Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Gündem Avrasya - Haber Aktüel Dergisi
Ana Sayfa > Gündem Avrasya

Gündem Avrasya Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Gündem Avrasya adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Gündem Avrasya Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Gündem Avrasya

Haber Aktüel Dergisi

Değerli Dostlar,

2016 yılında gündemde uzun süre yer alan mektup diplomasisi ile Türk-Rus krizi sona ermiş, ikili ilişkilerde normalleşme sürecine girilmiş ve bu sayede bir dizi önemli görüşme gerçekleştirilmişti. 9 Ağustos’ta Rusya’nın St. Petersburg ve G20 Zirvesi vesilesiyle 3 Eylül’de ise Çin’in Hangzhou kentinde gerçekleştirilen önemli görüşmelerin ardından Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabetle, 9-13 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen 23. Dünya Enerji Kongresi’ne katılmak üzere Türkiye’yi ziyaret etmiş ve iki liderin önceki buluşmalarının bir devamı niteliği taşıyan bu ziyaret, Türkiye-Rusya ilişkilerinde başlatılan normalleşme sürecine ivme kazandırmış ve işbirliğinin daha da geliştirilmesine katkı sağlamıştır. Türkiye ve Rusya sosyal, siyasi ve ekonomik ilişkilerde kısa sürede yeniden büyük yol kat etmeye başlamıştır.

Bölgemize ilişkin gelişmeleri adım adım sizlerle paylaşırken aynı zamanda, dünya düzenini yakından ilgilendiren ve iddialı oturumlara sahne olan Valday 2016 Toplantısı’na Guru Medya Yayın Grubu’nu temsilen Gündem Avrasya Dergisi ve Eurasian TV olarak katıldık. Valday Kulübü tarafından her yıl düzenlenen ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile küresel elitleri bir araya getirerek yakından fikir alışverişi yapma imkânı sağlayan bu önemli toplantıyı bizzat yerinde takip ederek, yapmış olduğumuz değerlendirmeleri güzel bir dosyayla yeni sayımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Siyaset dünyasında yaşanan önemli gelişmeleri ve rol alan aktörleri ele almışken, edebiyat dünyasında büyük izler bırakmış ve sadece Rus edebiyatında değil, aynı zamanda Batı Avrupa kültür hayatında da belirgin etkileri görülen Rus edebiyatının dehası İvan Sergeyeviç Turgenyev’e de yeni sayımızda yer vermek istedik. Avrupa toplumuna gerçek Rusya'yı göstermeyi başarmış, yabancı okurlara Rus köylüsünü, sıradan Rus insanını, Rus devrimcisini ve Rus aydınını tanıtmış, Rus kadınının imajını çizmiş olan bu önemli yazarı farklı perspektiflerle yansıttığımız dosyamızda sizlere bir kez daha tanıtmaya çalıştık.

Bu sayımızda gezi sayfalarımız sizleri, muhteşem dağ manzaraları, Anadolu’nun en verimli topraklarından birinin görkemli tabiatı, yüzyılların tarihini barındıran ve büyüklüğüne hayran bırakan kent meydanı olan Türkiye’nin en iyi korunmuş antik kentlerinden biri olan Sagalassos ile tanıştırıyor.

Yine her sayımızda olduğu gibi bu sayımızda da; Bir Zamanlar ve Öneri sayfalarımızda birbirinden önemli başlıkları sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Gelecek sayımızda tekrar görüşmek dileğiyle, şimdiden hepinize keyifli okumalar diliyorum!

Hayreddin Aydınbaş
Guru Medya Yayın Grubu Medya Grup Başkanı

  • Arşiv Sayısı : 12
  • Son Sayı : Kasım-Aralık 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Gündem Avrasya Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017