Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Google - Bilişim İnternet Haberleri ve Reklamları
Ana Sayfa > Google

Google Hakkında

Google’ın misyonu, dünyadaki tüm bilgileri organize etmek ve evrensel olarak erişilebilir ve kullanışlı kılmaktır.

Google’ın kurucuları, Larry Page ve Sergey Brin bu misyonu yerine getirirken ilk adım olarak, Stanford University’nin öğrenci yurdunda geliştirip ve bütün dünyada bilgi arayanlar arasında hızla yayılan teknolojileriyle çevrimiçi aramaya yeni bir yaklaışm getirdiler. Saniyeler içinde ilgili sonuçları gösteren kullanımı kolay ve ücretsiz bir hizmet olan Google, bugün artık geniş kitleler tarafından dünya üzerindeki en büyük arama motoru olarak biliniyor.

www.google.com.tr adresini veya Google’ın düzinelerce alan adından birini ziyaret ettiğinizde, pek çok farklı dilde bilgiye ulaşma; güncel hisse fiyatlarını, haritaları ve haber başlıklarını kontrol etme; Amerika Birleşik Devletleri’ndeki her şehir için telefon rehberi listelerine göz atma; milyarlarca resim arasında arama yapma ve 1981 tarihinden itibaren 1 milyarın üzerinde mesaj alan dünyanın en büyük Usenet ileti arşivini inceleme imkanına sahip olacaksınız.

Ayrıca, tüm bu bilgiye ulaşmak için Google ana sayfasını açmadan ulaşabileceğiniz yollar da sağlamaktayız. Google Araç Çubuğu webin neresinden olursa olsun Google aramanızı yönetmenize olanak tanır. Kendi bilgisayarınızdan uzak olduğunuz zamanlar içinse, Google, WAP ve i-mod telefonlar da dahil olmak üzere, kablosuz platformları da kullanabilirsizniz.

Google’ın faydaları ve kullanım kolaylığı, onu, neredeyse tamamen sadece memnum kullanıcıların kulaktan kulağa yayması sayesinde dünyanın en iyi bilinen markalarından biri yapmıştır. Google, ticari olarak gelirlerini, reklam veren kişilere, ekranda görüntülenen bilgi ile bağlantılı olan, ölçülebilir, uygun maliyetli çevrimiçi reklamlar verme imkanı sunarak elde etmektedir. Bu, reklamı, sizin için olduğu kadar, onu yerleştiren reklam sahibi için de faydalı kılmaktadır. Biri önünüze bir mesaj koymak için para ödediğinde bilmeniz gerektiğine inanıyoruz, bu nedenle daima reklamları arama sonuçlarından veya sayfadaki diğer içeriklerden ayrı tutmaktayız. Arama sonuçlarının içindeki sıralamaları satmıyoruz ve arama sonuçlarında üst sıraları almak için insanların para ödemesine izin vermiyoruz.

Binlerce reklam sahibi, webde hedefli reklamlarla ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için Google AdWords programımızı kullanıyor; ve biz de AdWords'ün türünün en gelişmiş programı olduğuna inanıyoruz. Ayrıca binlerce web sitesi yöneticisi, sitelerindeki içerikle ilgili reklamlar yayınlayarak kazanç elde etme imkanlarını iyileştirmek ve kullanıcılarının deneyimlerini artırmak için Google AdSense programını kullanmanın avantajını yaşıyor.

Google nedir?

Matematikte 1 rakamından sonra 100 adet sıfır gelmesiyle oluşan sayıya "Googol" denir. Terim, Amerikan matematikçi Edward Kasner’in yeğeni Milton Sirotta tarafından bulunmuş ve Kasner ve James Newman'ın yazdığı "Mathematics and the Imagination" (Matematik ve Hayal Gücü) kitabında popülerleşmiştir. Google’ın terim üzerindeki kelime oyunu, şirketin web üzerindeki uçsuz bucaksız bilgiyi düzenleme misyonunun da bir yansımasıdır.


 

Dergilerde Yayınlanan Google Haberleri ve Reklamları

 
 
"İşsizlik oranının Google aramaları üzerinden de hesaplanabileceğini düşünür müydünüz? Evet, herşeye kadir Google bunu da yapabiliyor!kariyer.net'e yapılan girişlerde de yüzde 34'lük bir artış var.
6 Agustos 2010 Cuma
 
 
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017