Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Grazia - Şehir Yaşam Dergisi
Ana Sayfa > Grazia

Grazia Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Grazia adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Grazia Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Grazia

Şehir Yaşam Dergisi

Kutlanacak bir şeyler

“Yılbaşı ruhu” aslında çok güzel bir şey: Pırıl pırıl caddeler, heyecanla beklenen yılbaşı gecesi, her gün başka bir yerde erken yılbaşı kutlaması, birbirinden çekici lezzetler, sevdiklerimiz için en güzel hediyeleri alma telaşı ve yepyeni bir yılı karşılamanın mutluluğu... Hayatı, evi, sevdikleri, yaşadığı şehir yerinde duran bizlerin elbette böyle bir heyecanı yaşamaya ihtiyacı da, hakkı da var.

Peki bu hakkı elinden alınanlar ne olacak? Yaşadıkları kentten zorla koparılmış, yeni bir yuva ararken zulme uğramış, patlak botlarda hayat kumarı oynayanlar ya da kendi ülkesinde bile ateş altında yaşamak zorunda kalanlar, sokağa çıkamayanlar ne olacak? Bu yılbaşı sıcacık evlerimizde sevdiklerimizle iyi dileklerimizi paylaşırken bizim kadar şanslı olmayanlar için de bir şeyler düşünmüş, bir şeyler yapmış olalım. Tıpkı bu sayıda size yakından tanıtma fırsatını bulduğumuz için çok mutlu olduğum, “Geleceğe ışık tut” hareketini başlatan o iki gencecik, üniversite öğrencisi kız gibi, biz de bir şeylerin ucundan tutalım. Ne kadar imkanımızın olduğunun da bir önemi yok ya da “başkaları yapsın” deme lüksümüz; hepimizin katkısına ihtiyaç var.

Geçtiğimiz günlerde gazetelere yansıyan, Türkiye’nin en başarılı iş adamlarından Hamdi Akın’ın dediği -ve yaptığı- gibi, bütün kış bomboş duran yazlık evlerimizi ödünç versek; binlerce aile için bambaşka bir yılbaşı olurdu. Yeter ki bu sayfada da gördüğünüz o üzgün ve çok kızgın çocuk fotoğraflarına yenileri eklenmesin. Eklenmesin evet; 2015’ten 2016’ya tekrarı olmasın dediğimiz o kadar çok olay oldu ki; Pınar Çelikel’den başka bir yerde görmeyeceğiniz türden bir “istemiyoruz” listesi yapmasını istedik. Güneydoğu’da devam eden çatışmaların ve sokağa çıkma yasaklarının gölgesinde gireceğimiz yeni yıldan önce de, Diyarbakır doğumlu fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel’in dokunaklı izlenimini okuyacaksınız bu sayıda.

Hepimiz için, tüm dünya ve Türkiye için barışın, huzurun, eşitliğin ve özgürlüğün yeniden hüküm sürmeye başladığı yıl olsun 2016.

Işık Şimşek

  • Arşiv Sayısı : 42
  • Son Sayı : 23-5 Ocak 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Haftalık

Grazia Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017