Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Fortune - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > Fortune

Fortune Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Fortune adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Fortune Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Fortune

İş Dünyası Dergisi

İKİ ÇİNLİ ŞİRKET

ÇİN ŞİRKETLERİ TÜM DÜNYAYI “istila edeli” hayli zaman oldu. Önce ürünlerini gönderdiler; bunu satın almalar ve doğrudan yatırımlar izledi. Yaklaşık iki yıl önce Çin’in önde gelen bankalarından ICBC de, Tekstilbank’ı satın alarak Türkiye’ye giriş yapan ilk Çinli banka oldu.

ICBC Turkey, büyük firma ve kamu projeleri ile piyasadaki diğer bankaları finanse ederek kritik bir yerel oyuncu olmayı hedefliyor. Bankanın Türkiye’ye girişi, Çin’in global açılımlarıyla da örtüşüyor. Çin’in yeni İpek Yolu projesi olarak tanımlanabilecek “Bir Kuşak, Bir Yol” Türkiye’den de geçiyor. 10 yıl içinde 100 milyar dolar harcama yapılacağı öngörülen bu proje, iki ülkenin de kazanacağı senaryolar yaratabilir. İşte, ICBC de bu projelerde ana finansör olmayı hedefliyor. Ayrıntılarını, Türk basınına bugüne dek hiç söyleşi vermemiş olan ICBC Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Xu Keen, finans editörümüz Ayfer Yıldız’a anlattı.

Bu ayki bir diğer önemli haberimiz yine Çin menşeili. ABD Fortune’dan Adam Lashinsky, dünyanın en büyük e-ticaret sitesi Alibaba’nın kurucusu Jack Ma’nın ayrıntılı bir portresini çiziyor. Jack Ma, Çin’in en zengin iş adamlarından biri ancak ülkesi dışında fazla tanınmıyor. Birkaç ay önce Donald Trump ile görüşen Ma, genellikle Amazon’un kurucusu Jack Bezos ile karşılaştırılıyor. Ma’nın platformu Çin’de 10 milyon tüccarı ağırlıyor. Türkiye de Alibaba’nın güçlü olduğu ülkelerden biri. Önümüzdeki dönemde bu güç daha da artacak gibi gözüküyor. Zira KOBİ’leri e-ticarete yönlendirmek üzere bu tür platformlara üyelik ücretinin yüzde 80’inin devlet tarafından karşılanmasına dönük ihracat teşvik kararnamesi ilgiyi daha da artırmış durumda.

Son olarak, Fortune 500 Türkiye’ye katılmak için geri sayıma geçildiğini hatırlatmak istiyoruz. Başvuru için son tarih 5 Mayıs. Detayları dergimizin 90-91’inci sayfalarında bulabilirsiniz. Türkiye’nin bütün büyük şirketlerini, bu prestijli listede yerlerini almaya davet ediyoruz.

  • Arşiv Sayısı : 27
  • Son Sayı : Mayıs 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Fortune Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017