomiye yön veriyor. Birçok finansal hizmeti müşterilerine sunan bankalar, sigortacılık alanındaki ürünlerini de teknoloji ile yeniden şekillendiriyor.

Her sayımızda olduğu gibi bu sayıda da banka, sigorta, emeklilik sektörleri ve ekonomi alanında değerli isimlerle yaptığımız röportajlara yer veriyoruz. Banka&Sigorta dergisine bu ay misafir olan röportaj konuğumuz Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu’nun yanıtlarını keyifle okuyacağınızı umuyoruz.

Saygılarımızla

BEST

  • Arşiv Sayısı : 20
  • Son Sayı : 15 Ağustos 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Banka&Sigorta Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017