Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Evim - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > Evim

Evim Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Evim adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Evim Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Evim

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

Renge ve çiçeğe daha çok yer açın!

Renkleri dekorasyonunuzda, giysilerinizde, aksesuarlarınızda,nyaşam alanlarınızda doğru kullanmanın daha sağlıklı, daha mutlu, daha huzurlu ve hatta daha başarılı olmanızdaki etkisi pek çok bilimsel çalışmayla da kanıtlanmış bir durum. Renk-enerji uzmanı Aydan Öztürkatalay’a göre, yaşadığımız yerde kullandığımız renkler davranışlarımıza yön vererek bizi etkisi altına alıyor. Mesela bu yüzden uykusuzluk probleminiz varsa yatak odasında eflatun, pembe ve fuşya tonlarını kullanıp beyaz, mavi ve yeşilden uzak durmanızı öneriyor. Aynı pozitif durum çiçekler için de geçerli. Araştırmalar ve uzmanlar, kesme çiçeklerin insan psikolojisi üzerinde olumlu duygu uyarıcı olduğunu söylüyor. Özellikle ileri yaşlardaki unutkanlık tedavilerinde çiçeklerle çalışılıyor. Yine motivasyonu artırdığı için odaklanma güçlüğü çeken çocukların ders çalıştıkları alanlara çiçek düzenlemeleri yerleştirilmesi tavsiye ediliyor. Ve hepsi bir yana, mis gibi kokan taze mevsim çiçeklerinin görsel anlamda yarattığı güzellik bile onları evlerimizden eksik etmememiz için çok geçerli bir sebep bence. Gelin siz de, hayatınızda renklere ve çiçeklere daha çok yer açarak, onların pozitif enerjisinden daha fazla faydalanın.

Renklere ve çiçeklere tutkun bu bahar sayısını keyifli okumanız dileğiyle...

Sevda B. Sungurtekin

  • Arşiv Sayısı : 64
  • Son Sayı : Nisan 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Evim Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017