Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Golf Dünyası - Spor Dergisi
Ana Sayfa > Golf Dünyası

Golf Dünyası Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Golf Dünyası adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Golf Dünyası Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Golf Dünyası

Spor Dergisi

Samsun vizyonu

Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu çeşitli platformlarda kendisine sorulan, “Türkiye’de golf nasıl gelişir” sorusunu hep aynı sözlerle cevaplıyordu:“Halk tipi golf sahaları açarak.” Başkan Ağaoğlu bunun için federasyon olarak her türlü desteği vermeye hazır olduğunu da ifade ediyordu sonunda. Ancak nedendir bilinmez hiçbir belediye böyle bir yatırıma girişmedi. Ta ki Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne kadar. Samsun Sahası’nın ortaya çıkma öyküsünü kentin vizyonist belediye başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın dilinden ilerleyen sayfalarda okuyacaksınız. Ancak o röportajdaki bir cümlenin altını kalın çizgilerle çizmek gerekiyor. Yılmaz röportajın bir bölümünde, “Belediyecilik, şehrin yaşam seviyesini, yaşam kalitesini ve yaşama sevincini yükseltici dokunuşlarla şehri gerek estetik, gerekse de yaşam kolaylığı ve konforu açısından insanların ihtiyaç duyduğu şeyleri insanlara sunma işidir” diyor. Ve bu anlayışla çalıştığı için Türkiye’de herkesten önce ‘halka açık golf sahası’ fikrini hayata geçiriyor.

Bu sayımızın kapağını Samsun’a ayırdık. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın yanısıra Anakent Spor Kulübü ve Samsun Golf Kulübü Başkanı Kadir Koçak, Kulüp Müdürü Oytun Biren ve Golf Direktörü Hamza Sayın ile söyleşiler yaptık. Türkiye’de golfün gelişmesi için Samsun benzeri sahaların artması gerekiyor. Bunun için de bu girişimin desteklenmesi gerekiyor. Biz Golf Dünyası dergisi olarak her şartta Samsun Golf Kulübü’nün destekçisi olacağımızı bir kez daha yineliyoruz.

Bu sayıda World Corporate Challenge Türkiye Elemeleri, Türkiye-Ukrayna Dostluk Turnuvası, Avrasya Golf Turnuvası ve Ford Golf Turnuvası’na da yer verdik. Sergio Garcia’nın zaferiyle sonuçlanan tarihi Masters turnuvasının hikâyesini de tüm yönleriyle okuyabilirsiniz.

Turkish Airlines Challenge ve Grundig Turnuvası olmak üzere bazı organizasyonları da yer darlığı nedeniyle gelecek sayıya bıraktık. Mayıs ayıyla birlikte İstanbul ve Bodrum sezonu da başlıyor. Daha önce olduğu gibi bundan sonra da tüm turnuvaları yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Herkese iyi oyunlar…

Bülent Gürkan

  • Arşiv Sayısı : 61
  • Son Sayı : Mayıs 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Golf Dünyası Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017