Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Homeart - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > Homeart

Homeart Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Homeart adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Homeart Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Homeart

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

Yenilenme akımı: Taşınma

‘Tebdil-i mekanda ferahlık vardır’ sözünü hayat felsefesi haline getirip sık sık taşınan, hatta taşınmayı hobi haline getiren insanlar olduğunu biliyor muydunuz? Eşya toplamaya, sık sık ev ve mahalle değiştirmeye hiç üşenmeyen, tam tersine yeni mekanın enerjisiyle beslenen, hatta her yeni evi bir dekorasyon alanı olarak görüp her yıl yeni bir ev dekore eden insanların azımsanmayacak bir sayıda olduğunun farkında mısınız? Bu sayımızda taşınmayı sevenleri dergimize konuk ettik. (s. 98-106)

15 yıl içinde sekiz kere taşınan fotoğrafçı Derya Turgut, taşınmanın bir hafifleme ve tazelenme gibi görülmesi gerektiği görüşünde: “Taşınma süreci ne kadar gereksiz harcamalar yaptığımızı gösteren (giyilmemiş kıyafetler, bir kez kullanılmış mutfak aletleri, dolap köşelerine tıkıştırılmış bir sürü ıvır zıvır) ve bizi bu yüklerimizle yüzleştiren bir süreç. Belki de taşınmak birçok insana bu yüzden çok zor geliyor. Fiziksel yanından daha çok duygusal yani ağır bir süreç.” derken, neredeyse her yıl bir taşınma aktivitesine sahip olan Mimar Banu Altay, “Taşınmak benim için doğal bir ritüel. Bir sebeple karar vermem gerekmiyor; taşınmanın düşüncesi bile beni mutlu ediyor, çünkü hayatımda hareketi seviyorum. Her yeni mekanın verdiği enerji farklı, durağan olmak beni sıkıyor.” diyor.

Onlar taşınmayı eğlenceli bir uğraş olarak görüyor ve bu ritüel ile yenilenip tazeleniyorlar. Ve taşınmayı eziyet değil eğlenceli bir aktivite olarak görmeyi öneriyorlar herkese. Yalnızca onlar değil daha pek çok kişi var listede. Taşınma ile ilgili düşünceler ve öneriler size çok enteresan gelecek eminim. Kendinizden bir şeyler bulacak ya da yeni bir mekanın yepyeni ve taze enerjisine ihtiyaç duyduğunuzu hissedeceksiniz. Belki tazelenme ve yenilenmenin anahtarı
taşınmadadır, kim bilir?

Mutlu bir ay dileğiyle,

Yasemin Savcı

  • Arşiv Sayısı : 30
  • Son Sayı : Haziran 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Homeart Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017