Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Euronewsport - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Euronewsport

Euronewsport Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Euronewsport adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Euronewsport Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Euronewsport

Sektörel Dergisi

Merhaba...

Yurt dışı pazarlarda yakaladığımız başarı alanlarından biri olan müteahhitlik sektörü, dünyada yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen ayakta durmayı başarıyor. Bugüne kadar 340 milyar dolara yakın proje üstlenmeyi başaran Türk müteahhitlik sektörü 2016 yılında yaptığı çalışmalar neticesinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden başarı ödüllerini aldı.

Rusya, Türki ülkeleri, Irak, Libya gibi pazarlarda müteahhitlik sektöründe işlerimizin azalmasına rağmen dünya listesine 45 firma ile girmeyi başaran Türk müteahhitlik sektörü geleceğiyle ilgili belirsizlikler yaşarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ödül törenin de verdiği müjde, sektör açısından büyük bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan ödül töreninden önce sektörü değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşaatla birlikte medeniyetler arasında da bir köprü oluşturuyorsunuz. Bunun için sizlerin yürüttüğü faaliyetleri, en az diğer kurumlarımızın çalışmaları kadar önemli kabul ediyoruz. Şantiyesinin önünde bayrağımızı dalgalandıran her firmamız, ülkemizin birer temsilcisidir” dedi.

Türkiye’nin bu günlere kolay gelmediğine değinen Erdoğan, “Çok emek verilip gayret gösterildi. Bu yüzden kazanımların heba olmasına asla izin vermeyeceğiz. Sizler de bilirsiniz ki inanmak, başarmanın yarısıdır. Biz ülkemize, milletimize inanıyoruz, iş adamlarımıza ve müteahhitlerimize inanıyor ve güveniyoruz.15 Temmuz bir kez daha göstermiştir ki öldürmeyen her darbe güçlendirir. Aynı durum sizler için de geçerlidir” diyerek bu hassas süreci sabırla, azimle, dikkatle aşmaları durumunda daha büyük fırsatların çıktığını hep birlikte göreceğimize vurgu yaptı.

Müteahhitlerimizin yurt dışı ihalelerde karşılaştıkları en büyük sorunlardan biri olan teminat sorunu varlık fonu ile çözeceklerini müjdeleyen Erdoğan, “Girişimcilere ve yatırımcılara destek olmak için yeni imkanlar üreteceğiz. Kurulan Türkiye Varlık Fonu ile büyük ihalelerdeki teminat sorununun çözümüne de katkı sağlayacağız. Yeni bir cazip imkan olarak kamu-özel iş birliği projelerindeki tecrübemizi diğer ülkelere de yaymamız gerekiyor. Bu yöntem müteahhitlik sektörüyle birlikte ulaştırma, sağlık, enerji, haberleşme gibi diğer alanlarda da sizleri bir adım öne geçirecektir. Siz yeter ki adım atın, emin olun devlet size kat be kat fazlasıyla yaklaşacaktır. Krizler karşısındaki stratejimiz küçülme veya geri çekilme, içe kapanma değil, tam tersine büyüme, ileriye atılma, daha cesur davranmaktır” diyerek istihdam seferberliğine yurt dışı müteahhitlik sektörünün de katılmasını istedi.

Müteahhitlik sektörü açısından zorlu geçen bu süreçte yeni destekler ve pazarlarla sektörün yeniden hareketlenmesini arzular, yeni dönemde tüm müteahhitlerimize başarılar dileriz.

Saygılarımla

  • Arşiv Sayısı : 24
  • Son Sayı : Mart-Nisan 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Euronewsport Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017