Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Hayatımız Sigortalı - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Hayatımız Sigortalı

Hayatımız Sigortalı Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Hayatımız Sigortalı adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Hayatımız Sigortalı Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Hayatımız Sigortalı

Sektörel Dergisi

Havuz 1.5 milyonluk araç ile doldurulursa havuzun tamamı kaç araç ile dolar?

Sektör bu sıcak günlerde havuz ile yatıp kalkıyor. Tüm gelişmelerden sonra Havuz Sistemi bir çözüm olarak ortaya konuldu. Trafik sigortalarındaki Havuz Sistemi son günlerin sektörde en çok konuşulan başlıklarından biri. Daha önce yazdığım tüm yazılarda Havuz Sistemi’nden kimsenin memnun olmadığını söyledim. Sigorta şirketleri istemiyor, acenteler hala poliçe kesmekte zorlanıyor. Araç sahipleri fiyatları hala yüksek buluyor. Ortada tuhaf bir durum yok mu? Hazine, Havuz Sistemi'ni çözüm alternatifi olarak ortaya koydu. Ama onlar da kimseye yaranamamanın mutsuzluğu içerisinde.

Havuzu Türkçe anlatamıyoruz İngilizcesi ise 8 saat sürdü!
Evet, Havuz Sistemi tarafları memnun etmediği gibi pek de anlaşılmışa benzemiyor. Geçenlerde bir sigorta şirketinin genel müdürüne gün boyu ulaşamadım. Telefonlarına bakmıyor, geri de dönmüyor. Hiç de böyle bir şey yapmaz, nazik bir genel müdürdür kendisi. Neyse, akşam olunca geri döndü, "Yönetim Kurulum vardı kusura bakmayın lütfen" dedi. Ben de "Hayırdır sene ortasında 8 saat yönetim toplantısı mı yapılır?" diye ekledim. Şok bir cevap ile karşılaştım: "Can Bey, bu ayki Yönetim Kurulu’nda havuzu, yönetime anlatmaya çalıştım. Patronlar yabancı. Biz Havuz Sistemi’ni Türkçe olarak birilerine anlatmakta zorlanırken bunu bir de İngilizce ve yabancılara anlatmanın zorluğunu siz düşünün." Sayın genel müdürüm haklı. Türkiye'de olan biteni yabancı sermayedarlara anlatmak çok zor. Bir de aynı toplantıda yılsonu için bir konuda taahhüt istenmiş. Genel müdür hemen yapıştırmış lafı, "Türkiye'de özellikle sigorta sektöründe bir gün sonra ne olacağını biz tahmin edemiyoruz. Hazine bir genelge yayınlar, mahkeme bir karar verir, siyasiler bir şey ister, her şey bir anda değişir. Bu nedenle size bir taahhütte bulunmam zor" demiş. Haklı da.

Biri mesleği için, diğeri koltuk için çalışırsa...

Giresun Sigorta Acenteleri Derneği'nin (GİSAD) toplantısı için Giresun'daydım. TÜSAF'a bağlı Türkiye'nin dört bir yanından gelen dernek yöneticileri toplantıya katıldı. Tam bir aile havası vardı. Ben de işte bu dedim. Beraber olacaksın, tek yumruk olacaksın ondan sonra bir güç olursun. Koltuk kaygısı, mevkilerden menfaat sağlama devri sona erdiğinde, bu STK'lar meslektaşları için olumlu şeyler yapabilecek. Bunu görüyorum. TÜSAF Başkanı Murat Büyükçelebi’nin son Genel Kurul’da güven tazeledikten sonra daha da bir olaya hakim olduğuna tanık oldum. Konuşmalarında popülist söylemlerle şirketlere saldırmak yerine, diyaloga vurgu yapması olumlu not. Bir mesleğin saygınlık kazanması, kendisini temsil edenlerin saygınlığından geçtiğine inanırım ben. Bu arada oda seçimleri yaklaştıkça bu odalardaki rantı kapma telaşı neticesinde atağa geçenleri duyuyorum. Yapmayın arkadaşlar, çok göze batıyorsunuz. Yanlış anlamayın bu odaların meslek komitelerindeki herkesi işaret etmiyorum. Benim işaret ettiklerimi kendileri de sektör de biliyor.

Hazine Müsteşar Yardımcısı Dr. Ahmet Genç ile TÜSAF'ın Giresun'daki toplantısında sohbet olanağı buldum. Hatta tatlı yiyip, tatlı konuştuk diyebilirim. Sayın Genç gelişmelerden mutlu. Yaptıklarının arkasında duruyor. Doğru yaptığına çok emin. Kendi hesabı var. Havuzun bile kara geçeceğine inanıyor. Bekleyip göreceğiz.

SİGORTAMEDYA yarışta tek kaldı

SİGORTAMEDYA sektörde ağırlığını her geçen gün artırıyor. Bu sektöre emek veriyorum tüm ekibimle. Sektörde gündemini biz belirliyoruz. Ankara, sigorta şirketleri, acenteler ve tüm sektör endüstrisi tarafından açık ara en yakından takip edilen medya şirketi olmaya devam ediyoruz. İşimizi iyi yapmaya odaklıyız. Geçtiğimiz hafta Giresun'dan tam 1.5 saat canlı yayın yaptım. Buna ne kol dayanır ne telefon şarjı. Sayın Ahmet Genç'in konuşması büyük ilgi gördü... Video olarak on binlerin üzerinde izlenme sayısı yakaladı. Bir günde bu rakam. Bu nedenle önemli. SİGORTAMEDYA'nın daha çok sürprizleri olacak. Bizi izlemeye devam edin.

CAN KANTAR

  • Arşiv Sayısı : 68
  • Son Sayı : Ağustos 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Hayatımız Sigortalı Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017