Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Bursa Araştırmaları - Haber Aktüel Dergisi
Ana Sayfa > Bursa Araştırmaları

Bursa Araştırmaları Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Bursa Araştırmaları adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Bursa Araştırmaları Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Bursa Araştırmaları

Haber Aktüel Dergisi

2003 yılında yayınlanmaya başlandı. Üç ayda bir düzenli olarak yayınlanmayı sürdürmüştür. Dergide, genellikle Bursa üzerine yapılmış araştırmalar yer almakta. Dergide yayınlanan yazılar, akademik disiplinde, ama herkesin anlayabileceği bir tarzda kaleme alınmakta.

Derginin yayın ilke ve politikası, ilk sayısındaki editörden yazısıyla kısaca şöyle anlatılmıştır: “Dergimizin en önemli amacı, tüm Bursalılara tarihi sevdirmektir. Bu nedenle dergimiz, bilimsel alanda taviz vermeden, daha anlaşılır bir tarih dergisi olmayı hedeflemektedir. Dergimizin bir özelliği de, bolca görsel malzeme sunacak oluşudur. Herkesin ilgisini çekebilmesi, kolayca okunabilmesi için, yayımlayacağımız metinleri fotoğraflarla, belgelerle zenginleştirmeye çalışacağız. Bütün okurların bu dergide kendilerinden birşeyler bulabilmesi, bizim için çok önemli... Bu nedenle herkesin anlayabileceği bir anlatım dili kullanmaya çalışacağız. Değerli görüş ve eleştirilerinizle, bize bu konuda yön vereceğinize inanıyoruz.”

Dergide düzenli olarak yazısı yayınlanan araştırmacılar şunlardır: Prof. Dr. Halil İnalcık, Prof. Dr. Mustafa Kara, Esat Uluumay, Prof. Dr. Mefail Hızlı, Doç. Dr. Asım Yediyıldız, Jean-Louis Mattei, Prof. Dr. Osman Çetin, Prof. Dr. Hüseyin Algül, Prof. Dr. Atilla Çetin, Doç. Dr. Cafer Çiftçi, Raif Kaplanoğlu…

  • Arşiv Sayısı : 1
  • Son Sayı : Kış 2009
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 3 Aylık

Bursa Araştırmaları Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017