Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
İnşaat Dünyası - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > İnşaat Dünyası

İnşaat Dünyası Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj İnşaat Dünyası adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

İnşaat Dünyası Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

İnşaat Dünyası

Sektörel Dergisi

Türkiye gayrimenkul sektörü sorunları son yıllarda aynı başlıklar halinde konuşuluyor: Yabancı yatırımcılara yönelik gayrimenkul ürünlerin farklılaştırılmasının önemi, gayrimenkul piyasasının finansman modelleri bakımından çeşitlendirilmesi ve firmaların öz kaynağının güçlendirilmesi için halka arz, fonlar, gayrimenkul sertifikası, kira sertifikası ve tahvil gibi sermaye piyasası araçlarını kullanarak yabancı sermayenin gayrimenkul sektörüne girişinin ve akışının sağlanması…

Yine bu konularının masaya yatırıldığı ve geçtiğimiz ay gerçekleşen “6. Gayrimenkulde Liderler Zirvesi”nde, inşaat ve gayrimenkul dünyasının yatırım ve finansman sorunları tartışıldı. Yatırımlarda fark yaratmanın önemi vurgulandı ve gayrimenkul sertifikalarının pazarlanmaya ihtiyacı olduğu üzerine konuşuldu. Zirvenin ana sponsoru Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer GYO sektöründe etkinlik ve verimliliğin çok önemli olduğunu belirtti ve şunları söyledi: “Gayrimenkulün yıldızı İngiltere’de 36 GYO olmasına rağmen 56 milyar avro işlem hacmi var. Bizde ise 30 GYO’nun 6 milyar avro piyasa hacmi var. Bu bizim geliştirmemiz gereken bir nokta. Sayıdan ziyade etkinlik ve verimlilik önem taşıyor. Türkiye’nin iç talepten kaynaklanan müthiş bir gücü var. Yapmamız gereken el birliği ile bu piyasayı nasıl finanse edebileceğimize odaklanmak.”

Konuyla ilgili haberimizi, GYODER’in yeni dönem kadrosunu, Sağlık Bakanlığı öncülüğünde hayata geçirilen ve PPP modeliyle geliştirilen şehir hastaneleri atağını ve Ersaş Alüminyum Murahhas Yöneticisi Esat ERDURAK ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajı, Avcı Architects’in Kongo Kintele Kongre Merkezi projesinin mimari detaylarını, Yuvanın Kalbindeki Mutfaklar başlığıyla Mimar Ozan Ekşi’nin bu ayki yazısını içeren Haziran sayımızı detaylıca incelemelisiniz.

Oya Eşenli

  • Arşiv Sayısı : 50
  • Son Sayı : Haziran 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

İnşaat Dünyası Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017