Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
House Beautiful - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > House Beautiful

House Beautiful Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj House Beautiful adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

House Beautiful Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

House Beautiful

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

Yüklerden arınma zamanı

‘ Yemek odasında kullanmak üzere bir duvar kağıdı seçtim. İlk görüşte aşk bu olsa gerek. Tüm evin renk yelpazesini bu duvar kağıdı belirledi.” Bu cümleyi kuran tasarımcı Elizabeth Bauer, yeşilimsi mavilerle giydirdiği çizgi dışı evi tesadüfen gördüğü bir duvar kağıdına borçlu olduğunu söylüyor (s.104.). ‘Yaşam alanımı ya da ofisimi nasıl tasarlamalıyım? İlk adımı nasıl atmalıyım?’ sorusunun en kolay yollarından biri olduğunu düşünüyorum bu hareketin. İlk bakışta sizi etkileyen tek bir obje, çıkış noktanız olabilir. Yaklaşık 20 yıl önce bulduğum eski bir art deco masa da benim çıkış noktam olmuştu. Hatta evim için satın aldığım ilk eşyam oldu. Bu masayı düşünerek seçtiğim yemek takımları, çatal bıçaklar, arkasına yerleştireceğim tablo, duvar rengi, oturma grubu, perdeler, aydınlatmalar hala severek kullandığım eşyalardır. Dekorasyon sektörü elbette moda dünyası kadar hızlı bir değişim yaşamıyor. Ama onun en büyük özelliği yaşam biçimlerinizle birebir örtüşmesi. Adeta kimliğiniz gibi sizi siz yapan özellikler saklıdır evinizde. Evinizin bir bütünlüğünün olması, büyük parçaları tamamlayan küçük detaylarla söyleyecek bir sözü olması en önemli konsantrasyon noktanız olmalı. ‘Nasıl bir tarz seçmeliyim?’ sorusunun yanıtını aramak yerine, sizi gerçekten mutlu ettiğini düşündüğünüz bir mobilya ya da küçük bir obje, doğru yanıtı bulmanıza çok daha hızlı yardımcı olacaktır. Tabii bu yanıtı bulur bulmaz da fazlalıklardan, sizinle örtüşmeyen yüklerden arınmak gerekir. Eşyalar bizi mutlu etmek için varlar. Hayatımızı kolaylaştırmak, huzurlu ve mutlu anlara bizi taşımak için yanıbaşımızdalar. Bunları sağlamayıp bizi bunalttıkları anda, ortada bir hata olduğunu düşünebilirsiniz. Hadi hep birlikte baharı karşılarken arınmaya evimizden başlayalım. Önce mutlu olduğumuz eşyaları gözden geçirelim sonra da onlarla birlikte hayal ettiklerimizi tespit etmeye çalışalım. Bu süreçte en önemli adımı ise yanıbaşımızda görmek istemediğimiz eşyalardan arınarak atabiliriz.

Fatma ÖZEL

  • Arşiv Sayısı : 28
  • Son Sayı : Nisan 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

House Beautiful Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017