Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Esquire - Erkek Moda Dergisi
Ana Sayfa > Esquire

Esquire Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Esquire adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Esquire Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Esquire

Erkek Moda Dergisi

Onda Ne Buldun?

ŞU BİR KLASİKTİR: “KADIN GÜZEL, ADAM ÇİRKİN. AKLIM ALMIYOR ABİ, BU NASIL OLUR?” GERÇEK ŞU Kİ, HER ERKEK HAYATINDA MİNİMUM 100 KEZ BÖYLE BİR SORU SORMUŞ VEYA BUNA BENZER DÜŞÜNCELERLE HAYIFLANMIŞTIR. NET. AKSİNİ İDDİA EDEN, “BEN HİÇ BÖYLE HAYIFLANMADIM.” DİYENİNİZ VARSA, ORTAYA ÇIKSIN, TAŞLAYACAĞIZ!

Şimdi, aranızdan bazıları çıkıp bu işin tam tersi olan durumlardan da bahsedebilir. Kabul, işin o tarafı da var; erkek yakışıklı, kadın çirkin olabilir ama elinizi vicdanınıza koyun ve söyleyin, ilk örnek daha acıklı değil mi?

Ha, bu arada baştan anlaşalım, lütfen meseleyi “Görünüm önemli mi? Belki adam çok iyi, adam gibi adam! Zekidir, yeteneklidir, başarılıdır, entelektüeldir…” gibi sözlerle başka yere çekmeyin. Sakın! Bu konuda, en azından bu sayılığına hassasım. Gözünüzün gördüğüne odaklanın, kâfi .

İlerleyen sayfalarda, bu meseleyle ilgili Tolga Üyken imzalı bir dosya konusuyla karşılaşacaksınız. Basit ve bilindik bir konuyu kaleminin kıvraklığıyla çok iyi yazmış, Tolga. Tabii, mizahi yönü de güçlü; sohbeti gibi, samimi ve keyifli bir yazı yazmış. Yazıyı ilk okuyanlardan biri olarak, meseleye bu sayfadan da gönderme yapmak istedim. Zira Emily Ratajkowski ile Jeff Magid (Bakın, yine insaflı davranıp nispeten ‘normal’ bir örnek verdim!) birlikteliğini duyduğumdan beri belki de bu anı bekliyordum.

Günümüzde erkekler de çok daha göz önünde olduğundan mıdır, nedir, daha önceki dönemlere nazaran ortamına göre giyinmeyi bilen, daha fazla okuyan, anlayan (Bu noktada, çok sert bir şekilde eleştirebileceğimiz erkek tipleri de var; hitabı bilmeyen, ayrıştıran, karşı cinse saygı duymaktan aciz… Onlar, bu ligin dışında.), yapıcı ve karşısındakinin gönlünü eyleyebilen bir profil çiziyor. Hal böyle olunca, görünümün kıymeti, vicdanın ve aklın karşısında azalıyor, ‘erkeğin çirkini’ kadının güzelini kapıyor! Helali hoş olsun, gözümüz yok (İnanmazsınız, biliyorum.).

Şahsen, ciddiye alınacak kadar uzun süredir şöyle bir kanıya sahibim: Erkeklerin nezdinde artık kadının sohbeti ile sosyal veya iş hayatındaki başarısı en az güzelliği kadar önemli. Yalan yok, mesela eskiden iş hayatında başarılı olup olmaması pek önemli değildi. Hatta bırakın başarılı olmasını, kendi ayakları üzerinde durmasına bile erkek burun kıvırıyordu. Şimdilerde, evli çiftler arasında kariyer anlamında kimin bir adım önde olduğunun pek bir önemi yok (Öyle diye umuyorum.) sanki.

Dönelim, esas mevzuya… Tolga’nın yazısındaki güzel kadın-çirkin adam örneklerini incelediğinizde, ‘sıkıntının’ büyük olduğunu gözünüzle göreceksiniz.

Karşıt örneklerin de olduğundan bahsetmiştim. Onları da bir başka sefere yazarız. Ama o yazıya Tolga’nın talip olmasını arzu etmem. İşi kadın editörlerimizden birinin üstlenmesi daha doğru olur. Zira onların öyle bir portre karşısındaki reflekslerine ve tepkilerine yakından tanıklık etmeyi, yazım sürecinde yapacakları sohbetlere katılmayı tüm kalbimle arzu ederim.

Durun bakalım, ben bunu bir dahaki konu toplantımızda gündeme getireyim; bakalım, ne gibi tepkiler alacağım?

Bu ay, çevireceğiniz sayfalarda pek çok keyifli dosya konusu ve röportajla karşılaşacaksınız. Bunlar arasında, kapaktan da gördüğünüz üzere Ayşe Hatun Önal röportajı var. Kafa dengi, esprili hali ve samimi tavrıyla kapak çekimimizden müthiş keyif almamamıza neden olan Ayşe Hatun, aynı zamanda sohbetiyle de gönlümüzü fethetti. Detaylar, doğru sayfalara geldiğinizde karşınızda olacak.

Nisan ayı, güzeldir. Yağmuru da, havası da… Yeni mevsime adapte olma ayıdır. Güzel haberleri bol bir Nisan olsun.

Görüşmek üzere.

Togan Noyan

  • Arşiv Sayısı : 28
  • Son Sayı : Nisan 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Esquire Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017