Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Best - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Best

Best Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Best adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Best Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Best

Sektörel Dergisi

Merhaba

BEST dergisinin Ağustos sayısı ile sizlerle yeniden buluşuyoruz. Sigorta sektörünün yoğun bir gündem yaşadığı Ağustos ayında BEST dergisi de sektörün nabzını tutan, güncel konulardan oluşan içeriklerle hazırlandı.

Sigorta sektörü iklim değişikliklerinin etkisinde. Temmuz ayında şiddetli yağışlar ve dolu olayları sektördeki hasar oranını artırdı. TSB tarafından açıklanan verilere göre 18 Temmuz’da İstanbul’da yaşanan sel felaketinde 7 bin hasar – 116 milyon TL, 21 Temmuz Gökova depreminde 800 hasar – 12 milyon TL ve 27 Temmuz’da İstanbul’da yaşanan dolu hadisesinde 22 bin hasar – 168 milyon TL’ye ulaştı.

Sektörün gündemindeki bir diğer konu ise trafik sigortalarında başlayan Riski sigortalılar havuzu. Havuz uygulaması 11 Temmuz itibariyle resmi gazetede yayınlanarak uygulanmaya başladı. Son rötuşların yapıldığı ve işlevsel olarak uygulamaya geçtiği bilinen havuz uygulamasına göre hasar riski yüksek olan araçların prim ve hasarları sigorta şirketleri tarafından oluşturulan havuzda birleşerek paylaşılacak. Havuz kapsamındaki poliçelere ilişkin hesapların yönetimi Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu tarafından yapılacak. Yayınlanan yönetmelikle ilgili tüm ayrıntıları haberimizde bulabilirisiniz.

Ocak ayı itibariyle başlayan otomatik katılım uygulaması 6. ayını geride bıraktı. Haziran ayı itibariyle otomatik katılımdan 2 milyon 2 milyon 215 bin kişi yararlandı ve 600 milyon 136 bin TL fon tutarına ulaşıldı. Otomatik katılıma dahil olan bireylerin yüzde 57’sinin ise cayma hakkını kullandığı biliniyor.

Brokerler sektördeki güçlü gelişimlerini sürdürüyorlar. 2017 yılının ilk yarısı itibariyle hayat branşındaki üretimin yüzde 4,6’sını, hayat dışı branştaki üretimin ise yüzde 30,5’ini gerçekleştiren brokerler toplam prim üretiminin yüzde 10’unu gerçekleştiriyor. Brokerlerin son dönem faaliyetlerini, sektöre olan katkılarını ve geçmişten günümüze gelişim gösterdikleri alanları haberimizde bulabilir, konu ile ilgili görüşlerini bizlerle paylaşan brokerlerin yorumlarını sayfalarımızdan okuyabilirsiniz.

BEST dergisinin ağustos sayısında röportaj konuklarımız olan SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray, Tur Assist Pazarlama Müdürü Esra Karagöz Yüksek ve Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği Başkanı Özlem Denizmen’in yanıtlarını keyifle okuyacağınız umuyoruz.
Mutlu bir Ağustos ayı geçirmenizi dileriz.

Saygılarımızla

  • Arşiv Sayısı : 40
  • Son Sayı : Ağustos 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Best Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017