Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Elle - Kadın Moda Dergisi
Ana Sayfa > Elle

Elle Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Elle adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Elle Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Elle

Kadın Moda Dergisi

GENÇLİK ATEŞİ

Ne varsa gençlerde var. Ama bazılarında da yok hani. Son birkaç senedir bizim ofise gerek iş, gerekse staj için gelen gençlerde dikkatimi ilk çeken şey, kendilerine duydukları hayranlık. “Bunda problem var mı?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Bence yok. Yok da her şey tadında, tuzunda, dengede güzel, değil mi? Kendimizi sevelim, tamam ama kendimize aşık olmak, gerisini koy vermek de pek nahoş.

Şimdiki gençlere bakıyorum. Hepsi çok özel. Her şeyi onlar biliyor. Her şeyi onlar hak ediyor. Her şey onlara hazır, gümüş tepside sunulmalı. Her şey hemen, istedikleri an, istedikleri gibi olmalı. Aksi takdirde, göz pınarlarından yaşlar süzülerek, tabana kuvvet ortamdan tüyüveriyorlar. Vın spor. Uğruna savaşacak, çaba gösterecek bir amaç veya hedef ufukta görünmüyor. Halbuki belli ki hepsi de güzel yetişmiş, ahlaklı, tertemiz, kültürlü çocuklar. Biz bu çocuklara böyle ağzımız açık bakaduralım, ne ara hepsi böyle narsist oldu diye düşünürken, sorumluyu bulduk, rahatladık. Meğerse işin suçlusu anne babalar çıkmasın mı?

Narsisizm, çağın hastalığı. Kendi kendine duyulan hayranlık, kendini fazlasıyla beğenme, diğerlerinden üstün görme, var olan yeteneklerini orantısız biçimde abartma, olmayan becerilerini önemseme gibi belirtiler narsisizmin işaretleri. Peki kişi durup dururken mi narsist oluyor? Eğitim Bilimci Özgür Polat’a göre anne babalar, çocuklarını koşulsuz olarak sevmeli ve aileler sahip olmak istediği çocuğu değil, sahip olduğu çocuğu yetiştirmeli. Çocuktan sürekli başarı ve mükemmeliyet beklemek, onu eleştirmek, aşağılamak çocukta aşağılık duygusu yaratıyor. Ve bu çocuklar derin bir sevgisizlik ve kendine güvensizlik duygusuyla baş edemiyor. Sonuç, narsist gençler ve mutsuz insanlar. Serpil Çekin’in yazısında daha ilginç detaylar da mevcut, okumanızda yarar var. Ve narsist misiniz, değil mi anlamak için küçük testimizi de göz atın bakalım.

Allahtan dünyada hiç de narsist olmayan, özgüveni yüksek, yetenekli, kendinden emin ve bu özgüvenin verdiği sükunetle güzel işlere imza atan insanlar da var. Hepimize ilham veren sanatçı Viggo Mortensen, dergimize konuk bu ay. Sakin hayatı ve enfes kariyeriyle kalpleri de fetheden Mortensen, üstüne üstlük çok da yakışıklı ve karizmatik. Buyursun, kendisini tanımak isteyenler, Selin Miloşyan’ın makalesini okuyuversin.

Bu ay dergimiz çok genç. Ne de olsa bahar, enerjisiyle geldi. Bu sezon her şey çok eğlenceli, rengarenk. Özellikle hayvan desenli kıyafetler, aksesuarlar hepimizi gülümsetecek. Mesela kediler modaya da el atmış gibi görünüyor. Önümüz, arkamız, her yerimiz kedi desenleriyle, motifleriyle dolup taşacak. Bu işe en çok hayvanseverler sevinir diye düşünüyorum.

Son olarak mevsim depresyonuna dikkat. Kötü beslenmenin ucu depresyona gidiyor. Ruh haliniz çok değişkense, sebepsiz yere mutlu veya mutsuz hissediyorsanız yediklerinizi kontrol edin derim.

Gelecek ay görüşmek üzere,

IŞIN GÖRMÜŞ

  • Arşiv Sayısı : 62
  • Son Sayı : Nisan 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Elle Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017