Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Esquire - Erkek Moda Dergisi
Ana Sayfa > Esquire

Esquire Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Esquire adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Esquire Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Esquire

Erkek Moda Dergisi

Kış Seyahati

ŞUBAT AYI, BİR NEVİ MOLA AYI DEĞİL Mİ? ŞU SIRALAR, İLK MOLA HAKKINI ÖĞRENCİLER KULLANDI. SÖMESTR, YAZ TATİLİNE GÖRE BAZEN DAHA SEVİMLİ GELİRDİ BANA. ARKADAŞLARDAN SADECE BİR-İKİ HAFTALIĞINA AYRI KALMA DÜŞÜNCESİ, SİNEMA, EVDE GEÇİRİLEN HUZURLU SAATLER, KARTOPU OYNAMA İHTİMALİ, SOĞUK HAVALARA MEYDAN OKURCASINA YORGANIN ALTINDAN MÜMKÜN OLDUĞUNCA GEÇ ÇIKMA DÜRTÜS܅ HARİKA! PEKİ, SEYAHAT? TABİİ KIŞA ÖZEL BİR ROTA OLMAK KAYDIYLA…

Ne yalan söyleyeyim, okul yıllarımdaki o heyecanın yarısı bile yok içimde. Zira farklı sorumluluklar, meşgaleler vesaireler var ama aslında benim meselem başka! Üşüyorum. Kasım ayından beri, sokakta üşümeden gezdiğimi hatırlamıyorum. Öyle ki hayatımda ilk defa termal içlik aldım, giydim. İlk birkaç gün kendimi iyi hissetmiştim ama sonrasında yine başa döndüm!

Şimdi mola hakkımı kullanayım, kışa özel bir rota belirleyeyim, çantamı hazırlayıp kısa süreliğine de olsa seyahate çıkayım diyorum ama ayaklarıma pek söz geçiremiyorum. Bu arada, eklemeden geçmeyeyim; dışarı çıkarken gerçekten ‘sıkı’ giyiniyorum ama ne fayda! Olmuyor, üşüyorum. Tamam, söz; kansızlık veya başka bir sorunum varsa, en kısa sürede bunu öğreneceğim. Ancak, etrafımdaki hemen herkesin üşüyor olmasını genel bir kansızlık sorunuyla açıklamak bana pek mantıklı gelmiyor. Neyse, dediğim gibi doktora gidip öğrenecek, göreceğiz.

Bu yazı için bilgisayarın başına oturmadan birkaç gün öncesine kadar Cenevre’deydim. Nedenini Mart sayısında okuyacaksınız ama şu an için asıl mesele oranın da buz gibi olmasaydı. Ama ne buz! 20 metre mesafede beni bekleyen taksiye koşarak binmemden, sonrasında taksiye bindiğimi görmeyip de etrafa bakınan arkadaşıma camı açıp seslenememekten tutun, gün içindeki birkaç saatlik boş zamanımı alışveriş yaparak geçirme planımı sokağa çıkışımın beşinci dakikasında iptal etmeme kadar sizlere Cenevre havasının soğukluğuyla ilgili birçok hikâye anlatabilirim. Büyük konuşmayayım, eğer bana denk gelmediyse ve bu orası için normal bir kış koşuluysa; bahar veya yaz hariç, aylarca iş haricinde evden çıkmazsınız. O kadar söyleyeyim…

Doğru sayfalara geldiğinizde, benim üşümemden bağımsız olarak, kışa özel hazırladığımız keyifli bir dosya konusuyla karşılaşacaksınız. Bu dosya konusunun, soğuk havalara inat size seyahate çıkma hususunda cesaret vereceğini umuyorum. Gerçi kış sporlarına ilginiz belirli bir seviyenin üzerindeyse, cesaret toplamaya pek ihtiyacınız kalmayacaktır. Zira bu noktada asıl ‘ihtiyaç’ sahibi benim. Kendime güveniyorum!

Kapakta, bir süredir ekranlardan uzak kalan, kendi jenerasyonu içinde adı hep listenin ön sıralarına yazılan, yetenekli bir oyuncu var: Kerem Bürsin.

Onun hakkında bizim camiada hep olumlu konuşulur, set ortamlarında enerjisinin ne kadar yüksek olduğundan bahsedilirdi. Kapak çekimimizin yapıldığı gün ben yurtdışındaydım ve bunu gözlemleyemedim ama arkadaşlarımın bana anlattığına göre Kerem Bürsin, birlikte çalışmaktan çok keyif alınan biriymiş. Sempatikliği ve enerjisiyle bizimkilerin yüzünü bayağı güldürdüğünden olsa gerek, kapağa, sayfalara yansıyan fotoğraf kareleri ve pek tabii röportaj gerçekten iyi olmuş. Detaylıca incelediğinizde, bu konuda bana hak vereceğinizi tahmin ediyorum.

Güzel haberlerle dolu bir Şubat ayı olsun.

Görüşmek üzere.

Togan Noyan

  • Arşiv Sayısı : 26
  • Son Sayı : Şubat 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Esquire Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017